Protext ČTKGSCF kupuje IBM Deutschland Kreditbank GmbH

GSCF kupuje IBM Deutschland Kreditbank GmbH

New York 8. ledna 2025 (PROTEXT/PRNewswire) – Akvizice rozšiřuje ekosystém propojeného kapitálu korporací a bankovních partnerůpro pokrytí v celé EU

Společnost GSCF, přední světový poskytovatel řešení pro pracovní kapitál, dnes oznámila akvizici společnosti IBM Deutschland Kreditbank GmbH, jejímž cílem je rozšířit možnosti v oblasti propojeného kapitálu pod novou značkou GSCF Working Capital Bank GmbH.

Tento strategický krok posiluje pozici GSCF jako globálního lídra v oblasti optimalizace pracovního kapitálu a umožňuje společnosti poskytovat svým klientům a finančním partnerům další hodnotu. GSCF Working Capital Bank má licenci Evropské centrální banky k poskytování flexibilních kapitálových řešení v celé EU, podporovaných špičkovou servisní platformou GSCF.

Díky bankovní licenci může GSCF otevřít další příležitosti pro spolupráci s bankami a správci aktiv a poskytovat rozšířené služby firemním zákazníkům se specifickými potřebami, které vyžadující přístup k alternativnímu kapitálu.

Výhody pro banky a správce aktiv:

Rozšířený dosah na trhu: Zvýšená schopnost financovat řešení provozního kapitálu v celé EU díky využití bankovní licence a řízených služeb GSCF.

Posílení partnerství: Větší potenciál pro spolupráci s firemními klienty a dalšími finančními institucemi při řešení potřeb likvidity.

Vylepšená nabídka produktů: Flexibilita v poskytování širšího spektra produktů a služeb pro provozní kapitál.

Nové příležitosti k příjmům: Potenciál pro využití dalších zdrojů příjmů nabídkou inovativních finančních řešení.

Výhody pro firmy:

Rozšířená regionální přítomnost: Podpora bezproblémových přeshraničních transakcí v EU bez složitostí spojených s přístupem k bankovní licenci nebo jejím řízením.

Flexibilní přístup ke kapitálu: Možnost využívat jedinečné provozní schopnosti GSCF, které kombinují rychlost a agilitu alternativního kapitálu s osvědčenými regulačními a podpůrnými funkcemi banky.

Řešení na míru: Přístup k řešením provozního kapitálu na míru, která odpovídají specifickým potřebám podniků v EU.

Zjednodušené operace: Automatizace a plná transparentnost procesů pracovního kapitálu, vedoucí k vyšší provozní efektivitě, vyšší likviditě a lepšímu cash flow.

„Dokončením této strategické akvizice jsme společnosti GSCF umožnili nově definovat budoucnost pracovního kapitálu. S bankou GSCF Working Capital Bank nabídneme našim klientům komplexnější soubor řešení propojeného kapitálu (Connected Capital), která podpoří finanční ekosystém, jenž lépe integruje alternativní kapitál a bankovní financování,“ uvedl generální ředitel společnosti GSCF Doug Morgan.

O společnosti GSCF

GSCF je předním světovým poskytovatelem řešení pro pracovní kapitál. Společnostem a jejich partnerům z řad finančních institucí umožňuje urychlit růst, uvolnit likviditu a řídit rizika a komplexitu celého cyklu pracovního kapitálu. Inovativní nabídka společnosti GSCF Working Capital-as-a-Service (Pracovní kapitál jako služba) kombinuje možnosti komplexně propojené technologické kapitálové platformy s expertně řízenými službami a alternativními kapitálovými řešeními. Tým odborníků na pracovní kapitál společnosti GSCF působí ve více než 75 zemích a nabízí skutečně globální a holistický pohled na řešení problémů efektivity pracovního kapitálu. Další informace najdete na www.gscf.com .

Kontaktní informace:

GSCF

Natalie Silverman

Marketingová ředitelka

Natalie.Silverman@gscf.com

(609) 577-5083

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2418575/GSCF_Logo.jpg 

 

Doporučujeme

Herzog zatím Netanjahua neomilostní

Izraelský prezident Jicchak Herzog se zatím nechystá omilostnit premiéra Benjamina Netanjahua v jeho korupční kauze. Místo rychlého rozhodnutí chce otevřít cestu k jednání o možné dohodě o vině a trestu. Spor je v Izraeli mimořádně citlivý a silně rozděluje veřejnost.

Trump hájil kryptoměnový zákon na soukromé akci v Mar-a-Lagu

Americký prezident Donald Trump znovu podpořil kryptoměnový průmysl. Na soukromé akci ve svém floridském klubu Mar-a-Lago vystoupil před největšími držiteli memecoinu $TRUMP a varoval banky, aby neblokovaly dlouho odkládanou kryptoměnovou legislativu.

Ozbrojené skupiny podnikly koordinované útoky po celém Mali. Ministr obrany je po smrti

Koordinované útoky ozbrojených skupin otřásly Mali a zasáhly i oblasti kolem metropole Bamako. Násilí patří k největším za poslední roky a situace zůstává nepřehledná. Podle dostupných zpráv byl při jednom z útoků zabit ministr obrany Mali. Informuje o tom agentura Reuters či server BBC.

