Reklama
Domů Jóga

Jóga

muži a jóga

Muži a jóga – průvodce začátečníka

Pro mnoho mužů vypadá jóga na první pohled děsivě. Mají pocit, že se jim nikdy nemůže podařit zkroutit se do obtížných pozic, které vidí u svých partnerek. Pánové, zachovejte klid: ve skutečnosti jsou to ty nejzákladnější polohy, které vám poskytnou cenný základ flexibility a síly.
Reklama
Regenerační jóga

Regenerační jóga – relaxujte a uzdravte se

Regenerační jóga, která v posledních letech získává na popularitě, posouvá relaxační prvek pravidelného cvičení na další úroveň. V rámci lekce regenerační jógy procházíte řadou klíčových pozic mnohem pomaleji. Důraz je kladen na vaše dýchání, což vám umožňuje vstoupit do hlubokého stavu relaxace. Proto se tento typ jógy může pochlubit řadou výhod.

NEJČTENĚJŠÍ

Výhody prenatální jógy

Jóga je praxe pro tělo i mysl. Prenatální jóga, druh jógy upravený speciálně pro nastávající maminky, může být během těhotenství mimořádně prospěšná. Zejména při řešení fyzických, emocionálních a mentálních aspektů tohoto náročného období. Přečtěte si, jaké jsou výhody prenatální jógy pro vaše zdraví.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

mudra

Mudra – slovníček jógy

Často vidíme sochy starověkých jogínů, bohů a bohyň, jak sedí v meditační poloze a drží ruce v určitých pozicích. Na hodině jógy nás lektor nás vyzve, abychom seděli v tichu s rukama položenýma na kolenou, ukazováčky se dotýkali palců a meditovali. Co má toto gesto rukou - mudra - společného s meditací?

Pozdrav slunce – význam a historie

Nejznámější z ásanových sekvencí je Surya Namaskar, neboli Pozdrav slunce. Má mnoho symbolických a mýtických podtextů, zároveň přináší množství výhod pro naše fyzické zdraví.
pozice dítěte

Pozice dítěte

Prenatální jóga – co čekat od první lekce a jak cvičit...

Jógu lze bez obav cvičit i během těhotenství. Existuje speciálně upravený druh jógy, který je jemnější a méně energický. Jmenuje se prenatální jóga. Ta je perfektně přizpůsobena potřebám nastávajících maminek. Co můžete očekávat na lekci prenatální jógy a jak cvičit bezpečně?
Prenatální jóga

Prenatální jóga – vše, co byste měli vědět

Těhotenství s sebou přináší nejen mnoho radostí, ale i obtíží. Je to období pro budoucí maminku náročné po fyzické i psychické stránce. Co kdybyste mohli během 60 minut uklidnit svou mysl, posílit tělo a připravit se na porod? To vám může poskytnout prenatální jóga. Přečtěte si vše, co o ní chcete vědět: jak začít i jak udržet vás a vaše rostoucí bříško v bezpečí.
Reklama
Reklama