menu

20.8 C
Czech
Sobota 22. června 2024

Horoskop pro týden vytrvalosti a odhodlání: 10. června – 16. června

Sledujte nás na sítích

Mars přesunul do znamení Býka, kde zůstane až do konce července. Planeta činu se nachází v nejpevnějším znamení, a proto je nyní čas dotáhnout do konce vše, co jste začali. Pokud se vám pokrok zdá neskutečně pomalý nebo pokud se vám nedaří dosáhnout výsledků, v něž jste doufali, vytrvejte. Někdy to, co nejvíce potřebujete, není štěstí nebo schopnosti, ale pouhé odhodlání. Budete překvapeni, co všechno můžete dokázat, když se odmítnete vzdát. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Když se vše jeví jako boj, je snadné začít přemýšlet o všech „špatných“ rozhodnutích, která jste učinili. Říkáte si, že vaše budoucnost by byla lepší, kdybyste se jen lépe učili, osvojili si jiné dovednosti, investovali více do určitých vztahů a méně do jiných. Možná byste pak nebyli tak vystresovaní. Ve skutečnosti je život prostě někdy těžký a byl by takový, ať by se dělo cokoli. Tento týden se však nemusíte posouvat radikálně jiným směrem, stačí pracovat s tím, co máte. Nástroji, které potřebujete, jste již vybaveni.

Býk

V poslední době se snažíte uvolnit, být flexibilní a otevření světu, ale nejde vám to snadno. Možná se tento týden rozhodnete, že je čas vzdát se „pohodářství“ a začít se znovu prosazovat. Pokud už vás nebaví nechat druhé lidi určovat podmínky konverzace, dejte o sobě vědět. Pokud máte pocit, že se vždycky ohnete pro všechny kolem sebe, připomeňte jim, že i vy máte své potřeby. Je důležité si uvědomit, že sice nemůžete mít všechno pod kontrolou, ale stále máte právo rozhodovat.

Blíženci

Lidé mají tendenci vás podceňovat. Předpokládají, že pod vaším dobromyslným povrchem se nic neskrývá, nebo vaše přátelské chování považují za znamení, že se nedokážete nebo nechcete postavit sami za sebe. Někdy je to frustrující a jediné, co chcete, je uvést věci na pravou míru a dožadovat se toho, aby vás brali vážně. Tento týden není čas starat se o to, co si o vás myslí ostatní. Opravdu. Na jejich názoru nezáleží. Důležité je, že víte, kdo jste, a že i když vás za to (zatím!) nikdo neuznává, žijete způsobem, na který můžete být hrdí.

Rak

Někdy může být děsivé, když si své touhy uvědomíte. Možná se obáváte, že ostatní budou vaše plány považovat za směšné, možná v hloubi duše nevěříte ve svou vlastní hodnotu. Představujete si, že je bezpečnější držet své ambice v tajnosti – tak vás nikdo nemůže odradit nebo o vás pochybovat. Potíž je v tom, že vám také nikdo nemůže pomoci. Nakonec se nic dobrého nestane, když se snažíte příliš dlouho skrývat. Proto tento týden řekněte svým přátelům, na čem pracujete, o čem sníte. Není hloupé chtít ve svém životě dokázat velké věci, tak se přestaňte chovat, jako by to bylo něco, za co je třeba se stydět.

Reklama

Lev

Tento týden máte možnost udělat v pracovním životě obrovský pokrok, ale ten se neděje sám od sebe. Musíte jednat. To může znamenat, že požádáte o to, co potřebujete, nebo se ucházíte o příležitost, která se zdá být na dosah. Možná to znamená vést nepříjemný rozhovor s někým, kdo se k vám nechová dobře. I když možná chcete zachovat klid (nebo se prostě vyhnout nepříjemnostem), není čas vyhýbat se konfliktům. Vaším úkolem je bojovat za sebe, ne se zdvořile podřizovat.

Panna

Bez ohledu na to, jak vyrovnaní obvykle jste, budete se tento týden pravděpodobně cítit bojovně. Slova druhých lidí se vám příčí, vaše vlastní rutina vás dusí a svět jako celek, plný krutosti a nespravedlnosti, se pro vás stal nesnesitelným. Nezapomeňte si vybrat své bitvy – vaše energie je mocná, nikoliv nekonečná. Pokud se budete snažit zapojit do každého problému a boje, který vám přijde do cesty, rychle vyhoříte. Některé maličkosti nechte být. Buďte stateční a zásadoví, ale také chytří.

Váhy

Vážíte si své komunity, ale v poslední době vás někteří lidé v ní rozptylují. Máte už dost malicherných dramat a soupeření o vlastní ego. Je lákavé se úplně stáhnout, otočit se zády ke všemu tomu napětí a zmatku a jít si za svým. Pokud si tento týden potřebujete vyhradit nějaký čas o samotě, abyste načerpali síly a znovu se zkoncentrovali, udělejte z toho prioritu – ale nepředstavujte si, že samota je dlouhodobé řešení. Řešením není odvrátit se od konfliktu, ale zavázat se, že naleznete cestu, jak ho překonat.

