Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Taylor Swift zahájila dlouho očekávanou tour. Koncert zahrnuje 44 písní a trvá přes tři hodiny

  Fanoušci Taylor Swift se dočkali její první tour od roku 2018. Známá zpěvačka ji zahájila v Arizoně koncertem trvajícím přes tři hodiny a obsahujícím 44 songů. Ty odrážejí různé éry jejích dosavadních alb. Při dlouho očekávaném vystoupení vystřídala Swift nespočet ohromujících kostýmů i jevištních setů.

  Syndrom mrtvého zadku existuje. A jóga vám může pomoci

  Ano, syndrom mrtvého zadku je skutečný. A mohou ho mít i aktivní lidé. Díky józe můžete probudit hýžďové svaly, abyste vytvořili lepší rovnováhu a zmírnili namáhání kolen a dolní části zad.

  Světoví lídři gratulují Bidenovi k nástupu do funkce a těší se na spolupráci

  Joe Biden dnes ve večerních hodinách našeho času složil přísahu a stal se tak 46. prezidentem Spojených států. Světoví lídři mu k nástupu do funkce gratulovali v parlamentu, na videích, na veřejných akcích i na Twitteru. Těší se na spolupráci a společné řešení výzev.

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen

  Ursula von der Leyen již Joeu Bidenovi vřele pogratulovala po vítězství ve volbách. Uvedla, že Evropská komise je připravena zintenzivnit spolupráci s novou administrativou při řešení naléhavých výzev jako je například boj proti pandemii covid-19 a jejím ekonomickým a sociálním důsledkům.

  „Spojené státy jsou zpět. A Evropa je připravena. Znovu se spojit se starým a důvěryhodným partnerem, vdechnout nový život našemu váženému spojenectví. Těším se na spolupráci s @JoeBiden,“ uvedla předsedkyně na svém Twitteru.

  Britský premiér Boris Johnson

  Boris Johnson se k inauguraci Bidena vyjádřil v parlamentu. „Těším se na spolupráci s Bidenem a s jeho novou administrativou, na posílení partnerství mezi našimi zeměmi a práci na našich společných prioritách,“ uvedl.

  Prezident Německa Frank-Walter Steinmeier

  Německý prezident Frank-Walter Steinmeier vyjádřil úlevu nad tím, že Joe Biden ve středu nahradil Donalda Trumpa a stal se americkým prezidentem, a označil to za „Dobrý den pro demokracii“.

  „Velmi se mi ulevilo, že dnes Joe Biden složil prezidentskou přísahu a bude se stěhovat do Bílého domu. Vím, že mnoho lidí v Německu sdílí tento pocit,“ dodal.

  Italský premiér Giuseppe Conte

  Giuseppe Conte se k dnešní přísaze vyjádřil již v úterý a to v parlamentu. Uvedl, že se těší na Bidenovo prezidentství a spolupráci s ohledem na italské předsednictví skupiny G20. Zmínil také obdobné cíle jako je problematika změny klimatu a přechod na zelené a digitální technologie.

  Dnes přidal pogratulování i na Twitteru. Uvedl, že „je to skvělý den pro demokracii, která sahá daleko za americké hranice.“

  Izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu

  Gratulace Joeu Bidenovi a viceprezidentce Kamale Harris přišla i od izraelského předsedy vlády Benjamina Netanjahu. „Prezidente Bidene, vy a já jsme máme vřelé osobní přátelství trvající už mnoho desetiletí. Těším se na spolupráci s vámi, na další posílení americko-izraelského spojenectví, na pokračování rozšiřování míru mezi Izraelem a arabským světem a na řešení společných výzev, mezi nimiž je hlavní hrozba, kterou představuje Írán.“

  Mluvčí palestinského hnutí Hamás Fawzi Barhoum

  Mluvčí palestinského hnutí Hamás Fawzi Barhoum uvedl, že Trump byl největším zdrojem a sponzorem nespravedlnosti, násilí a extremismu na světě. „Prezident Joe Biden musí zvrátit směr chybné a nespravedlivé politiky vůči našim lidem a položit základy bezpečnosti a stability v regionu,“ uvedl.

  Čeští představitelé

  K uvedení do úřadu pogratuloval na svém Twitteru i mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. „Gratulujeme prezidentu USA Joe Bidenovi k uvedení do úřadu, přejeme úspěch při řešení všech složitých výzev současnosti a nalezení celospolečenského smíru. Věříme, že přátelství a spojenectví mezi ČR a USA se bude dále rozvíjet.” Poblahopřání přistálo i na Twitteru ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Ten uvedl, že se těší na spolupráci při prosazování společných hodnot a zájmů a při řešení globálních výzev. Nechyběla ani gratulace na účtu premiéra Andreje Babiše.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.