Reklama
DomůZprávy

Zprávy

Tálibán útok na sídlo ministra obrany

Na domov afghánského ministra obrany zaútočili střelci. Zemřelo šest lidí

Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený

Běloruského opozičního aktivistu našli oběšeného na Ukrajině. Vražda nebo sebevražda?

Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

NEJČTENĚJŠÍ

seděl za vraždu kterou nespáchal

Třicet let seděl za vraždu, kterou nespáchal. Nyní jej pustili

Šedesátiletý Curtis Crosland z Filadelfie vyšel z vězení po více než třiceti letech. Tak dlouho seděl za vraždu, u které se teprve nedávno ukázalo, že ji nespáchal.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

New York střelba

Masová střelba v New York City: nejméně deset raněných

Dva maskovaní muži v mikinách s kapucí začali v centru New York City střílet do lidí. Nejméně deset jich je zraněných, podle policie šlo zřejmě o vyřizování účtů mezi pouličními gangy. Odnesli to ale nevinní kolemjdoucí.
Požáry Řecko

Požáry trápí i Řecko. Evakuováno bylo už několik vesnic

Řecké úřady v důsledku rozsáhlého lesního požáru v sobotu evakuovaly čtyři vesnice v blízkosti třetího největšího řeckého města Patras na jihu země.
Ajatolláh Alí Chameneí

Íránský nejvyšší duchovní udělil milost více než 2 800 vězňům

Íránský nejvyšší duchovní vůdce Ajatolláh Alí Chameneí udělil milost více než 2 800 uvězněným odsouzencům. Stalo se tak u příležitosti dvou muslimských náboženských svátků, informovala v sobotu tisková agentura AFP s odvoláním na Chameneího webovou stránku.
Macron_Hitler

Macron jako Hitler. Francouz billboardy testuje limity satiry

Majitel reklamní agentury Michel-Ange Flori se rozhodl použít několik ze svých billboardů k tomu, co nazývá cvičením v politické satiře. Zveřejnil upravený snímek francouzského prezidenta Emmanuela Macron s knírkem a v uniformě nacistického vůdce Adolfa Hitlera.
Reklama
Reklama