Protext ČTKHuawei představuje tři inovativní plně optické produkty pro nastartování komerčního využití F5.5G

Huawei představuje tři inovativní plně optické produkty pro nastartování komerčního využití F5.5G

Barcelona (Španělsko) 28. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Během veletrhu MWC24 v Barceloně uvedl prezident divize Huawei Optical Business Product Line Bob Chen na slavnostním představení produktů a řešení „Huawei Product and Solution Launch“ první produkt OTN orientovaný na stejnosměrný proud OptiX OSN 9800 K36, první inteligentní OLT produkt na trhu OptiXaccess MA5800T a první FTTR+X produkt iFTTR OptiXstar F50 pro ultraširokopásmové páteřní sítě, 10G přístup a plně optické systémy inteligentních domácností. Tyto tři inovativní produkty pomáhají operátorům vybudovat plně optickou cílovou síť F5.5G a urychlit vývoj ultraširokého pásma 10G, čímž společně umožňují komerční využití F5.5G.

V listopadu 2023 vydal Evropský institut pro normalizaci v telekomunikacích (ETSI) definici pokročilé generace F5G. Společnost Huawei nyní spolupracuje s předními operátory po celém světě na realizaci inovací a praxe F5.5G, přičemž klíčové technologie a produkty F5.5G včetně Wi-Fi 7, 50G PON, 400G, 800G páteřních sítí a OXC jsou již běžně používány. Konektivita 10G je přitom základem pro rozšíření inteligentních aplikací. Řada zemí a regionů celého světa již vydala vlastní plány rozvoje 10G a zahájila výstavbu 10Giga City. K podpoře dalšího rozvoje F5.5G uvedl prezident divize Optical Business Product Line společnosti Huawei Bob Chen, že operátoři musí v rámci rozvoje ultraširokého pásma 10G vybudovat plně optickou cílovou síť F5.5G podporující klíčové prvky, označované jako „1+3+4″. První číslice zastupuje 1 hlavní síťový cíl – 10 Gb/s ultraširokopásmové připojení, druhá 3 síťové funkce – všeobecně dostupné připojení 10 Gb/s, metropolitní sítě s omezením latence na 1 ms a páteřní sítě dosahující dostupnosti 99,9999 %; a konečně poslední číslice zastupuje architekturu 4 sítí, tedy páteřní síť využívající 400G, 800G OTN pro propojení datových center, metropolitní síť o100G pro CO a 50G PON v přístupových sítích pro domácnosti a podniky s 10 Gb/s do místností.

V rámci podpory realizace cílové plně optické sítě F5.5G s architekturou „1+3+4″ uvedla společnost Huawei na trh tři inovativní plně optické produkty.

• Ultraširokopásmová páteřní síť: Společnost Huawei představuje OptiX OSN 9800 K36, první produkt OTN na trhu orientovaný na stejnosměrný proud. Charakterizují jej tři inovace. Za prvé poskytuje jednovlnnou rychlost 1,6 Tb/s, což je o 33 % více oproti druhé nejvyšší rychlosti 1,2 Tb/s. Současně snižuje náklady na jeden bit o 30 %. Za druhé disponuje inovativní ortogonální architekturou dual-3D, která zdvojnásobuje počet podporovaných slotů a poskytuje přepínací kapacitu více než 100 T v jednom subracku, díky čemuž se snadno vyrovnává s nápory zatížení. Za třetí, jeho vestavěná inteligentní jednotka umožňuje detekci na úrovni ms a inteligentní analýzu poruch v reálném čase, čímž zlepšuje dostupnost sítě.

• Přístup 10G: Také první inteligentní OLT na trhu, MA5800T, přináší tři vylepšení. V první řadě dosahuje kapacita jednoho slotu zařízení 2 T, což je více než dvojnásobek oborového průměru, a může se dále vyvinout na 200G PON (Passive Optical Network). Kromě toho je kompatibilní se stávajícími sítěmi GPON a 10G PON. Za druhé tento produkt zavádí fyzickou izolaci služeb prostřednictvím inovativní architektury, která zajišťuje deterministickou latenci a jitter (kolísání) E2E pro prémiové služby. A za třetí, jeho integrovaná inteligentní výpočetní jednotka zlepšuje uživatelské zkušenosti ve všech aspektech.

