Reklama

Princ Harry píše paměti. Upřímná zpověď o vzestupech a pádech vyjde v roce 2022

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britský princ Harry chystá paměti o svém životě, které vyjdou koncem roku 2022, uvedlo v pondělí nakladatelství Penguin Random House. Vévoda ze Sussexu se podle prohlášení podělí o své vzestupy a pády, přičemž bude „přesný a zcela upřímný“.

Intimní zpověď Harryho nabídne „popis zážitků, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které z něj udělaly toho, kým je,“ informoval vydavatel. Výtěžek z prodeje knihy princ věnuje na charitu.

Harry a jeho žena Meghan se počátkem roku 2020 vzdali svých rolí v rámci královské rodiny. Momentálně žijí v Kalifornii se svými dvěma dětmi.

Dvojice vyvolala v britské monarchii pozdvižení svým březnovým rozhovorem u Oprah Winfrey. Meghan tehdy obvinila člena královské rodiny z toho, že vyjádřil obavy nad tím, jak tmavá může být pleť jejich tehdy ještě nenarozeného syna Archieho. Vévodkyně ze Sussexu zároveň uvedla, že ji život v rámci královské rodiny a pod tlakem médií dovedl na pokraj sebevraždy.

Harry v interview prohlásil, že se obával, že se historie bude opakovat. Narážel tak na smrt své matky, princezny Diany, která tragicky zahynula v roce 1997 při autonehodě, když ji pronásledovali paparazzi.

Královna Alžběta v reakci na rozhovor páru uvedla, že nepříjemné zkušenosti jejího vnuka a jeho manželky Buckinghamský palác zarmoutily. Princ William později konstatoval, že královská rodina rozhodně není rasistická.

Vrcholy a pády, chyby, poučení

Vévoda ze Sussexu podle prohlášení píše paměti „ne jako princ, jako který jsem se narodil, ale jako muž, kterým jsem se stal“.

Podle svých slov ve svém životě již zastával mnoho rolí. „Vrcholy a pády, chyby, poučení. Tím vším mohu pomoci ukázat, že ať pocházíme odkudkoli, máme společného víc, než si myslíme,“ osvětlil své záměry princ.

Dle Penguin Random House bude kniha popisovat Harryho dětství, vojenskou službu včetně času stráveného v první linii v Afghánistánu a jeho život jako manžela a otce.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama