Reklama
Domů Zajímavosti

Zajímavosti

Tato horská italská vesnička vám zaplatí 8000 euro, abyste se tam...

Prodej opuštěných domů v Itálii za 1 euro se stal poslední dobou hitem. Mladí cizinci tak skupovali nemovitosti téměř za nic s příslibem, že dům do určité doby zrenovují. Vesnice Candela v oblasti Apulie nabídla potenciálním obyvatelům dokonce až 8 000 euro, aby se tam přestěhovali.
asteroid Apophis

Podle astronomů může v roce 2068 zasáhnout Zemi mohutný asteroid Apophis

Astronomové zjistili, že velký asteroid s názvem Apophis by měl v roce 2068 proletět extrémně blízko Země, případně by ji mohl zasáhnout v důsledku jevu nazývaného Jarkovského efekt.

NEJČTENĚJŠÍ

Covid-19

Postcovidový syndrom vyřešen! COVID-19 mění lidské geny

Za poslední rok zaznamenali lidé s tzv. postcovidovým syndromem množství příznaků ještě měsíce po tom, co se zbavili viru. Trápí je dušnost, kožní problémy či ztráta chuti a čichu. Vědci nyní tvrdí, že zřejmě vědí, proč se to děje. Z nové studie vyplývá, že koronavirus skutečně způsobuje dlouhodobé změny v genech infikovaného pacienta.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Loubna Trottová

Na Mallorce se ženě do organismu dostaly bakterie živící se masem!...

Dvojnásobná maminka utrpěla selhání více orgánů v důsledku sepse. Lékaři jí dávali jen pár hodin života poté, co si na dovolené pořezala koleno. Před jistou smrtí ji prý zachránila dobrá kondice, v jaké byla před zraněním. Postupně se snaží vrátit do normálu, ale přiznává, že přežila skutečně traumatizující zážitek.

Vzduch v kabině letadla je čistší než si myslíte

Ač se dříve řešila kvalita vzduchu hlavně venku díky průmyslovému znečištění a klimatickým změnám, koronavirus přesunul naše zájmy dovnitř. Mezi potenciální zóny pro infekci totiž patří uzavřená místa plná lidí jako jsou restaurace, kina ale také kabiny letadel.
obesity

Klíč k léčbě obezity v editaci genomu! Vědci přinesli koncept nové...

Civilizační onemocnění, které zabije v tomto roce více lidí než koronavirus, je obezita. Nadváha a obezita jsou hlavními rizikovými faktory pro řadu chronických onemocnění jako je cukrovka, kardiovaskulární onemocnění i rakovina. Počet lidí trpících obezitou se od osmdesátých let minulého století ztrojnásobil.
Charlese

Údajný syn Charlese a Camilly poprvé odhalil průlomovou omluvu, kterou obdržel...

Simon Dorante-Day (55) tvrdí, že je utajeným bratrem prince Williama a Harryho, a je přesvědčen, že mu v žilách koluje modrá krev. Nyní poprvé zveřejnil omluvu, kterou obdržel od britských úřadů.
Reklama
Reklama