• Plně optická inteligentní domácnost: iFTTR F50, první produkt FTTR+X na trhu, podporuje kromě síťové konektivity i další funkce. Také tento produkt se vyznačuje třemi inovacemi. Za prvé, díky architektuře C-WAN a Wi-Fi 7 zvyšuje iFTTR F50 přístupovou rychlost na 3000 Mb/s. Za druhé pak díky přesné synchronizaci hodin zkracuje dobu předání roamingu na 10 ms a eliminuje ztrátu paketů. A konečně za třetí poskytuje jeho integrovaná úložná a výpočetní jednotka uživatelům až 8 TB úložného prostoru a funkci inteligentního vyhledávání v albech.

Bob Chen, prezident Huawei Optical Business Product Line (produktové řady optických sítí) , konstatuje: „Rok 2024 představuje počátek komerčního využití F5.5G a pevné sítě čeká další vývojový skok. Na pozadí rozvoje ultraširokopásmového připojení 10G uvádí společnost Huawei na trh tři inovativní plně optické produkty: OTN produkt orientovaný na stejnosměrný proud OSN 9800 K36, inteligentní 10G OLT produkt MA5800T a FTTR+X produkt iFTTR OptiXstar F50 pomáhají operátorům budovat cílovou plně optickou síť F5.5G se základními funkcemi ve vzorci „1+3+4″, neustále posouvat hranice svých služeb a budovat inteligentní svět.“

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2347539/Image1.jpg

Kontakt: Qiuyu Peng, pengqiuyu1@huawei.com 

 

PROTEXT

 

Doporučujeme

Ruské drony na Ukrajině zabily nejméně dva lidi a dalších deset zranily

Ruské noční vzdušné útoky na Ukrajinu si vyžádaly nejméně dva mrtvé a deset zraněných. Informovaly o tom dnes ukrajinské úřady. Rusko zase po ukrajinských dronových úderech oznámilo tři mrtvé. Ukrajina se od února 2022 brání ruské invazi, jejíž součástí jsou i noční dronové a raketové útoky. S pomocí dronů a raket útočí na Rusko také Ukrajina, která tvrdí, že tak chce zničit vojenská a energetická zařízení používaná Ruskem k podpoře invaze.

Rubio přirovnal blokádu Hormuzského průlivu k ekonomické jaderné zbrani

Americký ministr zahraničí Marco Rubio přirovnal íránskou blokádu Hormuzského průlivu k ekonomické jaderné zbrani. Právě blokáda, kterou se Írán chlubí, je podle něj důvodem, proč režim nemůže mít jadernou zbraň. Tato klíčová vodní trasa zůstává neprůjezdná. Ceny ropy stále rostou. Drží se u hranice sta dolarů za barel.

Cole Tomas Allen byl obviněn z pokusu o atentát na Trumpa

Cole Tomas Allen, který se podle úřadů pokusil proniknout na večeři Asociace korespondentů Bílého domu ozbrojený střelnými zbraněmi a noži, byl obviněn z pokusu o atentát na prezidenta USA Donalda Trumpa. Soud zároveň rozhodl, že zůstane minimálně dočasně ve vazbě.

Taylor Swift podala žádosti o ochranné známky kvůli AI

Taylor Swift podnikla právní kroky, kterými chce ochránit svůj hlas i podobu před zneužitím. Reaguje tak na rostoucí množství obsahu vytvořeného pomocí umělé inteligence, který může bez jejího souhlasu napodobovat její identitu.

Merz kritizuje neschopnost USA vyjednávat s Íránem

Německý kancléř Friedrich Merz podrobil ostré kritice Spojené státy americké v souvislosti s jejich postupem v probíhajícím konfliktu s Íránem. Podle jeho slov íránské vedení Washington ponižuje a nedaří se nalézt jasnou strategii, jak válku ukončit. Tento otevřený slovní výpad odhalil hluboké trhliny v jednotě mezi USA a jejich evropskými spojenci v NATO, které se prohlubují už od zahájení společných útoků Američanů a Izraele na íránské cíle koncem února letošního roku.

Sněhové bouře si v Rusku vyžádaly dva mrtvé a desítky raněných

Nejméně dva mrtvé a více než tři desítky zraněných si vyžádaly rozmary počasí v Rusku, kde mokrý sníh a silný vítr pokácely stovky stromů, které poškodily desítky aut. Bez proudu se ocitlo 76.000 lidí, uvedla dnes agentura Interfax. V Samaře padající stromy zabily mladou dívku a muže, dodala s odvoláním na prokuraturu.

Leoš Mareš slaví padesátiny a připomíná kariéru plnou zvratů

Leoš Mareš slaví kulaté narozeniny a k nim přichází dokument, který mapuje jeho cestu českým showbyznysem. Připomíná slavné kožichy, velké úspěchy, vztahy i okamžiky, které se ne vždy povedly.

Izrael bombardoval Libanon navzdory příměří, včetně jihu, Bikáa a Antilibanonu

Izrael dnes podnikl několik vzdušných úderů na jih Libanonu, východní údolí Bikáa a pohoří Antilibanon poblíž syrských hranic, uvedly agentura AFP a deník L'Orient-Le Jour (OLJ). Izraelská armáda potvrdila útoky na údolí Bikáa, kde prý cílí na pozice militantního hnutí Hizballáh. Boje pokračují navzdory nově prodlouženému příměří a snahám o mírová jednání.

Nemá to konce. Ceny ropy kvůli krachu jednání s Íránem rostou

Ceny ropy na světových trzích na začátku týdne výrazně vzrostly poté, co se znovu zadrhla jednání mezi Spojenými státy a Íránem. Referenční cena ropy Brent se vyšplhala nad 107 dolarů za barel, zatímco americká lehká ropa WTI se přiblížila k hranici 96 dolarů. Trhy reagují především na rostoucí geopolitické napětí a nejistotu kolem dalšího vývoje v regionu.

Čína zablokovala Metě plán převzít firmu Manus, která vyvíjí agentní AI

Čína se rozhodla zablokovat akvizici čínského start-upu Manus, který se zaměřuje na vývoj tzv. agentní umělé inteligence (AI). Firmu se chystala zhruba za dvě miliardy dolarů (41,5 miliardy Kč) převzít americká technologická společnost Meta Platforms. Čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) ale dnes ve stručném sdělení překvapivě nařídila, aby obě strany záměr zrušily. Informuje o tom agentura Bloomberg.

Slovensko podalo žalobu proti rozhodnutí EU ukončit dovoz ruského plynu

Slovensko minulý týden podalo dříve ohlášenou žalobu proti rozhodnutí Evropské unie postupně ukončit dovoz ruského plynu do evropského bloku. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení slovenského ministerstva spravedlnosti. Žalobu v uvedené záležitosti dříve podalo k soudu EU také Maďarsko.

KOMENTÁŘ: Kolabující aerolinka vyrostla na burze o stovky procent. Stačilo pár slov Trumpa

Americký prezident Donald Trump nadále zůstává nejvlivnějším investičním influencerem planety. Dokazuje to kauza spojená se zvažovaným vládním nákupem aerolinky Spirit Airlines. Zapomenutý titul na burze posílil o více než 600 procent. Proč?

Velrybu uvázlou na severu Německa zkusí záchranáři naložit na člun v úterý

Tým dobrovolníků se na severu Německa pokusí naložit uvázlou velrybu na nákladní člun nejdříve v úterý. V noci na dnešek o tom informovala agentura DPA. Keporkak přezdívaný Timmy uvázl na mělčině v Baltském moři v březnu. Pokusy o jeho záchranu poutají velkou pozornost médií a veřejnosti v Německu i v zahraničí.

Tchaj-wan zlehčuje dopad čínských sankcí na evropské zbrojařské společnosti

Sankce, které vůči sedmi evropským společnostem a subjektům působícím v odvětví vyzbrojování a obrany zavedla Čína, nenaruší schopnost Tchaj-wanu získávat zbraně. Dnes to podle agentury Reuters uvedl tchajwanský ministr obrany Wellington Koo. Čína omezení, které se týkají i českých zbrojařských společností Excalibur Army a Omnipol, české pobočky americké společnosti zaměřené na satelitní snímkování SpaceKnow a českého národního centra pro letectví a vesmír VZLU Aerospace, zavedla zejména kvůli prodeji zbraní nebo tajným dohodám s Tchaj-wanem.

Trump o střelbě: Nebál jsem se, chtěl jsem zůstat

Incident na galavečeru ve Washingtonu vyvolal šok i otázky o bezpečnosti. Ozbrojený muž se pokusil proniknout přes kontrolu do hotelu, kde se sešlo více než dva tisíce hostů, včetně prezidenta Donalda Trumpa, první dámy, viceprezidenta J. D.Vance a členů kabinetu. Po výstřelech byl prezident evakuován.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama