Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Kristen Stewart představila film Spencer na festivalu v Londýně

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká herečka Kristen Stewart se ve čtvrtek objevila na premiéře dramatu Spencer na londýnském filmovém festivalu BFI. Podle svých slov je nadšená, že své ztvárnění zesnulé princezny Diany může představit britskému publiku. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

  Jednatřicetiletá Stewart se za svůj výkon ve filmu dočkala nadšených ohlasů. Dílo sleduje tři dny v životě Diany, která se během Vánoc neochotně vydává na panství Sandringham na setkání se členy britské královské rodiny, zatímco se její manželství s princem Charlesem rozpadá.

  Režisér filmu Pablo Larraín snímek Spencer poprvé uvedl na filmovém festivalu v Benátkách minulý měsíc. Podle některých kritiků by si představitelka hlavní hrdinky, která se proslavila rolí ve filmové sérii Stmívání (The Twilight Saga), za svůj výkon zasloužila nominaci na Oscara.

  „Jsem nadšená, že snímek můžu přinést domů… Přistupovali jsme k tomu s takovou láskou. I kdyby se to nikomu nelíbilo, bylo by to v pořádku, protože jsme do toho vložili opravdu všechno, co jsme mohli,“ řekla Stewart agentuře Reuters na červeném koberci. „A my (Dianu) tolik milujeme a jen jsme jí chtěli porozumět… Doufám, že si každý snímek zamiluje, stejně jako jsme si zamilovali my ji,“ dodala herečka.

  Film Dianu vykresluje jako stále izolovanější od členů královské rodiny, jak se zoufale snaží osvobodit ze svazujících pravidel tradice. Zachycuje také princeznin blízký vztah se syny, princi Williamem a Harrym.

  „Ovlivnilo mě Pablovo neohrožené sebevědomí… Doslova řekl: ‚Myslím, že tenhle film se mnou rozhodně musíš natočit,‘“ řekla Stewart, která je známá také díky filmům Svět podle Mallory, The Runaways, Pořád jsem to já nebo životopisnému dramatu Seberg. „Nemohla jsem odolat pokušení. Ona je opravdový tahák. Táhlo mě to k ní,“ vysvětlila herečka.

  Červený koberec je zpět

  Filmový festival v Londýně se letos se vrátil k premiérám na červeném koberci po loňském ročníku, který proběhl primárně online.

  Zatímco publikum mohlo být do značné míry bez ochrany nosu a úst, nebezpečí šíření covidu-19 pořadatelé neignorovali. Generální ředitel BFI Ben Roberts se na festivalu nad překážkami a úspěchy BFI v době pandemie zamyslel.

  „Měl jsem tuto práci jen tři týdny, než jsme skončili v lockdownu, kdy se většina našich příjmů BFI zastavila,“ prohlásil podle serveru Screen Daily Roberts. „Propustili jsme 65 procent našich zaměstnanců, ale pokračovali jsme v provozování našich programů, většinou online, včetně našich britských vzdělávacích programů,“ doplnil.

  Londýnský filmový festival potrvá do 17. října.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  James Michael Tyler známý z Přátel zemřel

  Zemřel James Michael Tyler, Gunther z Přátel. Hvězdy seriálu mu vzdaly hold

  Americký herec James Michael Tyler, který se proslavil rolí v populárním seriálu Přátelé, zemřel ve věku 59 let. Hvězdy sitcomu včetně Jennifer Aniston nebo Courteney Cox mu na sociálních sítích vzdaly hold.
  Zpěvák Ed Sheeran má covid

  Zpěvák Ed Sheeran má covid

  Popová superstar Ed Sheeran onemocněl koronavirem. Britský zpěvák oznámil na sociálních sítích, že je v domácí izolaci.
  Picassovy obrazy se v Las Vegas vydražily za více než 100 milionů dolarů

  Picassovy obrazy se v Las Vegas vydražily za více než 100 milionů dolarů

  Při pohledu na ceny, za které se prodávají některá umělecká díla, se mnohým tají dech. Devět Picassových obrazů a dva kusy keramiky se nyní v Las Vegas prodaly v aukci za více než 100 milionů dolarů.
  Královna Alžběta strávila noc v nemocnici

  Královna Alžběta po letech strávila noc v nemocnici. Nyní je již zpět ve Windsoru

  Nejstarší a nejdéle vládnoucí panovnice Británie královna Alžběta II. poprvé po letech strávila noc v nemocnici, a to ze středy na čtvrtek. Buckinghamský palác uvedl, že se jednalo o „předběžná vyšetření“. Nyní je však již zpět v královské rezidenci ve Windsoru.
  Královna Alžběta zrušila návštěvu Severního Irska

  Královna Alžběta na poslední chvíli zrušila návštěvu Severního Irska. Lékaři jí naordinovali odpočinek

  Britská panovnice Alžběta II. zrušila plánovanou cestu do Severního Irska a neochotně akceptovala radu lékařů, aby si na několik dní odpočinula, uvedl Buckinghamský palác.
  Angelina Jolie na premiéře Eternals s dětmi

  Angelina Jolie dorazila na premiéru Eternals s dětmi. Dcera Zahara zazářila v jejích šatech

  Americká herečka Angelina Jolie vyrazila na světovou premiéru snímku Eternals s dětmi. Při pondělním uvedení filmu v Los Angeles hollywoodskou hvězdu doprovodili Maddox, Zahara, Shiloh, Vivienne a Knox. Jedna z dcer přitom dorazila ve slavnostní róbě, kterou poprvé oblékla Angelina Jolie na předávání Oscarů před sedmi lety.
  Reklama
  Reklama
  Reklama