Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Kristen Stewart představila film Spencer na festivalu v Londýně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká herečka Kristen Stewart se ve čtvrtek objevila na premiéře dramatu Spencer na londýnském filmovém festivalu BFI. Podle svých slov je nadšená, že své ztvárnění zesnulé princezny Diany může představit britskému publiku. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

  Jednatřicetiletá Stewart se za svůj výkon ve filmu dočkala nadšených ohlasů. Dílo sleduje tři dny v životě Diany, která se během Vánoc neochotně vydává na panství Sandringham na setkání se členy britské královské rodiny, zatímco se její manželství s princem Charlesem rozpadá.

  Režisér filmu Pablo Larraín snímek Spencer poprvé uvedl na filmovém festivalu v Benátkách minulý měsíc. Podle některých kritiků by si představitelka hlavní hrdinky, která se proslavila rolí ve filmové sérii Stmívání (The Twilight Saga), za svůj výkon zasloužila nominaci na Oscara.

  „Jsem nadšená, že snímek můžu přinést domů… Přistupovali jsme k tomu s takovou láskou. I kdyby se to nikomu nelíbilo, bylo by to v pořádku, protože jsme do toho vložili opravdu všechno, co jsme mohli,“ řekla Stewart agentuře Reuters na červeném koberci. „A my (Dianu) tolik milujeme a jen jsme jí chtěli porozumět… Doufám, že si každý snímek zamiluje, stejně jako jsme si zamilovali my ji,“ dodala herečka.

  Film Dianu vykresluje jako stále izolovanější od členů královské rodiny, jak se zoufale snaží osvobodit ze svazujících pravidel tradice. Zachycuje také princeznin blízký vztah se syny, princi Williamem a Harrym.

  „Ovlivnilo mě Pablovo neohrožené sebevědomí… Doslova řekl: ‚Myslím, že tenhle film se mnou rozhodně musíš natočit,‘“ řekla Stewart, která je známá také díky filmům Svět podle Mallory, The Runaways, Pořád jsem to já nebo životopisnému dramatu Seberg. „Nemohla jsem odolat pokušení. Ona je opravdový tahák. Táhlo mě to k ní,“ vysvětlila herečka.

  Červený koberec je zpět

  Filmový festival v Londýně se letos se vrátil k premiérám na červeném koberci po loňském ročníku, který proběhl primárně online.

  Zatímco publikum mohlo být do značné míry bez ochrany nosu a úst, nebezpečí šíření covidu-19 pořadatelé neignorovali. Generální ředitel BFI Ben Roberts se na festivalu nad překážkami a úspěchy BFI v době pandemie zamyslel.

  „Měl jsem tuto práci jen tři týdny, než jsme skončili v lockdownu, kdy se většina našich příjmů BFI zastavila,“ prohlásil podle serveru Screen Daily Roberts. „Propustili jsme 65 procent našich zaměstnanců, ale pokračovali jsme v provozování našich programů, většinou online, včetně našich britských vzdělávacích programů,“ doplnil.

  Londýnský filmový festival potrvá do 17. října.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS