Více
  3 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Do Vietnamu za světluškami

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.

  Světlušky neboli photuris lucicrescens, jak je vědci znají, jsou okřídlení brouci známí používáním bioluminiscence k přilákání partnera. Kde je můžete ve Vietnamu spatřit ve velkém množství?

  Mỹ Tho

  Vietnamská delta Mekongu je nejlepším místem, kde můžete vidět stovky světlušek poletujících pod noční oblohou. Je tak známá světluškami, že pro návštěvníky jsou vyhrazeny speciální prohlídky.

  Mỹ Tho je hlavní město regionu, které je plné restaurací pod širým nebem, barevných trhů a klikatých uliček. Toto město má více nočního života než jeho klidnější sousedé a je nejlepší pro turisty, kteří hledají kombinaci zábavy a relaxace. Je snadné najmout si místního lodníka, který vás vezme po řece na pozorování světlušek. Nebo si můžete zarezervovat jednodenní výlet z nedalekého Saigonu, a to včetně dopravy, loďky i jídla.

  Bến Tre

  Bến Tre je poklidná vesnice, která se také nachází v deltě Mekongu. Místní muzeum revoluce a továrna na kokosové cukrovinky přitahují značný podíl turistů, ale toto pohodové městečko je stejně známé stovkami světlušek osvětlujících břehy řeky. Nejlepší je plavit se po řece na malém člunu těsně před západem slunce a pozorovat, jak se barvy rozplývají na tmavnoucí obloze. Jak loď klouže po řece, začnete si všímat světel na březích. To stovky světlušek poblikávají mezi mangrovovými keři.

  Sa Đéc

  Sa Đéc je ospalá vesnice, která se nachází podél řeky Mekong. Je dějištěm románu Milenec francouzské spisovatelky Marguerite Durasové a turisté, kteří se v Sa Đéc zastaví, obchází hlavně místa zmíněná v knize. Pokud zůstanete přes noc, najměte si večer malou lodičku a projeďte se po řece. Spatříte hejna světlušek a doprovázet vás budou zvuky cvrčků a žab.

  Národní park Cát Tiên

  Národní park Cát Tiên je rozlehlá rezervace tropických pralesů v jižním Vietnamu, vzdálená asi čtyři hodiny autobusem ze Saigonu. V tomto nádherném tropickém pralese rostou staleté stromy, domov tu má mnoho druhů ptáků i divoké zvěře. Udělejte si procházku ke Krokodýlímu jezeru a pozorujte tyto šelmy, jak lenoší na slunci nebo plavou v klidných vodách. Tato úžasná rezervace je také místem, kde lze za soumraku spatřit stovky světlušek, jak se míhají mezi keři a obrovskými stromy. Podívejte se na jejich charakteristickou záři při procházce po stezkách těsně před západem slunce.

  Národní park Cúc Phương

  Tento národní park se nachází ve vietnamské provincii Ninh Binh, která leží v deltě Rudé řeky. Je to rozlehlá oblast s tisíciletými stromy, krásnými vodopády, starobylými kláštery a záchranným centrem pro ohrožené primáty. Průzkum Cúc Phương je dobrodružství samo o sobě, ale je to také skvělé místo, kam jít v naději, že spatříte světlušky. Při procházce po stezkách za soumraku pravděpodobně potkáte tisíce blikajících světlušek, jež vytvářejí okouzlující záři uprostřed téměř ohlušujícího hluku cikád!

  Národní park Cúc Phương leží asi 135 kilometrů jižně od Hanoje a je největší přírodní rezervací v zemi. Na místě je spousta možností ubytování, ze kterých si mohou návštěvníci vybrat.

  Vietnam může být skvělým místem pro pozorování světlušek, ale jsou to malá vrtkavá stvoření – za úplňku nebo za špatných povětrnostních podmínek je většinou nevidíte. Tyto blikající brouky pravděpodobně spatříte během období dešťů od května do října.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama