Reklama
6 C
Czech
Středa 11. března 2026
Protext ČTKULBRICHTS Protection přináší účinnou ochranu hlavy pro vojáky

ULBRICHTS Protection přináší účinnou ochranu hlavy pro vojáky

Schwanenstadt (Rakousko)/Paříž 13. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) –

  • Odlehčená verze HIGH CUT / JUMP s hmotností od 1,25 kg poskytuje účinnou ochranu proti střelám a střepinám.

  • Nový model ZENTURIO pro speciální jednotky nabízí účinnou samostatnou ochranu proti střelám (VPAM 6).

  • Celá modelová řada se vyznačuje kompletně přepracovaným designem a inovativními technickými prvky.

Na mezinárodním veletrhu obranných technologií Eurosatory, který dnes začíná v Paříži, se společnost ULBRICHTS Protection zaměří na efektivní ochranu hlavy vojáků. Na svém nově navrženém stánku (5H/451) tento lídr v prodeji a vývoji technologií pro balistické přilby v policejním sektoru předvede, jak si dokáže poradit se skutečnou ochranou proti střelám a střepinám pro požadavky armády. Nejnovější generace balistických titanových hybridních přileb ULBRICHTS Protection se kromě snížené hmotnosti vyznačuje řadou dalších inovací z hlediska ochrany, pohodlí a designu.

Na rozdíl od policejních složek musí vojáci nosit přilby po mnohem delší časové úseky. Proto byla až dosud hlavním kritériem při výběru bojových přileb (vyráběných převážně z aramidu) jejich hmotnost. Aramidové přilby jsou sice velmi lehké a poskytují dobrou ochranu proti střepinám, v oblasti ochrany proti střelám však vykazují fatální nedostatky. I v případě, že skořepina přilby projektil zastaví, u typické aramidové přilby NIJ 3a dochází k extrémní deformaci vnitřní strany přilby s potenciálně smrtelnými hodnotami zbytkové energie a tedy i vysokou ranivostí. Když tento typ přilby zastaví projektil, deformovaná skořepina narazí do hlavy nositele a předává jí vysokou zbytkovou energii. Takto mohou vzniknout i smrtelná zranění hlavy.

Vyšší ochrana, nižší hmotnost: skutečná ochrana již od 1,25 kg

Na základě dlouholetého výzkumu vylepšila společnost ULBRICHTS Protection svůj koncept titanové helmy, vyzkoušený a prověřený více než 20 lety užívání, a přenesla jej do váhové kategorie lehkých přileb vhodných pro boj. Nejnovější verze balistické přilby HIGH CUT / JUMP tak váží jen asi 1,25 kilogramu. I přes svou nízkou hmotnost však tato přilba poskytuje účinnou ochranu proti střelbě z ručních zbraní podle zlatého standardu VPAM 3 HVN 2009. Střelu nejen zastaví, ale při zásahu navíc dochází jen k velmi nízké deformaci vnitřní strany. Díky tomu je výsledný úder do hlavy mnohem slabší a přenesená energie nepřesahuje prahovou hodnotu pro přežití 25 joulů. Díky kombinaci titanu a polyethylenu nabízí přilba HIGH CUT / JUMP také vynikající ochranu proti střepinám. Tento high-tech výrobek poskytuje vojákům nejen účinnou balistickou ochranu hlavy ve vysoce dynamických situacích, ale umožňuje také dlouhodobé nošení a nabízí tak stejnou úroveň ochrany, jaká je již dnes standardem v mnoha evropských policejních jednotkách.

Kromě mimořádně lehké přilby HIGH CUT / JUMP prošla aktualizací také celá řada přileb VPAM-3 od společnosti ULBRICHTS Protection. Dalším vývojem a zdokonalením použitých materiálů dosáhla společnost ULBRICHTS u svých přileb VPAM-3 výrazného snížení hmotnosti bez oslabení ochrany.

Přilby ULBRICHTS také nabízí možnost dosáhnout účinné ochrany proti střelbě z pušky pomocí přídavného čelního štítu. Modul FORTIS lze k čelní skořepině přilby připevnit v několika jednoduchých krocích pomocí suchého zipu. Díky tomu je tato ultralehká varianta přilby schopna zastavit i střely z útočné pušky Kalašnikov s použitím střeliva s ocelovým jádrem 7,62 x 39 (MSC) a zároveň dosahuje hodnot traumatizace pod 25 joulů (testovací úroveň VPAM 6 a hodnoty traumatizace odpovídající evropské směrnici VPAM HVN 2009 pod 25 joulů). Balistickou ochranu bojové přilby a vesty lze tedy upravit. Výsledkem je ideální ochrana hlavy a těla proti nejrůznějším operačním hrozbám.

Nový model ZENTURIO pro speciální jednotky: Skutečná ochrana proti střelbě z pušky i bez přídavných modulů

Řešení pro speciální jednotky či speciální operace se zvýšenými požadavky na balistickou ochranu je nyní k dispozici také vojenským speciálním jednotkám v podobě přilby s vysokou ochranou pro přímý střet, a to jako model buď s nízkým nebo vysokým vykrojením. ZENTURIO, vlajková loď rodiny přileb ULBRICHTS, dosáhla ve své nejnovější verzi nové úrovně ochrany: VPAM 6. Zatímco předchozí model ZENTURIO byl navržen jako standardní operační přilba pro ochranu evropských speciálních jednotek proti ručním zbraním (testovací úroveň VPAM 3), nová přilba dokáže zastavit střelbu z útočné pušky Kalašnikov s použitím střeliva s ocelovým jádrem 7,62 x 39 (MSC) a zároveň dosahuje hodnot traumatizace pod 25 joulů (testovací úroveň VPAM 6 a hodnoty traumatizace analogické evropské směrnici VPAM HVN 2009 pod 25 joulů). Účinně tak předchází potenciálně život ohrožujícímu kraniocerebrálnímu poranění i v případě akutního vojenského ohrožení, které představuje útočná puška Kalašnikov. Nový model ZENTURIO navíc nabízí i zastavovací sílu proti ráži 7,62 x 51 NATO (.308 / M80 / NIJ III). Jedná se tak o jedinou přilbu v této váhové kategorii na trhu, která svému nositeli poskytne všestranně účinnou a samostatnou ochranu proti puškám bez přídavných štítů – což je reálná hrozba, na kterou reagují úpravou ochranných prostředků nákupčí armád z celého světa.

Více než jen design: přilby ULBRICHTS přichází v novém provedení

Nejnovější generace přileb ULBRICHTS Protection poskytuje nejen mimořádně dobré výsledky ochrany: výrazným vylepšením prošel také vzhled. Ochrana, design a pohodlí nových modelů byly vyvíjeny v důsledně komplexním pojetí. V budoucnu již nebudou přilby ULBRICHTS potřebovat šrouby na skořepině, což jednak umožňuje snížit hmotnost a zároveň zvyšuje účinnou ochrannou plochu přilby o 20 až 30 procent, jelikož šrouby a příslušné otvory jsou známým slabým místem skořepiny přilby. Při zásahu se mohou šrouby navíc stát nebezpečným sekundárním projektilem.

Velikost všech přileb ULBRICHTS lze během několika sekund plynule nastavit, jsou tedy vhodné pro jakýkoli obvod hlavy od 48 do 62 centimetrů. Důmyslný vnitřní systém přilby zároveň zajistí optimální vycentrování. Novou generaci charakterizují i další vlastnosti, jako je vylepšená modularita a praktické funkce. Snadno a flexibilně lze namontovat jak hledí z produkce společnosti ULBRICHTS, tak i další příslušenství. Nejnovější generace přileb ukazuje svůj účel již na první pohled: skutečná ochrana, dynamika a funkčnost.

O společnosti ULBRICHTS Protection

ULBRICHTS Protection z hornorakouského Schwanenstadtu je divizí společnosti ULBRICHTS GmbH. Vyvíjí a vyrábí balistické přilby z titanu a hybridních titanových materiálů. K její mezinárodní klientele patří policejní hlídky, speciální jednotky a další policejní síly i armády. Společnost ULBRICHTS Protection je jedním z průkopníků v oblasti balistické ochrany hlavy a pravidelně stanovuje nové technické standardy z hlediska skutečné ochrany, pohodlí a designu.

Další informace: http://www.ulbrichts.com/protection/medienbereich

Kontakt: Thomas PoandlRegionální manažer prodeje – Ochrana / Marketing a PRTel.: +43 664 88103498thomas.poandl@ulbrichts.com

Ulbrichts GmbH

A-4690 Schwanenstadt, Kaufing 34

Obrázek –
https://mma.prnewswire.com/media/1837665/ULBRICHTS_Protection_1.jpg

Obrázek –
https://mma.prnewswire.com/media/1837666/ULBRICHTS_Protection_2.jpg

Reklama

Doporučujeme

Írán už začal v Hormuzském průlivu pokládat miny, naznačují američtí zpravodajci

Zničili jsme íránské lodě určené k pokládání min v Hormuzském průlivu, informoval na své sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump. Írán skutečně začal v této klíčové dopravní trase pro export ropy klást miny.

U amerického konzulátu v Torontu se střílelo, incident se obešel bez zranění

Kanadská policie vyšetřuje střelbu u amerického konzulátu v Torontu. Na místě byly nalezeny důkazy o výstřelu, přičemž nebyla hlášena žádná zranění. K incidentu došlo v úterý v brzkých ranních hodinách, policie zatím neidentifikovala žádného podezřelého.

Ruské dronové útoky na Charkov a Dnipro zranily přes 20 lidí

Rusko v noci na dnešek podniklo další sérii dronových útoků na Ukrajinu. V Charkově a Dnipru při nich utrpělo zranění více než 20 lidí, uvedly místní úřady. Naopak Moskva tradičně bez podrobností informuje o likvidaci útočících ukrajinských dronů.

Sestra Kim Čong-una kritizovala USA a Jižní Koreu za společné vojenské cvičení

Sestra severokorejského vůdce Kim Jo-čong v dnešním prohlášení kritizovala USA a Jižní Koreu za uspořádání společného vojenského cvičení a varovala, že jakékoli ohrožení bezpečnosti KLDR bude mít vážné následky. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Spojenci zahájili jedenáctidenní cvičení Freedom Shield (Štít svobody) v pondělí.

Írán je podle ministra zahraničí připraven pokračovat v raketových úderech

Írán je připraven pokračovat v raketových úderech, dokud to bude nutné. V rozhovoru s americkou veřejnoprávní stanicí PBS to prohlásil íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Poznamenal rovněž, že po amerických a izraelských útocích na jeho zemi neočekává žádná další jednání o íránském jaderném programu.

Ukrajina téměř zcela vytlačila Rusy z Dněpropetrovské oblasti, tvrdí generál

Ukrajina během své nedávné protiofenzivy téměř zcela vytlačila ruská vojska z Dněpropetrovské oblasti. Zbývá osvobodit tři vesnice, uvedl v rozhovoru se serverem RBK-Ukrajina ukrajinský generál Oleksandr Komarenko. Tvrzení nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Trump poslal ceny ropy dolů, trhy však reagují předčasně

Ceny ropy klesají po několika vyjádřeních amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že válka s Íránem se chýlí ke konci. Trhy nicméně začaly pracovat s koncem konfliktu ještě dříve, než k němu došlo, varoval expert. Americký dolar po Trumpových komentářích oslabil a akcie posílily.

Izrael čeká dlouhou ofenzivu v Libanonu

Izrael počítá s tím, že boj proti Hizballáhu v Libanonu potrvá déle než současná válka s Íránem, napsaly Financial Times. Operace může pokračovat i po případném příměří s Teheránem a podle izraelských plánů má oslabit hnutí natolik, aby sever země přestal žít ve stínu další evakuace.

Válka s Íránem brzy skončí, ujistil Trump

Americký prezident Donald Trump v pondělí ujistil republikány, že válka s Íránem nepotrvá dlouho. Konflikt nicméně podle něj skončí až ve chvíli, kdy USA splní všechny své válečné cíle. Írán reagoval s tím, že válka skončí, až to dovolí.

Íránská televize označila nového vůdce Modžtabu Chameneího za zraněného ve válce

Moderátoři íránské státní televize při nedělním oznámení jména nového nejvyššího duchovního Modžtaby Chameneího uvedli, že byl zraněn v "ramadánové válce", což je označení, které íránská média používají pro současný konflikt s USA a Izraelem. Analytik ale později v živém vysílání naznačil, že nyní 56letý Chameneí mohl být zraněn v irácko-íránské válce v 80. letech. Jak byl nový vůdce zraněn, tak z vysílání íránské televize není jasné, napsala agentura AP.

KOMENTÁŘ: Trump zlehčuje ropný šok. Uklidní svět uvolnění komoditních rezerv?

Pokračující válka na Blízkém východě vyhnala ceny ropy v jednu chvíli až na cenu 116 dolarů za barel. Napětí na trhu má ulevit plán států skupiny G7 na uvolnění ropných rezerv. O jaké množství černého zlata jde? A jak situaci komentuje prezident Donald Trump?

Výbuch v Lutychu poškodil synagogu. Antisemitský útok, míní belgická vláda

Belgické úřady vyšetřují pondělní výbuch před synagogou v Lutychu na východě země. Exploze poškodila budovu i okolní objekty, incident se obešel bez zranění. Podle představitelů státu šlo o cílený antisemitský čin.

Šéf rakouské veřejnoprávní ORF odstoupil z funkce kvůli obvinění z obtěžování

Šéf veřejnoprávní rakouské rozhlasové a televizní stanice ORF Roland Weissmann dnes z funkce s okamžitou platností odstoupil. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na vedení rady této stanice. Weissmanna jedna ze zaměstnankyň obvinila ze sexuálního obtěžování, ten to ale popírá. Jeho právní zástupce oznámil právní kroky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama