Reklama
Domů Zdraví

Zdraví

Hubnutí

20 největších mýtů o výživě – část 2

O zdravé výživě koluje spousta nepravdivých informací. Zaručených tipů na hubnutí najdete na internetu nepřeberné množství. Ne všechny jsou ovšem pravdivé. Pojďme si uvést na pravou míru 20 největších mýtů o výživě. Tento článek je pokračováním první části.
Reklama
20 největších mýtů o výživě

20 největších mýtů o výživě – část 1

Na internetu najdeme spoustu článků a informací o výživě a zdraví. Ne všechny jsou ale pravdivé. Je potřeba informace filtrovat a ověřovat. Pojďme si vyvrátit 20 největších mýtů o výživě, které jsou mezi lidmi velice rozšířené.

NEJČTENĚJŠÍ

Jak zůstat pozitivní během lockdownu

Krátké a pošmourné dny, sociální distanc, zavřená kina, restaurace i fitka. Dámy nemohou zahánět chmury ani oblíbenou nákupní terapií. Není divu, že spousta lidí se během lockdownu cítí ve stresu, prožívá úzkost, nebo dokonce deprese. Jak si udržet pozitivní mysl? Přečtěte si 9 tipů od odborníků.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ

jak zůstat v klidu

Jak zůstat v klidu, když vás vaše dítě přivádí k šílenství

Máte pocit, že vám v poslední době chybí trpělivost? Nejste sami. Pravděpodobně stejně jako desetitisíce dalších lidí na světě v současné době pracujete z domova, nebo jste na ošetřovačce, protože vaše děti nechodí do školy. Není jednoduché tuto situaci dlouhodobě psychicky zvládat. Těchto pár tipů vám může pomoci naučit se, jak zůstat v klidu.
závislí na čaji

Můžete být závislí na čaji?

Čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Sloučeniny obsažené v čaji jsou spojeny s různými přínosy pro zdraví, což způsobuje, že většina lidí tento nápoj považuje za zdravý doplněk stravy. Někteří však tvrdí, že čaj může mít návykové vlastnosti a jeho přílišné pití by mohlo způsobit více škody než užitku. Můžeme být závislí na čaji? A pokud ano, co s tím?

11 minut pohybu denně prodlouží váš život

Nelze popřít, že většina z nás v roce 2020 omezila svou fyzickou aktivitu. Mezi online schůzkami, hodinami u Netflixu a setkáváním s přáteli na virtuálních večírcích je pravda, že většinu času trávíme v sedě. Existuje mnoho studií, které upozorňují na zdravotní rizika dlouhodobého sezení. Ale máme dobré zprávy! Podle nedávné studie pouhých 11 minut pohybu denně nám může prodloužit život.
Tipy odborníků pro kvalitní spánek

Špatně spíte? Tipy odborníků pro kvalitní spánek

Je konečně rok 2021, a pokud chcete letos lépe a klidněji spát, stačí udělat pár jednoduchých věcí. Na kvalitu spánku má vliv vaše práce, stres a další každodenní skutečnosti. Kvalitní spánek je však rozhodujícím faktorem pro zdraví našeho těla i mysli. Jak si tedy na nový rok opravdu odpočinout?
Reklama
Reklama