Reklama
Domů Ekonomika

Ekonomika

Značka šperků Pandora nebude z etických důvodů využívat těžené diamanty, pro své výrobky využije jen ty vyrobené v laboratořích

Šperky Pandora z etických důvodů upouštějí od těžených diamantů. Používat budou...

Největší výrobce šperků na světě v úterý oznámil posun k etičtějšímu a udržitelnějšímu podnikání. Značka Pandora nadále nebude pro své výrobky využívat těžené diamanty, ale pouze ty vyrobené v laboratořích. Chce tím reflektovat poptávku zákazníků, kteří nechtějí kupovat diamanty s rizikem, že při jejich těžení byla porušena lidská práva. Taková produkce je ale zároveň levnější a tedy dostupnější.
Britský a indický premiér na summitu G7 roku 2019

Velká Británie a Indie oznámily nové obchodní dohody v hodnotě 1...

Před virtuálním setkáním premiérů Borise Johnsona a Naredra Modi oznámila v pondělí Velká Británie a Indie nové obchodní a investiční plány. Dosáhnout mají hodnoty okolo miliardy liber a vytvořit asi 6 tisíc pracovních míst. Obsahují mimo jiné investice společnosti Serum Institute of India zaměřující se na výrobu vakcín. Británie zase uvolní export ovoce a lékařských přístrojů. Jedná se o další krok k plánované dohodě o volném obchodu mezi oběma státy.

NEJČTENĚJŠÍ

Indie plánuje stavbu nových uhelných elektráren

Indie nejspíš plánuje stavbu nových uhelných elektráren. A to i přes...

O stavbě nových uhelných elektráren uvažuje Indie především kvůli výhodným nízkým nákladům na jejich konstrukci. Naznačuje to neveřejný návrh indické energetické politiky na další roky. Rozhodnutí se však může ještě změnit, až budou jednotlivé kroky diskutovány zákonodárci. Případné souhlasné rozhodnutí by však pobouřilo především ekology, kteří dlouhodobě před využíváním uhlí varují.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

Krb

V Anglii dnes vstupuje v platnost omezení prodeje uhlí, vlhkého dřeva...

Anglická vláda nadále usiluje o snižování znečištění ovzduší, a to i přesto, že v roce 2020 byly hodnoty v zemi na rekordních minimech. Omezení, která dnes vstoupila v platnost, se týkají uhlí, vlhkého dřeva i vyráběných pevných paliv.
Izrael a SAE

SAE uvažuje o koupi podílu izraelského ložiska zemního plynu. Státy by...

Izraelská energetická společnost Delek Drilling v pondělí oznámila, že uvažuje o obchodu se společností Mubdala Petroleum. Tu vlastní vláda Abú Dhabí, tedy Spojené arabské emiráty (SAE). Jednalo by se o prodej 22 procentního podílu na izraelském těžišti zemního plynu Tamar. Od uzavření dohody Abraham Accords mezi Izraelem a SAE by se jednalo o největší prohloubení vztahů mezi oběma státy.
Ministryně zahraničí Austrálie Marise Payne

Austrálie vyprovokovala Čínu. Vypověděla dohodu o spolupráci na nové hedvábné stezce

Po oznámení australské ministryně zahraničí Marise Payne odstoupila země od spolupráce na čínském plánu Belt and Road. Měl se zaměřit na obnovu infrastruktury a stavbu nových obchodních cest mezi Evropou a Asií. Australská vláda dohodu opustila, jelikož dle ní ohrožuje národní bezpečnost. Čína však středeční rozhodnutí označila za provokaci.
Joe Biden

Energetické společnosti nabádají Bidena, aby zavedl strategie snižování emisí v tomto...

Skupina amerických energetických společností tento týden napsala prezidentovi Joe Bidenovi, že bude spolupracovat na tvorbě strategií k dosažení krátkodobého cíle snížit do roku 2030 emise uhlíku v tomto odvětví.
Reklama
Reklama