Reklama
Domů Cestování

Cestování

Itálie v zimě

Itálie v zimě – proč ji navštívit v tomto ročním období

Zima je ideální čas na návštěvu Itálie. V této sezóně jsou ceny nižší a ve městech je méně turistů. Také se zde odehrává mnoho festivalů a akcí, které stojí za návštěvu. Přečtěte si důvody, proč navštívit Itálii v zimě a co zde rozhodně nevynechat.
Reklama
lezení na ledu

Nejlepší destinace pro lezení na ledu na světě

Od přirozeně zamrzlých vodopádů po ledové stěny vytvořené člověkem. Podívejte se na náš výběr nejlepších míst na světě, kde můžete provozovat „ice climbing“, neboli lezení na ledu. Budete potřebovat cepín, mačky a hodně odvahy.

NEJČTENĚJŠÍ

12 nejlepších karnevalů

12 nejlepších karnevalů na světě

Každá kultura má svůj vlastní způsob, jak uspořádat skvělou párty. Jedním z nejlepších jsou karnevaly. Přečtěte si o nejznámějších karnevalech z celého světa, od Španělska přes New Orleans po Kanárské ostrovy.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

cestování s vakcínou

Cestování s vakcínou

Minulý měsíc se Seychely staly první destinací, která otevřela své hranice očkovaným návštěvníkům. Od té doby je následovala řada dalších zemí. Roste počet destinací, které pro očkované turisty ruší karanténu i povinné testování na covid-19. Je jich už osm. Je cestování s vakcínou budoucností turismu?
tibetský Nový rok Losar

Tibetský Nový rok Losar

Historicky byli Tibeťané převážně nomádi, kteří harmonicky koexistovali s drsným prostředím na Tibetské náhorní plošině. Chov zvířat a skromné zemědělství byly pro hluboce věřící Tibeťany dlouho jedinečným způsobem života. Když přišla nárazová sklizeň, oslavovali to tancem a zpěvem. Po čase se z toho stala tradice. Jak dnes slaví Nový rok - Losar?
Thajsko zatklo 89 zahraničních turistů za porušení protipandemických nařízení

Thajsko zatklo 89 zahraničních turistů za porušení protipandemických nařízení

Thajská policie zatkla 89 cizinců pro podezření z porušení nařízení týkajících se pandemie covid-19. Uspořádali si večírek v baru v oblíbeném letovisku na jihu Thajska. CNN to sdělila policie na konci ledna. Uvedla, že 22 Thajců bylo zadrženo také při razii v baru na ostrově Koh Phangan, který se nachází v Thajském zálivu nedaleko Surat Thani.

Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
Reklama
Reklama