EU odkládá velký zákaz toxických chemikálií

Evropská unie chtěla spustit největší zákaz toxických chemikálií ve své historii. Plán měl z trhu postupně vytlačit celé skupiny nebezpečných látek, které se objevují v běžných výrobcích i v životním prostředí. Po čtyřech letech ale ekologické organizace upozorňují, že se velká část opatření zasekla.

Trump v březnu nakoupil dluhopisy za nejméně 51 milionů dolarů

Americký prezident Donald Trump v březnu provedl rozsáhlé nákupy dluhopisů. Podle zveřejněných majetkových přiznání investoval nejméně 51 milionů dolarů, tedy zhruba 1,2 miliardy korun. Transakce zahrnovaly komunální dluhopisy, americké státní dluhopisy i firemní emise z několika odvětví.

Abbásův Fatah se prohlásil za jasného vítěze místních voleb na Západním břehu

Palestinská nacionalistická sekulární strana Fatah, jejímž lídrem je šéf Palestinské autonomie Mahmúd Abbás, dnes oznámila jasné vítězství v sobotních místních volbách na Izraelem okupovaném Západním břehu. Informovala o tom agentura WAFA. Mnozí Palestinci jsou ale podle katarské televize Al-Džazíra k volbám skeptičtí, ve většině okrsků totiž mohli hlasovat jen o jedné společné kandidátce, uvedla katarská televize. Volební účast činila nicméně 53 procent, což je podle agentury AP na tento region účast relativně vysoká.

Střelba přerušila galavečeři novinářů ve Washingtonu. Trump musel být evakuován

Střelba během slavnostní večeře novinářů ve Washingtonu vyvolala chaos a okamžitý zásah ochranky. Prezident Donald Trump i další hosté vyvázli bez zranění, útočník skončil v rukou policie.

Maroko chce díky slunci snížit závislost na fosilních palivech

Maroko vsadilo na slunce ve velkém. Na okraji Sahary vznikl jeden z největších solárních komplexů světa. Ambice jsou obrovské, realita složitější. Země chce snížit závislost na dovozu fosilních paliv a stát se lídrem regionu.

Diamantová liga výrazně zvyšuje prémie pro atlety

Atletická Diamantová liga vstupuje do nové éry. Organizátoři oznámili výrazné navýšení finančních odměn. Od roku 2025 se mezi sportovce rozdělí celkem 9,24 milionu dolarů. Jde o nejvyšší částku od vzniku seriálu v roce 2010.

Desítky lesních požárů sužují Floridu a Georgii, tam už živel zničil 120 domů

Dva rozsáhlé lesní požáry, které zuří v americkém státě Georgia sužovaném suchem, zničily přes 120 domů a ohrožují zhruba tisícovku dalších. Mrtví ani zranění zatím hlášeni nejsou, napsala dnes agentura AP. Hasiči v Georgii ve čtvrtek zasahovali u 31 nových a poměrně malých požárů a na sousední Floridě dnes také u více než 120 lesních požárů.

Letiště v Teheránu poprvé od začátku války obnovilo mezinárodní spoje

Letiště Imáma Chomejního v Teheránu dnes ráno obnovilo provoz pro komerční mezinárodní linky, informoval server BBC. Je to poprvé od 28. února, kdy americko-izraelské útoky na Írán spustily válku v regionu. Předminulý týden v ní začalo platit příměří.

Nejméně čtyři mrtví po nočních ruských útocích na Ukrajinu, přes 30 zraněných

Ukrajina v noci čelila rozsáhlému útoku 619 ruských dronů a 47 řízených střel a raket, oznámilo ukrajinské letectvo. Z toho 580 donů a 30 střel bylo sestřeleno nebo zneškodněno. Útok zabil čtyři lidi a dalších více než 30 osob utrpělo zranění, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nejméně 14 lidí bylo zraněno při ruském útoku na Dnipro, ranění jsou také v Charkovské, Černihivské či Oděské oblasti, dodal Zelenskyj. Kvůli ruskému útoku vyslalo Polsko preventivně do vzduchu stíhačky. Trosky dronu dopadly ve městě Galati na východě Rumunska, uvedlo rumunské ministerstvo obrany.

USA a Írán obnovují cestu k jednání

Spojené státy a Írán se znovu pokoušejí rozhýbat mírová jednání. Do Pákistánu míří zvláštní vyslanec Steve Witkoff a Jared Kushner, zatímco íránský ministr zahraničí Abbás Arákčí už dorazil do Islámábádu. Přímé setkání s americkou stranou ale Írán veřejně odmítá.

Bořil dostal stop na sedm zápasů sezona pro něj skončila

Kapitán Slavie Jan Bořil dohrál sezonu předčasně. Disciplinární komise mu po víkendovém zápase v Hradci Králové udělila trest na sedm soutěžních utkání. Obránce tak přijde o závěr ligy i nadstavbu a zasáhne až do dalšího ročníku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama