Reklama
Domů Zajímavosti

Zajímavosti

The Whale

Na pobřeží Norska vyroste unikátní pozorovatelna velryb

Na severu Norska vyroste koncepčně jedinečná atrakce s možností pozorování majestátních velryb přímo z břehu. Atraktivní stavba ve tvaru velrybí ploutve dokonale naváže na výjimečné okolí. Projekt vyhrála dánská architektonická kancelář Dorte Mandrup.
Reklama
Akaši-Kaikjó

Nejdelší visutý most na světě mají v Japonsku

Mosty jsou funkčními stavbami, které spojují břehy řek nebo okraje propastí už od počátku civilizace. Jsou součástí krajiny, mnohdy její dominantou, ale jsou i symbolem spolupráce a přátelství. Spousta mostů se stala symbolem konkrétního regionu nebo města. Pomáhá to i místní ekonomice, protože tyto mimořádné stavby přijíždějí obdivovat lidé z celého světa. Většinu turistů fascinuje velikost, propracovanost nebo neobvyklý design.

NEJČTENĚJŠÍ

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Ray Cronin

Proč jsou vrtulníky tak důležité pro boj s požáry v australské...

Když ředitel Kestrel Aviation Ray Cronin mluví o boji s požáry, popisuje hasičské akce podobně, jako voják popisuje válku. Koneckonců svým způsobem jsou boje s rozsáhlými požáry v australské buši podobné válečnému tažení proti nepříteli.
Buzz Aldrin

Buzz Aldrin je historicky prvním člověkem, který kdy močil na jiném...

I když se Buzz Aldrin stal až „druhým člověkem“, který otiskl svou nohu do povrchu Měsíce, má na svém kontě jiné prvenství. Stal se historicky prvním člověkem, který kdy močil na jiném tělese ve vesmíru.
Reklama
Reklama