Reklama
Domů Cestování

Cestování

Velký bazar Istanbul

Velký bazar v Istanbulu: 10 tipů, co si přivézt – část...

Istanbulský Velký bazar (turecky Kapalıçarşı) je jednou z největších nákupních destinací. Má rozlohu 30 700 metrů čtverečních a je tak největším krytým trhem na celém světě.
Kláštery Meteora

Kláštery Meteora: minulost a současnost

Návštěva Meteory a jejích klášterů v Řecku nabízí jedinečný zážitek ze spojení přírody, historie, architektury a věčné touhy člověka spojit se s božstvím.

NEJČTENĚJŠÍ

viadukt Harryho Pottera

Nejkrásnější železniční trasy v Evropě

Na vlaku je něco romantického a okouzlujícího. Sledujete, jak za oknem ubíhá svět a projíždíte měnící se krajinou. Od zmrzlých fjordů až po svěží zelené svahy, které železniční trasy v Evropě jsou ty nejkrásnější?
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Zámek Moritzburg

Za Popelkou na zámek Moritzburg

Zámek Moritzburg je jedním z nejpůsobivějších barokních paláců ve střední Evropě. Nachází se na ostrově uprostřed jezera, na konci cesty lemované alejí stromů. Přeneste se do pohádky Tři oříšky pro Popelku, která se zde natáčela v roce 1972.
Řím

Řím: Proslulá místa, která byste neměli minout – část 2

Přezdívá se mu věčné město. Dodnes si v Římě můžete prohlédnout řadu památek na největší starověké impérium Evropy a historické památky, které nenajdete nikde jinde na světě. Které jsou ty nejvýznamnější?
Řecko

9 přírodních divů Řecka, které vás nadchnou

Kromě fascinující historie a kultury, krásných ostrovů, pláží a archeologických nalezišť, je Řecko domovem několika jedinečných přírodních divů. Podívejte se sami.
Songkran

Songkran: Thajský vodní festival

Songkran, thajský Nový rok, nebo vodní festival - to jsou jména pro událost známou po celém světě díky své bujarosti. Slaví se každoročně od 13. do 15. dubna a věřte, že pokud navštívíte Thajsko v tomto období, nezůstane na vás ani nitka suchá.
Reklama
Reklama