Reklama
Domů Jóga

Jóga

Jóga

Zajímavá i zábavná fakta o józe – část 1

Statistiky ukazují, že každým rokem popularita jógy roste a lidé vynakládají na kurzy, oblečení a vybavení stále více peněz. Přečtěte si zajímavá fakta o této čím dál tím oblíbenější formě cvičení.
Sociální sítě

Jogický přístup k závislosti na sociálních médiích

Jogíni kupodivu nejsou imunní vůči závislosti na sociálních médiích. Zamyslete se nad tím, jestli netrávíte pohledem do mobilu více času, než byste ve skutečnosti chtěli.

NEJČTENĚJŠÍ

Oheň

Průvodce pěti elementy – oheň

Země, vzduch, oheň, voda a éter jsou základní elementy přírody. Jsou součástí mnoha starověkých praktik a východních filozofií. Podíváme se na to, jak se můžeme spojit s ohnivým prvkem prostřednictvím našich smyslů a cvičení jógy.
5 elementů

5 elementů a jóga

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Vzduch

Průvodce pěti elementy: vzduch

Další zastávkou na naší cestě pěti elementy je vzdušný element. Díky svým vlastnostem lehkosti, jasnosti a pohybu byl vzdušný prvek po tisíce let spojen s bohy, bohyněmi a božstvy.
Jin a Jang

Význam konceptu Jin a Jang

Tento symbol každý pozná: černý a bílý půlkruh, které se prolínají jeden do druhého, s tečkou opačné barvy na obou stranách. Pouhým pohledem je jasný jeho nejzákladnější význam: udržování rovnováhy. Ale význam Jin a Jang jde mnohem hlouběji.
jóga a spánek

Jóga může sabotovat váš spánek

Některé jógové sekvence, i když jsou krásné a povznášející, mohou tiše podkopávat náš odpočinek. Čemu bychom se měli vyhnout, abychom po večerním cvičení jógy klidně a hluboce spali? A jak může jóga sabotovat váš spánek?
5 elementů

5 elementů a jóga

Země, vzduch, oheň, voda a éter jsou prvky univerzální teorie stvoření, která je po tisíciletí součástí mnoha starověkých praktik a východních filozofií.
Reklama
Reklama