Reklama
DomůEkonomika

Ekonomika

restaurace v New Yorku

Zákazníci v New Yorku budou pro účast na vnitřních aktivitách potřebovat potvrzení o očkování

Plán, který se nejvíce dotkne restaurací, barů nebo tělocvičen, oznámil starosta New Yorku Bill de Blasio v úterý. Podle něj budou od půlky září potřebovat obyvatelé pro účast na vnitřních veřejných aktivitách potvrzení o očkování. Podpořit tím chce snahu americké vlády o propagaci očkování, zatímco se ve Spojených státech amerických (USA) šíří nakažlivější Delta varianta koronaviru. Zároveň se jedná o první podobné vládní nařízení v USA.
tepelná elektrárna

Firmy plánují uzavřít uhelné elektrárny v Asii kvůli snižování emisí

Známé finanční společnosti odstartovaly plán na uzavření co nejvíce uhelných elektráren v Asii. Mezi iniciátory patří banky jako Asian Development Bank (ADB), HSBC nebo Citi, ale také britská pojišťovna Prudential.

NEJČTENĚJŠÍ

Netflix bude k filmům nabízet mobilní hry

Netflix bude k filmům zdarma nabízet mobilní hry. Stavět chce na...

Streamovací služba Netflix přidá do předplatitelského balíčku zdarma také videohry. Firma plány oznámila společně s úterním popisem výsledků za druhé čtvrtletí.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Goldman Sachs

Goldman Sachs od zaměstnanců vyžaduje vakcinační status. Jinak se nedostanou do budovy

Ve Spojených státech se šíří delta varianta koronaviru a korporátní svět začíná rozjíždět vakcinační politiku. Investiční banka Goldman Sachs, která od svých zaměstnanců vyžaduje informace o jejich vakcinačním statusu, jim nově znemožní vstup do kancelářských budov, pokud svůj očkovací status nedoloží.
Odmítnutí kouření. Foto: Pixabay

Tabákový gigant Philip Morris požaduje v Británii zákaz prodeje cigaret do deseti let

Generální ředitel tabákové společnosti Philip Morris Jacek Olczak vyzval britskou vládu, aby do deseti let zakázala v zemi cigarety. Dle něj by se s cigaretami mělo zacházet jako s benzinovými vozy, které budou v některých zemích zakázány již od roku 2030.
Joe Biden rozhodl o sankcích proti Kubě

Biden rozhodl o sankcích proti Kubě. Je to jen začátek, varuje

V reakci na tvrdé potlačení protestů na Kubě rozhodl americký prezident Joe Biden ve čtvrtek o sankcích proti tamní vládě. Kromě ní jsou namířené také na speciální vládní síly známé jako Boinas Negras.
Microsoft

USA, EU a Británie hromadně obvinily Čínu z kybernetického útoku na Microsoft

Západní státy v pondělí obvinily čínské ministerstvo státní bezpečnosti ze špionáže a další řady nevhodných aktivit. Podle Spojených států amerických, Velké Británie, Evropské unie a dalších zemí totiž Čína může za útok na servery Microsoft Exchange ze začátku roku. Čínské autority však obvinění odmítají.
Reklama
Reklama