Reklama
4.1 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
Protext ČTKÚspěšný summit o inteligentních IP sítích Net5.5G urychlí globální komerční využití technologie...

Úspěšný summit o inteligentních IP sítích Net5.5G urychlí globální komerční využití technologie Net5.5G

Istanbul (Turecko) 5. listopadu 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – V rámci fóra Ultra-Broadband Forum (UBBF) 2024 se dnes v Istanbulu uskutečnil summit Net5.5G Intelligent IP Network Summit s podtitulem „Zrychlením sítě Net5.5G směřujeme k inteligentní budoucnosti“. Na summitu se sešly světové špičky z řad operátorů, průmyslových organizací, vládních agentur a prodejců zařízení a debatovaly o příkladech průkopnického využití poznatků z oblasti vývoje IP sítí Net5.5G a digitální transformace průmyslu. V rámci summitu byl také zahájen celosvětový program Net5.5G Pioneer Program, který by měl aktéry z řad průmyslu podpořit v tom, aby urychlily komerční využití sítě Net5.5G a podpořily rozvoj v oblasti pevných sítí.

Generální ředitel firmy WBBA Martin Creaner pohovořil o trendech ve vývoji globálních sítí v éře umělé inteligence a nastínil, jakým směrem by se tento vývoj mohl ubírat. Zmínil se o tom, jak se v éře umělé inteligence neustále zvyšují požadavky na šířku vlnového pásma a také na počet připojení pro nástroje vytvářející obsah generovaný umělou inteligencí. Operátoři musí v sítích poskytovat diferencované služby. Proto společnost WBBA spustila program Net5.5G Pioneer Program, který si klade za cíl vybudovat vysokorychlostní a vysoce kvalitní infrastrukturu sítí typu end-to-end.

Xu Huan, viceprezident pro oblast routerů z produktové řady datových komunikací společnosti Huawei, přednesl projev s názvem „Konvergovaná IP síť Net5.5G inspiruje k dalšímu růstu“. Huan věří, že díky ultraširokopásmovým sítím 400GE/800GE, pružnému zajištění zkušeností vycházejících z protokolu SRv6 a slicingu a díky AND L4, které je součástí digitální mapy sítě, si operátoři budou moci vybudovat konvergované cílové sítě IP Net5.5G, a dosáhnout tak dalšího růstu.

Zástupci předních světových operátorů, jako je například turecká společnost Turkcell Türkiye, na summitu sdíleli své zkušenosti s komerčním využitím sítě Net5.5G. Mehmet Durmus, zástupce ředitele pro IP/MPLS a sítě datových center společnosti Turkcell Türkiye, uvedl, že na základě vize s názvem Špičkové digitální služby pro lepší budoucnost bude společnost Turkcell pokračovat ve výstavbě sítí orientovaných na Net5.5G, komerčně využívat klíčové technologie, jako je 400GE/SRv6/digitální mapa sítě v cílové síti, budovat vysoce kvalitní síťovou infrastrukturu a neustále své produkty inovovat, aby mohla zákazníkům poskytovat špičkové digitální služby.

Generální ředitel společnosti AICTO Mohamed Ben Amor přednesl projev s názvem „Arabsko-africký region na cestě k budoucí síťové infrastruktuře založené na technologii Net5.5G“. Amor řekl, že společnost AICTO založila organizaci Arab IPv6 Council s cílem aktivně podporovat zavádění sítí Net5.5G v arabském a africkém regionu a realizovat program Arab Horizon 2030. Amor také uvedl, že společnost AICTO bude i nadále spolupracovat se všemi regionálními partnery na vybudování vysokorychlostní a vysoce kvalitní budoucí síťové infrastruktury založené na síti Net5.5G.

Ibrahim Senyonga, generální ředitel Enterprise Business Unit společnosti MTN Uganda, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Huawei a poskytnout našim zákazníkům inovativní řešení architektury SASE. Tato spolupráce posílí naše postavení jakožto leadera na trhu podnikových služeb v jižní Africe a pomůže zákazníkům dosáhnout bezproblémové inteligentní transformace.“

V závěru summitu proběhlo slavnostní zahájení programu Net5.5G Pioneer Program. Konalo se také slavnostní předávání cen Net5.5G Pioneer Award. Ocenění získalo více než 10 operátorů, kteří při zavádění technologie Net5.5G dosáhli pozoruhodných výsledků, a přispěli tak k rychlejšímu rozšíření této technologie po celém světě.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2547954/image_5009699_25441735.jpg 

KONTAKT: Venzo Hu, huyuheng2@huawei.com

 

Reklama

Doporučujeme

Král Karel a Camilla zamíří do USA na oslavy 250 let nezávislosti

Král Karel III. a královna Camilla potvrdili návštěvu USA, kde se zúčastní oslav 250 let od vyhlášení americké nezávislosti. Cesta ale nepřichází jen v duchu tradice, odehraje se i v době citlivých politických vztahů.

Německo: Vlk zaútočil na ženu přímo v centru Hamburku

Neobvyklý incident otřásl v pondělí večer jednou z hlavních nákupních ulic v Hamburku. V rušné ulici Grosse Bergstrasse ve čtvrti Altona, nedaleko obchodního domu Ikea, zaútočil na ženu vlk.

Skupiny napojené na Rusko a Írán využívají kryptoměny k nákupu dronů, ukázala analýza

Proruské a proíránské skupiny stále častěji využívají kryptoměny k financování nákupu levných vojenských dronů a jejich součástek, které hrají klíčovou roli v aktuálních světových konfliktech. Vyplývá to ze zprávy společnosti Chainalysis, která se specializuje na analýzu blockchainu.

Dopady války: Američané si připlatí za zboží z Číny

Zablokovaný Hormuzský průliv způsobil šok na trhu s ropou. Celý svět to pociťuje prostřednictvím růstu cen pohonných hmot a energií, hrozí ale i zdražování potravin a základních potřeb. Situace není jiná ani v USA. Podraží i výrobky z Číny, varoval majitel čínské exportní firmy Huijin Trade. Ceny ropy se v úterý téměř nezměnily.

Guvernér Floridy podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po Trumpovi

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v pondělí podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Návrh zákona o změně názvu v únoru schválili floridští zákonodárci. Trump v pondělí rovněž představil vizualizaci mrakodrapu v Miami, který má být sídlem jeho prezidentské knihovny. Píší o tom tiskové agentury.

Na Ukrajinu přijela Kallas a někteří ministři zahraničí, připomenou si Buču

Do Kyjeva přijela šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallas a ministři zahraničí několika unijních zemí. V zemi bránící se ruské vojenské agresi si mimo jiné připomenou čtvrté výročí masakru, který spáchali Rusové v okupované Buči ležící nedaleko metropole. Diplomaty na nádraží přivítal ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha, jenž na síti X zveřejnil video, na kterém je mimo jiné vidět, jak z vlaku vystupuje Kallas.

Klimatická krize ohrožuje vlny v Salvadoru, pomoct má pojištění

Na východním pobřeží Salvadoru zkoušejí neobvyklý způsob, jak bránit místní přírodu i živobytí lidí před stále divočejším počasím. Oblast Oriente Salvaje, známá mezi surfaři kvůli vlnám Las Flores a Punta Mango, testuje první pojistku svého druhu zaměřenou přímo na surfování. Cílem je pomoci komunitě ve chvíli, kdy tropické bouře rozbijí podmínky pro surf, poškodí okolí a odradí návštěvníky.

Jsme za polovinou, tvrdí Netanjahu. Na Blízký východ dorazily americké speciální síly

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí prohlásil, že ve válce s Íránem bylo dosaženo více než poloviny cílů. Americký prezident Donald Trump zopakoval, že USA vedou rozhovory s „úplně jinými lidmi“, zatímco na Blízký východ dorazily stovky příslušníků speciálních sil, námořní pěchoty a výsadkářů.

ANALÝZA: Invaze na Charg by byla geopolitickým hazardem

Americko-izraelská válka s Íránem trvá více než měsíc a riziko pozemních operací roste. Na stole jsou „nájezdy“ speciálních jednotek, ale také invaze na pevninu, konkrétně na ostrov Charg. Jak moc by bylo dobytí ropného srdce islámské republiky riskantní a vyplatilo by se vůbec?

Sparta poprvé zvládla sedmý zápas a postupuje do semifinále

Hokejisté Sparty Praha konečně prolomili dlouholeté trápení. V rozhodujícím sedmém utkání play off vyhráli na ledě Plzně 1:0 a poprvé v historii extraligy tak zvládli sedmý duel série. Postup do semifinále zařídil jediný gól Filipa Chlapíka, který se prosadil na začátku druhé třetiny.

Írán zasáhl ropný tanker u Dubaje

Útok na obří ropný tanker u pobřeží Dubaje dál vyostřil konflikt mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem. Vedle dalších raketových a dronových útoků znovu rozhýbal ceny ropy i pohonných hmot a přidal Donaldu Trumpovi další problém před listopadovými volbami do Kongresu.

Babiš jednal s distributory paliv, další schůzka bude brzy

Jednání vlády se zástupci největších distributorů pohonných hmot zatím nepřineslo konkrétní dohodu. Po pondělní schůzce ve Strakově akademii ale platí, že se obě strany znovu sejdou za dva až tři dny. Ve hře dál zůstává hlavně možnost zastropování marží u velkých hráčů na trhu.

Krejčí vede tým do klíčového zápasu

Ladislav Krejčí se vrací na Letnou v jiné roli. Tentokrát jako kapitán reprezentace, která bojuje o mistrovství světa. Před zápasem s Dánskem ale nezaujal jen fotbalem, ale i lidským gestem na tiskové konferenci.

Rusko vyhostilo britského diplomata, viní jej ze špionáže

Rusko nařídilo britskému diplomatovi opustit zemi kvůli podezření ze špionáže. Jde o další krok v sérii vzájemných vyhoštění mezi Moskvou a Londýnem, která odráží dlouhodobě napjaté vztahy obou zemí.

Mladý Schwarzenegger vyhrál svou první soutěž v kulturistice

Nejmladší syn Arnolda Schwarzeneggera se vydává po stopách svého otce. Joseph Baena při své první účasti na soutěži NPC Natural Colorado State obsadil první místo hned v několika kategoriích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama