Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Syndrom mrtvého zadku existuje. A jóga vám může pomoci

  Ano, syndrom mrtvého zadku je skutečný. A mohou ho mít i aktivní lidé. Díky józe můžete probudit hýžďové svaly, abyste vytvořili lepší rovnováhu a zmírnili namáhání kolen a dolní části zad.

  Trump nepokoje neprovokoval, hájí ho v předvečer procesu jeho právníci

  Tým právníků bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa vsadil na strategii, že impeachment je protiústavní, protože Trump už není prezidentem. Demokraté podle nich hrají „politické divadlo“ k prosazení vlastní agendy, popisuje CNN.

  Trump předstoupí před Senát, který bude rozhodovat o jeho druhém impeachmentu, v úterý v poledne místního času. Žaloba jej viní z podněcování nenávistných protestů 6. ledna v Kapitolu, kde zemřelo pět lidí, včetně zasahujícího policisty. Bývalý prezident se měl činu dopustit, když mnohokrát na sociálních sítích zdůrazňoval, že prezidentské volby loni v listopadu skončily podvodem a povzbuzoval své příznivce, aby za něj „pekelně bojovali“.

  Pelosiová zneužila chaos, píší právníci

  Tým exprezidentových právníků sepsal už minulý týden první dokument, v němž ještě před zahájením samotného procesu předestřeli hlavní argumenty: především ten, že Trump už není prezidentem, impeachment je tedy nesmysl. Senát na něj zareagoval, a v reakci na to předložili Trumpovi právníci v pondělí další text o 75 stránkách.

  Toto je pouze sobecký pokus od demokratů využít své sněmovní většiny a pást se na pocitech hrůzy a zmatku, který padl na všechny Američany napříč politickým spektrem poté, co několik stovek lidí chtělo zničit Kapitol,“ napsali právníci v dokumentu. „Místo toho, aby podnikla kroky k uklidnění národa, nebo aby se alespoň snažila potrestat ty, kdo porušili zákon, využila předsedkyně Sněmovny a její spojenci chaos k prosazení vlastní politické agendy,“ uvádí Trumpův tým s odkazem na Nancy Pelosiovou.

  Hlavním argumentem Trumpových právníků je, že bývalý prezident nevybízel k násilí. Naopak měl v projevu 6. ledna zdůraznit, že protesty musí být poklidné. Jeho slova o „pekelném boji“ by podle právníků neměla být brána doslova.

  Jestliže nebudete pekelně bojovat, tahle země přestane existovat,“ řekl tehdy v projevu Trump.

  Slovo „boj“ bylo v projevu, který měl přibližně deset tisíc slov, použito jen párkrát a to vždy ve významu, který je ve veřejném diskurzu obecně chápán jako výzva k tomu, že by lidé měli prosazovat, na čem jim záleží. V žádném případě jej nesmíme chápat jako konstrukci, co podněcuje k násilným činům,“ argumentují advokáti. „Pokud budeme charakterizovat tento výrok jako vybízení k násilí, pak musíme zcela záměrně ignorovat zbytek projevu, kde Trump několikrát zdůraznil, že protest musí být poklidný,“ stojí v textu. Právníci se také snaží distancovat Trumpa od davu, který do Kapitolu při jednání Kongresu vtrhl. „Pravda je taková, že lidé, kteří nezákonně zaútočili na Kapitol, tak udělali ze své vlastní vůle a ze svých vlastních pohnutek. Za své činy nesou následky,“ píší právníci.

  Sud se střelným prachem

  Zástupci Senátu už minulý týden dali najevo, že to byl právě Trump a jeho slova, která jeho stoupence rozpálila. „Jeho neopodstatněná tvrzení, že volby byly ukradeny, umožnila podmínky pro násilný dav, který se jako dělová koule řítil po Pensylvania Avenue,“ napsali. „Prezident Trump stvořil sud se střelným prachem. Stovky lidí byly kvůli němu připraveny zaútočit. Byli ochotni udělat naprosto cokoliv, jen aby se udržel u moci. Od svého prezidenta potřebovali jen slyšet, aby za něj pekelně bojovali. To on škrtl sirkou,“ stojí v argumentech žalujících demokratů.

  Tým Trumpových právníků už dříve přišel s konstrukcí, že výroky o ukradených volbách spadají pod svobodu projevu a nelze dokázat, že jsou nepravdivé. Žalobci ji smetli ze stolu. „Slova o ukradených volbách jsou nepravdivá, nezávisle na tom, jak moc se je exprezidentovi právníci snaží překroutit,“ uvedli.

  Aby Senát impeachment odhlasoval, potřebuje hlasy sedmnácti republikánů. Podle informací z kruhů kolem Republikánské strany se jich tolik nenajde, byť někteří pro žalobu ruku určitě zvednou.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.