Reklama
Domů Zprávy

Zprávy

V Myanmaru začala policie střílet do protestujících. Minimálně 18 mrtvých

Několik týdnů trvající demonstrace proti vojenskému puči v Myanmaru (Barmě) se zvrtly v krvavou lázeň. Ozbrojené složky se v neděli pokusily rozehnat protestující tím nejbrutálnějším způsobem: použitím ostrých zbraní. Informuje o tom CNN.
Reklama
Bavorský ministerský předseda Markus Söder

Německo chce očkovat vakcínou od AstraZenecy i mladší, dosud využilo jen...

Několik spolkových zemí Německa v neděli apelovalo, aby byla nevyužitá vakcína proti covidu-19 od AstraZenecy podána mladším lidem. Nízká míra využití dostupných dávek v zemi pramení mimo jiné z obav z vedlejších účinků a účinnosti, stejně jako z doporučení, podle něhož by měla být nabídnuta pouze lidem ve věku do 65 let. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

Nejnovější videa

NEJČTENĚJŠÍ

Itálie: Část hřbitova v Camogli se po sesuvu půdy zřítila do moře

Stovky rakví padaly do moře. Na italském pobřeží způsobil sesuv půdy...

Sesuv půdy na italském pobřeží nedaleko Janova připravil mnoha lidem doslova hororovou podívanou. Způsobil kolaps hřbitova ve městečku Camogli, který stál přímo na skalisku. Do moře začaly padat stovky rakví s mrtvými těly. Informuje o tom CNN.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Podvyživené děti v Jemenu. Foto: Reuters

Jemenské děti hladoví, OSN shání miliardy, aby zabránila hladomoru

Již více než šest let trvající válka v Jemenu připravila o život tisíce lidí. Způsobila ale také dle OSN největší humanitární krizi na světě. Šéf humanitárních operací OSN Mark Lowcock varuje, že na 5 milionů lidí je na pokraji hladomoru. Informovala o tom agentura Reuters.
LGBT: symbol duhy

USA: Sněmovna schválila zákon proti diskriminaci LGBT lidí. V Senátu zřejmě...

Tzv. Equality Act, neboli zákon o rovnosti, Sněmovna reprezentantů prohlasovala poprvé už v roce 2019. Tehdy neprošel přes republikánský Senát, nyní se situace zdá podobná, informuje BBC.
německá policie

Německý policejní komisař sdílel fotky s hajlujícím Hitlerem. Čelí obvinění z...

Němečtí prokurátoři ve čtvrtek uvedli, že vznesli obvinění proti policejnímu komisaři podezřelému ze sdílení fotografií Adolfa Hitlera a obrázků vyjadřujících nepřátelství vůči muslimům. Měl se tak dopustit přečinů podněcování k nenávisti a projevu nenávisti. Dále je obviněn z nelegálního držení zbraní a výbušnin. Informovala o tom agentura Reuters.
Covax: Doručení vakcín proti covidu-19 do Ghany

Program Covax si připsal významný úspěch. Ghana obdržela 600 000 dávek...

Ghana se stala první zemí, která obdržela vakcínu proti covidu-19 prostřednictvím iniciativy Světové zdravotnické organizace pro sdílení vakcín (Covax). Ve středu do Akkry dorazila dodávka 600 000 dávek vakcíny od společnosti AstraZeneca, informovaly agentura Reuters a stanice BBC.
Reklama
Reklama