Reklama
Domů VOLBY USA 2020

VOLBY USA 2020

Donald Trump

Trump ustál impeachment, chybělo deset hlasů

Už druhý pokus amerického Senátu o impeachment bývalého prezidenta Donalda Trumpa dopadl pro Demokratickou stranu neúspěšně. Hlasy senátorů rozhodly, že Trump není vinen z podněcování násilí, které se odehrálo 6. ledna v Kapitolu. Informuje o tom CNN a další servery.
Donald Trump

Trump nepokoje neprovokoval, hájí ho v předvečer procesu jeho právníci

Tým právníků bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa vsadil na strategii, že impeachment je protiústavní, protože Trump už není prezidentem. Demokraté podle nich hrají "politické divadlo" k prosazení vlastní agendy, popisuje CNN.

NEJČTENĚJŠÍ

Greg Abbott

Podle guvernéra Texasu je prověřování Národní gardy urážlivé

Guvernér Texasu Greg Abbott se dnes vyjádřil k prověřování členů Národní gardy, včetně těch z Texasu. Národní garda byla povolána do Washingtonu před středeční inaugurací nově zvoleného prezidenta Joe Bidena.
Reklama

Policie obvinila muže, co vyzýval k vraždě Alexandry Ocasio-Cortéz

"Zabijte AOC," napsal na Twitter několikrát účastník útoku na Kapitol Garret Miller z Texasu. Policie rozšířila jeho obvinění o nové skutky, včetně výhrůžek smrtí, uvedla CNN.
washington

Radikálové se zalekli a vyzvali stoupence, ať zůstanou doma. Inaugurace proběhla...

Bezpečnostní složky se připravovaly na protesty nespokojených Trumpových příznivců, během inaugurace Joe Bidena byl ale ve Washingtonu D.C. klid. Podle serveru NPR protrumpovští aktivisté na radikály apelovali, aby zůstali doma.

Některé americké školy inauguraci Joe Bidena ve třídách nepromítnou, bojí se...

Některé americké školy se rozhodly inauguraci nově zvoleného prezidenta Joe Bidena živě nepromítat, a to kvůli obavám z možného násilí v přímém přenosu. Informoval o tom server Fox News.
Národní garda U.S.

Dva členové Národní gardy patřili k radikálům. Do Kapitolu nesmí

FBI oznámila, že dva členové Národní gardy, kteří měli společně s 25 tisíci dalšími o inauguraci nového prezidenta Joe Bidena hlídat Kapitol, se mise neúčastní. Měli blízko k extremistickým spolkům, píše ABC News a Associated Press.
Reklama
Reklama