Reklama
Domů Věda a Technika

Věda a Technika

Osli a koně vytvářejí v suchých oblastech studny

Osli a koně vytvářejí v suchých oblastech studny, těží z toho...

Osli i další koňovití jsou známí tím, že v oblastech, kde je suchá zem, hledají vodu a hrabou díry do země. Vytvoří tak jakési studny. Nový výzkum naznačuje, že z toho může těžit mnoho zvířat, neboť se tím zvýší počet míst s dostupnou vodou.
Tyrannosaurus rex

Kolik tyrannosaurů kdy chodilo po Zemi? Vědci došli k tomu, že...

Tyrannosaurus rex neboli T. rex je jeden z nejznámějších dinosaurů. Pravděpodobně jste o něm už slyšeli nebo ho dokonce viděli ve filmu. Kolik jich ale chodilo celkem po Zemi? Analýza na základě posledních fosilních dat ukázala, že nejspíše neuvěřitelné 2,5 miliardy.

NEJČTENĚJŠÍ

Mozek

Vědci objevili „zombie geny“, které ožívají po smrti

Nový výzkum ukazuje, že některé geny v buňkách mozku po smrti ožívají. Američtí vědci to zjistili na základě analýzy genové exprese v čerstvé mozkové tkáni. Tu získali během rutinní operace mozku, což jim umožnilo simulovat smrt. O studii, která se objevila v Scientific Reports, informuje server ScienceDaily.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Plastový odpad

Nová technologie by mohla umožnit plně zkompostovat biologicky rozložitelné plasty

Nová technologie by měla umožnit, abyste bio rozložitelné plasty, které začalo mnoho firem využívat, mohli doma plně zkompostovat. Stojí za tím v plastech zabudované enzymy, díky kterým dojde k jejich úplnému rozložení, a to bez vzniku nechvalně proslulých mikroplastů.
covid ve Východní Asii

Epidemie koronaviru mohla zasáhnout východní Asii již asi před 25 000...

Nová studie naznačuje, že lidé z východní Asie mohli zdědit genetické pozůstatky z epidemie podobné koronavirové, která se objevila zhruba před 25 tisíci lety. Ukazuje to analýza více než dvou tisíc jedinců.
Králík. Foto: Pixabay

Vědci díky králičímu akrobatovi určili gen, který je pro králíky nezbytný...

Vědcům se podařilo rozluštit tajemství králičího skákání. Objevili gen, který je nezbytný k tomu, aby si zvířata osvojila svou typickou "chůzi". Ke studiu jim posloužilo plemeno králíka, které skákat neumí a chodí po předních tlapkách jako akrobat, který chce udělat stojku.
Reklama
Reklama