Více
  1.4 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Ze zlata ve hře LoL: Wild Rift se na MČR v radují IMPORTant Players

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Samsung MČR v mobilních hrách 2021 korunuje poslední letošní krále. Ve hře League of Legends: Wild Rift si zlaté medaile odnášejí hráči IMPORTant Players, kteří v play-off předvedli suverénní výkon. Stříbro putuje do tábora BloodyDevils. V souboji o bronz se nakonec radovali příznivci takzvané Modré krve, tedy týmu eSuba.

  O celkovou dotaci 150 000 Kč, kterou před turnajem navýšil herní vývojář Riot Games, se utkali na BVV‑Brněnském výstavišti ti nejlepší mobilní hráči titulu LoL: Wild Rift. V něm se proti sobě utkávají dva týmy po pěti hráčích, jejichž úkolem je dobýt hlavní budovu (takzvaný Nexus) svého soupeře. Každý z hráčů se ujímá role jednoho unikátního šampiona a o vítězi rozhoduje kombinace strategie, týmové komunikace a individuálních schopností.

  Všechny potřebné dovednosti předvedli hráči IMPORTant Players už v základní skupině, kde si dokázali poradit s týmy Entropiq a STOPWATCH eSports. Oba celky zdolali poměrem 2:1. Svoji jízdu za zlatem pak začali IMPORTant Players v play-off ve velkém stylu a do zápasu o bronz poslali jednoho z hlavních favoritů, tým eSuba. Ve finále se IMPORTant Players utkali proti zástupcům organizace Bloody Devils, kteří proti eSubě poslali Entropiq.

  I finále se stalo jednoznačnou záležitostí. Výsledek 3:0 pro IMPORTant Players znamenal, že Česko má své první šampiony ve hře League of Legends: Wild Rift. Zajímavostí je, že v sestavě vítězného mužstva působí i dva světoví hráči – Dán Samuel Uth Morthorst vystupující pod přezdívkou Ryuh a Švéd Anouxay Insixiengmay, který si ve hře říká Zour.

  „Děkuji divákům za skvělou atmosféru, kterou na brněnském výstavišti vytvořiili. Všem hráčům pak patří velký dík za to, že předváděli skvělé výkony, a obrovská gratulace putuje k vítězům. Vidíme, že mobilní esport nabývá na popularitě nejenom ve světě, ale své diváky si stále častěji nachází také v Česku,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

  Kromě IMPORTant Players se ze zlata z největšího esportového turnaje v mobilních hrách raduje také organizace Inside Games, která ovládla Brawl Stars.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dota Pro Circuit se rozrůstá o nového člena

  Dota Pro Circuit se rozrůstá o nového člena. TSM pojí síly s Undying

  Dota Pro Circuit vítá nové členy. Tým Undying, který se vloni umístil v Severní Americe na stříbrné pozici, pojí síly s organizací TSM. Kombinace mládí a zkušenosti by měla přinést veliký úspěch.
  Fnatic

  Regionální VALORANT liga VRL East: Surge otevírá kvalifikace. Týmy si rozdělí téměř půl milionu korun

  Už dnes 24. ledna začínají otevřené kvalifikační turnaje do VALORANT ligy v regionu východní Evropa. Hráči z 20 zemí budou bojovat o část z finanční dotace 20 tisíc eur (tedy o téměř půl milionu korun) a šanci postoupit do nejvyššího patra soutěže VALORANT Champions Tour. V regionální lize budou soupeřit vítězové otevřených kvalifikací proti týmům, které získají přímou pozvánku.
  Stewie2k

  Stewie2k pojí síly s Evil Geniuses. Nabitá soupiska „céeskařů“ se stává ještě nabitější

  Jeden z nejúspěšnějších hráčů Counter Striku: Global Offensive posílí organizaci Evil Geniuses. Úspěšný Stewie2k, který během své kariéry zvedal nad hlavu titul na Inter Grand Slamu i majoru, je podle svých slov z kroku přímo nadšený.
  Evil Geniuses

  LCS Lock In se třese před Evil Geniuses. Neporažený gigant na startu turnaje válí

  Letošní ročník LCS Lock In v League of Legends úspěšně odstartoval a na úvod bylo k vidění mnohé. Co však diváci zatím nepoznali, je prohra výběru Evil Geniuses. Ten zůstává po jasné výhře nad Immortals neporažen a celý zbytek týmových soupisek se ho začíná bát.
  The International

  Valve ruší Major v Dotě 2. Měli jsme vás všechny lépe informovat, kají se pořadatelé

  Když se ve světě ruší kterákoliv jiná větší akce, strhávají na sebe organizátoři velkou pozornost. Ne však v případě Valve a turnaje Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022. Tiché oznámení následovalo už jen prohlášení o tom, že se pracuje na náhradě.
  "Reginald"

  Trable v ráji TSM. Vedení Riot Games vyšetřuje šéfa organizace kvůli šikaně a špatnému chování

  Vývojáři ze společnosti Riot Games nemají ve svém popisu práce jen tvorbu herních titulů. Spolu s organizací Team SoloMid potvrdili, že vyšetřují chování generálního ředitele a šéfa TSM Andyho „Reginalda“ Dinhy. Na pořadu dne prý mělo být slovní urážení a šikana na pracovišti.
  Reklama
  Reklama
  Reklama