-0.4 C
Czech
Sobota 3. ledna 2026
Protext ČTKKeňský projekt DigiSchool umožňuje online výuku neslyšících dětí

Keňský projekt DigiSchool umožňuje online výuku neslyšících dětí

Nairobi (Keňa) 17. března 2025 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnosti Huawei, UNESCO a vládní partneři oficiálně oznámili dokončení druhé fáze projektu digitalizace keňských škol Kenya DigiSchool Connectivity Project, v jejímž rámci bylo k internetu připojeno 21 škol, včetně šesti škol pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Projekt DigiSchool, který je v souladu s vládní agendou Digital Superhighway (digitální superdálnice) a závazkem připojit všechny keňské školy k internetu, je partnerstvím keňského ministerstva školství, ministerstva pro ICT a digitální ekonomiku, společnosti Kenya Power (KPLC), organizace UNESCO a iniciativy Huawei TECH4ALL.

Slavnostní vyhlášení, které se konalo 14. března v základní škole pro neslyšící v Machakosu, vedl Eng. John Tanui CBS, hlavní tajemník keňského ministerstva pro ICT a digitální ekonomiku. Tato škola je jednou ze škol pro neslyšící děti, které byly připojeny k národní vysokorychlostní širokopásmové síti z optických vláken v rámci druhé fáze projektu.

„Jsme zde na základní škole pro neslyšící v Machakosu, abychom zajistili připojení školy k národní optické síti, což usnadní výuku a přispěje k vyšší úrovni vzdělávání. Vzhledem k tomu, že vizuální přístup je pro neslyšící klíčový, balíček zahrnuje také řešení pro videokonference,“ uvedl Eng. John Tanui CBS, ministerstva pro ICT a digitální ekonomiku. „Jako vláda si vážíme podpory ze strany soukromého sektoru při realizaci tohoto programu, který změní život na základní škole pro neslyšící v Machakosu. Jedná se o rozsáhlý projekt, který vyžaduje strategickou spolupráci s partnery, jako jsou Huawei a UNESCO. Doufáme, že v rámci agendy digitálního začleňování budeme i nadále společně pokračovat v proměně životů a zlepšování životních podmínek.“

Videokonferenční zařízení umožňuje Keňskému institutu speciálního vzdělávání (KISE) poskytovat dálkovou podporu správcům škol, učitelům a žákům ve školách pro neslyšící, čímž se zvyšuje výuková kapacita těchto škol a zlepšuje přístup k různým službám.

„Díky těmto řešením konektivita zlepšuje efektivitu vzdělávání. Umožňuje ředitelům škol přístup k online řídicím systémům. Usnadňuje využívání vzdělávacích zdrojů online – ať už jde o videa, učební osnovy nebo využití odborníků. A díky konektivitě ve třídách je učení zajímavější, zábavnější a efektivnější. Ve školách se speciálními vzdělávacími potřebami pomáhá konektivita odborníkům poskytovat hodnocení a rehabilitační služby na dálku,“ uvedl Stephen Zhang, zástupce generálního ředitele společnosti Huawei v Keni.

Během slavnostního oznámení si účastníci mohli vyzkoušet, jak děti používají internet ve výuce a seznámit se s přínosy online videohovorů mezi žáky a odborníky KISE.

„UNESCO je připraveno pokračovat ve spolupráci s keňskou vládou, společností Huawei a všemi dalšími zúčastněnými stranami, aby zajistilo inkluzivní a spravedlivé kvalitní vzdělávání a podpořilo možnosti celoživotního vzdělávání pro všechny, jak je uvedeno v Cíli udržitelného rozvoje 4 a ve vizi Národního strategického plánu pro sektor vzdělávání,“ uvedla Louise Haxthausenová, ředitelka regionální kanceláře UNESCO pro východní Afriku.

Společnost Huawei v rámci své dlouhodobé iniciativy digitálního začleňování TECH4ALL podporuje projekt připojení DigiSchool Connectivity již od zahájení první fáze a zajišťuje technické posouzení, návrh řešení, dodání zařízení a řízení projektu. Připojením k vládní optické síti NOFBI umožňují rychle nasaditelné optické technologie Huawei, včetně FTTR-B, vysoce kvalitní optické Wi-Fi připojení a vysokorychlostní síťové prostředí pro online kurzy a živé výukové přenosy ve vybraných školách.

V první fázi projektu DigiSchool bylo k internetu připojeno 13 škol, z čehož mělo prospěch šest tisíc žáků a učitelů. Z hodnocení první fáze vyplynulo, že:

• 98 % studentů uvedlo, že internet splňuje jejich vzdělávací potřeby.

• 84 % uvedlo, že díky internetu je učení zajímavější.

• 71 % uvedlo, že internetové zdroje usnadňují pochopení složitých myšlenek.

O projektu TECH4ALL

TECH4ALL je dlouhodobá iniciativa a akční plán společnosti Huawei v oblasti digitálního začleňování. Díky inovativním technologiím a spolupráci s partnery usiluje TECH4ALL o zajištění inkluze a udržitelnosti v digitálním světě.

Navštivte stránky Huawei TECH4ALL na adrese https://www.huawei.com/en/tech4all 

Sledujte nás na síti X na adrese https://x.com/HUAWEI_TECH4ALL 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2642690/Kenya_DigiSchool.jpg 

 

KONTAKT: Gary Marcus Maidment, gary.marcus.maidment@huawei.com

 

Reklama

Doporučujeme

Zelenskyj do funkce šéfa prezidentské kanceláře jmenoval Budanova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes do funkce šéfa své kanceláře jmenoval dosavadního ředitele ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyryla Budanova. Hlava státu na síti X zdůraznila, že Ukrajina se nyní musí více zaměřit na svou bezpečnost a obranu. Předchozího vlivného vedoucího prezidentské kanceláře Andrije Jermaka vloni Zelenskyj odvolal v souvislosti s vyšetřováním korupce v ukrajinské energetice.

Saúdská Arábie podnikla údery proti separatistům v jižním Jemenu

Saúdská Arábie, která je spojencem jemenské vlády, dnes provedla údery proti separatistům podporovaným Spojenými arabskými emiráty na jihu Jemenu, uvedl podle agentury AP zástupce separatistů. Podle agentury AFP při útoku zahynulo sedm lidí a několik dalších bylo zraněno. Cílem operace vedené Rijádem je převzít kontrolu nad tábory Jižní přechodné rady (STC) v provincii Hadramaút u hranic se Saúdskou Arábií.

Ukrajinské úřady informují o raněných po ruských nočních náletech

Ruské útoky si během noci vyžádaly dva zraněné v Záporožské a dva zraněné v Dněpropetrovské oblasti, v Chersonské oblasti ruský dron zranil řidiče sanitky jedoucí pro dva zraněné po předchozím útoku, uvedly úřady v těchto regionech na jihovýchodě Ukrajiny. Ruské úřady naopak tvrdí, že počet obětí ukrajinského útoku na ves Chorly v okupované části Chersonské oblasti stoupl z 24 na 27; Kyjev popírá, že by zaútočil na civilní cíl, a ruská tvrzení odmítá jako dezinformaci. Ukrajinské drony podle médií během noci opět zaútočily na rafinerii v Novokujbyševsku v ruské Samarské oblasti.

Trump pohrozil Íránu intervencí na ochranu pokojných demonstrantů

Americký prezident Donald Trump dnes uvedl, že pokud Írán bude střílet a zabíjet pokojné demonstranty, přispěchají jim Spojené státy na pomoc. Šéf Bílého domu se takto vyjádřil na své sociální síti Truth Social.

Nezvykle čistý start roku. Novoroční ovzduší bylo nejlepší za 22 let

Silvestrovská půlnoc obvykle přináší prudký nárůst znečištění. Letos ale data ukázala jiný obraz. Ovzduší na Nový rok bylo nezvykle čisté a meteorologové mluví o nejlepších hodnotách za víc než dvě dekády. Co se změnilo a proč tentokrát pyrotechnika nezanechala takovou stopu?

Venezuela propustila přes 80 lidí uvězněných po povolebních protestech

Venezuelská vláda dnes oznámila, že nechala propustit v uplynulých hodinách 88 lidí zadržených po prezidentských volbách v roce 2024. Venezuelské nevládní organizace informovaly dříve o propuštění 87 lidí, píší agentury. Jedná se o druhý podobný krok v krátké době, poté co v prosinci úřady nařídily propustit 99 lidí.

Venezuela je připravena jednat s USA o boji proti drogám, řekl Maduro

Venezuela je připravená jednat se Spojenými státy o boji proti drogám či o investicích do ropného sektoru. V noci na dnešek to řekl venezuelský prezident Nicolás Maduro, napsala agentura AFP. Madura americká vláda považuje za jednoho z vůdců venezuelského Kartelu sluncí. Maduro také jednoznačně nepotvrdil úder na venezuelské území, o kterém v minulých dnech informovala americká média.

Rozsáhlé protesty v Íránu si již vyžádaly nejméně šest mrtvých

Pokračující střety mezi demonstranty a bezpečnostními složkami v Íránu si vyžádaly první oběti na životech, podle tiskových agentur zemřelo nejméně šest lidí. Zemi kvůli prudce rostoucí inflaci zasáhly největší protesty za poslední tři roky, které se v několika regionech změnily v násilí.

Ceny ropy za rok 2025 spadly nejvíc od pandemie covidu

Ropný trh má za sebou nejprudší roční pokles od covidové pandemie. Cena ropy v roce 2025 klesla zhruba o pětinu a podle části analytiků může tlak na zlevňování pokračovat i v prvních měsících roku 2026.

Zelenskyj v novoročním projevu: Mírová dohoda je z 90 procent hotová, Donbasu se nevzdáme

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novoročním projevu oznámil, že mírová dohoda o ukončení války s Ruskem je podle něj hotová z devadesáti procent. Zároveň však varoval, že zbývající část jednání bude zásadní nejen pro budoucnost Ukrajiny, ale i celé Evropy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama