Reklama

Princezně Dianě by dnes bylo 60 let. Synové William a Harry odhalili sochu na její památku

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Princové William a Harry se ve čtvrtek objevili na veřejnosti bok po boku, aby odhalili sochu Diany, princezny z Walesu. Jednalo se o jejich první společnou akci od dubnového pohřbu prince Philipa, manžela britské královny Alžběty.

William a Harry se sešli na slavnostním ceremoniálu v přepracované zahradách Kensingtonského paláci při příležitosti nedožitých 60. narozenin jejich matky.

„Dnes, kdy by naše matka oslavila 60. narozeniny, si připomínáme její lásku, sílu a charakter – vlastnosti, díky nimž se stala šiřitelkou dobra po celém světě a změnila nespočet životů k lepšímu,“ uvedli bratři ve svém prohlášení podle agentury Reuters.

„Každý den si přejeme, aby byla stále s námi, a doufáme, že tato socha bude navždy vnímána jako symbol jejího života a jejího odkazu,“ pokračovali vévodové z Cambridge a ze Sussexu.

K Williamovi a Harrymu se připojil bratr jejich matky Charles Spencer a její sestry Sarah McCorquodale a Jane Fellowes. Odhalení sochy se uskutečnilo v zahradě Kensingtonského paláce, na jednom z Dianiných nejoblíbenějších míst, v komorním duchu. Zahrada bude veřejnosti přístupná zdarma.

Socha, kterou navrhl Ian Rank-Broadley, jehož zpodobnění královny Alžběty našlo uplatnění na mincích Velké Británie a Commonwealthu, britští princové objednali v roce 2017 jako poctu své matce.

Od smrti princezny Diany uběhlo už 24 let

Podle Williamovy kanceláře bratři chtěli, aby umělecké dílo odráželo její pozitivní vliv v Británii i po celém světě a pomohlo budoucím generacím pochopit její historický přínos.

Williamovi bylo 15 let a Harrymu 12, když jejich matka v roce 1997 zahynula při autonehodě v Paříži. Oba bratři hovořili o hlubokém traumatu, které jim Dianina smrt způsobila, a o tom, jak tragická událost ovlivnila jejich duševní zdraví. Princ Harry nedávno dokonce přiznal, že jej bolest ze ztráty matky dovedla k alkoholu a drogám. Téměř čtvrt století od smrtelné havárie zůstává Diana pro mnohé podmanivou postavou.

Princové spolu na slavnostní události hovořili, přičemž ze záběrů nebylo patrné, že by mezi nimi panovaly rozepře.

Od loňského roku, kdy se princ Harry vzdal svých královských povinností, vztah mezi bratry ochladl. 36letý Harry v kontroverzním interview u Oprah Winfrey kritizoval svého otce Charlese a prohlásil, že jeho 39letý bratr William je s celou královskou rodinou v pasti. Nejmenovaného člena rodiny pak obvinil z nevhodné poznámky na adresu tehdy ještě nenarozeného syna Archieho, která se měla týkat barvy jeho kůže.

Bratři se naposledy viděli v dubnu na pohřbu svého dědečka prince Philipa, který zemřel ve věku 99 let.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama