Reklama

V Bangladéši se potopil přívoz. Při nehodě zahynulo nejméně 26 lidí

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Loď s asi 50 cestujícími se v neděli srazila s nákladním plavidlem a potopila se v řece Shitalakhsya jižně od hlavního města Dháky. Nejméně 26 lidí nehodu nepřežilo, několik dalších je stále nezvěstných, uvedli úředníci podle agentury Reuters a zpravodajského webu France 24.

V pondělí bylo nalezeno 26 obětí neštěstí. Trajekt se potopil v neděli kolem 18:00 místního času (14:00 LSEČ) těsně poté, co vyplul z průmyslové čtvrti Narayanganj asi 20 kilometrů od Dháky do sousední čtvrti Munshiganj, uvedl Mustain Billah, správce okresu Narayanganj. Cesta měla trvat 45 minut.

„Většina těl byla nalezena uvnitř potopené lodi poté, co byla odvlečena k břehu,“ řekl a dodal, že několik jich stále může chybět.

Policie a úředníci uvedli, že některým cestujícím se podařilo doplavat na břeh.

Příbuzní se shromáždili na břehu řeky a hledali své blízké. Záchranáři, včetně potápěčů z hasičského sboru, pátrali po přeživších v pondělí, přičemž záchranné operace během včerejší noci brzdila bouře.

Asi 11 přeživších bylo vytaženo z vody, zatímco někteří cestující se dostali do bezpečí na druhé straně řeky, řekl v neděli agentuře AFP Abdullah al Arefin, šéf hasičských sborů z Narayanganje. Osm z přeživších dostalo první pomoc, zatímco další tři byli hospitalizováni, informoval deník Daily Star.

Při nehodách přívozů v Bangladéši, který má rozsáhlé vnitrozemské vodní cesty, ročně zahynou stovky lidí. Odborníci z nehod viní špatně udržovaná plavidla, jejich přeplněnost, nedostatek bezpečnostních opatření a laxní přístup k dodržování bezpečnostních předpisů.

Lidé pospíchali kvůli lockdownu

Loď byla plná lidí, kteří město opouštěli poté, co vláda oznámila zavedení týdenního celostátního lockdownu od pondělí, aby zvládla prudký nárůst případů covidu-19.

Bangladéš v neděli zaznamenal rekordní denní nárůst 7 087 nových případů covidu-19, přičemž celkový počet se zvýšil na 637 364 s 9 266 souvisejícími úmrtími.

Během uzávěry jsou pozastaveny všechny vnitrostátní dopravní služby včetně letů, uzavřeny jsou nákupní centra a obchody. Banky mohou mít otevřeno jen 2,5 hodiny ve všední dny, zatímco podnikům z veřejného a soukromého sektoru bylo řečeno, že do kanceláří by měli jen zaměstnanci na klíčových postech.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama