Reklama
Domů Ekonomika

Ekonomika

Hospoda v Británii. Foto: Reuters

Počet lidí na nucené dovolené v Británii prudce stoupá, na konci...

Velká Británie na začátku ledna zavedla další přísný lockdown. Následkem toho se počet lidí na nucené dovolené zvýšil o 700 tisíc. Data ukazují, že na konci ledna byla v režimu podpory téměř šestina lidí způsobilých pracovat. Uvedlo to BBC.
Reklama
Huawei

Huawei plánuje vyrábět elektromobily, některé modely by mohly přijít na trh...

Plánem čínské společnosti Huawei Technologies je nyní vyrábět elektrická vozidla, a to pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohly dle čtyř zdrojů agentury Reuters přijít na trh již v tomto roce. Čínská společnost se totiž snaží změnit kvůli americkým sankcím svou strategii.

NEJČTENĚJŠÍ

Disney+

Zavřená kina a parky drtí domov Mickey Mouse. Jeho streamovací služba...

Obrovské tržby ze zábavních parků i trháků z kin se letos kvůli pandemii nekonaly. I přes způsobené finanční ztráty se přesto společnosti Walt Disney stále daří. V říjnu se totiž rozhodla zaměřit na svou streamovací službu Disney+.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Elon Musk

Akcie Tesly kvůli bitcoinu klesají. Musk už není nejbohatším člověkem na...

Poté, co známý podnikatel a vynálezce Elon Musk vynesl hodnotu bitcoinu do výšin, se sám přičinil o její pokles. O víkendu totiž na svém Twitteru upozorňoval na to, jak vysoko se pohybuje. Jeho tweet však ovlivnil také akcie Tesly, jež začaly v pondělí klesat. A jelikož je firma vyrábějící elektrická auta jedním z jeho hlavních zdrojů příjmů, dostalo zabrat i Muskovo jmění. Na pozici nejbohatšího člověka světa ho tak opět vystřídal šéf Amazonu Jeff Bezos. Uvedlo to BBC.
Huawei logo

Prodeje telefonů Huawei klesají, společnost se soustředí na technologie pro farmy...

Poté, co čínského telekomunikačního giganta Huawei označila Trumpova administrativa za hrozbu pro národní bezpečnost USA, bylo kvůli sankcím pro společnost těžké prodávat smartphony. Zkoumá proto jiné zdroje příjmů mezi nimiž se objevila technologie umělé inteligence pro chovatele prasat i těžební průmysl. Informovalo o tom BBC.
Bill Gates

Bill Gates varuje před klimatickou změnou. Boj s ní bude o...

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates upozornil v pondělním rozhovoru pro BBC na výzvu, jež klimatická změna představuje. Pokud jí zabráníme, bude se dle něj jednat o nejúžasnější věc, které lidstvo dosáhlo. V porovnání s ní pak vidí ukončení pandemie jako velmi snadné. Proto také tématu klimatického neštěstí věnoval svoji nejnovější knihu. V ní se Gates zaměřil i na škodlivost manufaktur, jíž se dle něj vlády dostatečně nevěnují. Uvedl to pro agenturu Reuters.
Reklama
Reklama