Štír

Často vás přitahují lidé, kteří jsou stejně cílevědomí jako vy a jejichž osobnost je dostatečně silná, aby se vyrovnala té vaší. To vede k přátelství a vztahům, které jsou hluboké a krásné, ale může to také vést k neřešitelným konfliktům. Je nemožné cokoli vyřešit, když jsou obě strany tak tvrdohlavé, že ani jedna neustoupí ani o píď. Pokud jste v takovém konfliktu uvízli, přemýšlejte kreativně o tom, jak věci vyřešit. Nejde o to vzdát se nebo ustoupit, ale najít místo, kde je opět možné naslouchat a posunout se kupředu.

Střelec

Pravděpodobně jste se v poslední době cítili jako v pasti. Možná můžete poukázat na konkrétní problémy, které vás tíží; možná jde o širší, existenciální pocit, že nejste tam, kde byste měli být, že by mělo být něco víc. Ať tak či onak, to nejhorší, co můžete tento týden udělat, je sedět a přemýšlet o tom. Najděte si pro svou frustraci nějaký ventil. Potřebujete se hýbat, komunikovat s novými lidmi a zapojit se do světa kolem sebe. Neexistuje způsob, jak se z tohoto pocitu vymanit přemýšlením, musíte jednat.

Kozoroh

Tento týden je těžké získat motivaci k práci. Vaše mysl stále bloudí a vy se lopotíte s úkoly, které by pro vás za normálních okolností byly hračkou. Máte spoustu energie na zábavnou společenskou komunikaci a vlastní tvůrčí projekty – jen nemáte sílu se o práci hlouběji zajímat. Nesnažte se do ní nutit. Místo toho si prozatím dejte svolení k tomu, abyste dělali jen to minimum, které vám projde. Zbytek energie si nechte na to, co vás skutečně láká.

Vodnář

Konflikty, o kterých jste si mysleli, že jste je už dávno vyřešili, se mohou tento týden znovu objevit; rány, o kterých jste si mysleli, že se zahojily, se mohou znovu otevřít. Je nepříjemné, že pokrok trvá tak dlouho – a ještě horší je, když se nedostaví. Některé lekce se musíte učit stále dokola. Ale to neznamená, že se točíte v kruhu. Celou dobu rostete a sílíte a nyní jste moudřejší a odvážnější než kdykoli předtím. Výzvy nepřestávají přicházet (to prostě znamená být naživu), ale máte dovednosti a podporu, které potřebujete, abyste zvládli vše, co vám přijde do cesty.

Ryby

Představujete si, že kdybyste mohli veškerou svou energii zaměřit na jediný cíl, byli byste nezastavitelní. Ale vy takové laserové zaměření nemáte, alespoň ne v tuto chvíli. Místo toho je vaše pozornost rozptýlená. Chcete sto různých budoucností, chcete být všude najednou, chcete zažít všechno, co svět nabízí. To není nic špatného; tak se z vás stane všestranný člověk, někdo se spoustou zajímavých příběhů, které můžete vyprávět. Snažte se stanovit si priority. Můžete toho dělat hodně najednou, ale nemůžete dělat všechno, takže se rozhodněte, co je nejdůležitější.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Horoskop pro týden plný emocí a introspekce: 17. června – 23. června

V pondělí vstoupí Venuše i Merkur do citlivého znamení Raka a ve čtvrtek se k nim připojí Slunce. Jestliže se v období Blíženců nezdálo nic tak vážného, nyní se zdá být vážné úplně všechno. Je těžší nechat si líbit hrubé poznámky, utišit obavy z budoucnosti a předstírat, že se vás trápení druhých lidí netýká. Všechno vnímáte tak hluboce. Je to intenzivní, ale není to nic špatného - vaše emoce vás mohou vést vpřed, pokud máte dost odvahy následovat směr, kterým vás vedou. Páteční úplněk v Kozorohu vás pak vybízí k tomu, abyste si upřímně uvědomili, zda jste na správné cestě. Vynakládáte úsilí, které vás dovede tam, kde chcete být? Pokud ne, ještě není pozdě začít. Mezitím níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.

Kevin Costner oficiálně opouští seriál Yellowstone

Hollywoodský veterán Kevin Costner potvrdil, že se nevrátí do páté série populárního televizního dramatu Yellowstone. Herec, známý svými rolemi v kultovních filmech jako Hřiště snů nebo Tanec s vlky, to oznámil prostřednictvím videa na Instagramu.
Reklama

DOPORUČUJEME

Horoskop pro týden plný emocí a introspekce: 17. června – 23. června

V pondělí vstoupí Venuše i Merkur do citlivého znamení Raka a ve čtvrtek se k nim připojí Slunce. Jestliže se v období Blíženců nezdálo nic tak vážného, nyní se zdá být vážné úplně všechno. Je těžší nechat si líbit hrubé poznámky, utišit obavy z budoucnosti a předstírat, že se vás trápení druhých lidí netýká. Všechno vnímáte tak hluboce. Je to intenzivní, ale není to nic špatného - vaše emoce vás mohou vést vpřed, pokud máte dost odvahy následovat směr, kterým vás vedou. Páteční úplněk v Kozorohu vás pak vybízí k tomu, abyste si upřímně uvědomili, zda jste na správné cestě. Vynakládáte úsilí, které vás dovede tam, kde chcete být? Pokud ne, ještě není pozdě začít. Mezitím níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.

Studie: U pacientů s Alzheimerovou chorobou by konzumace granátových jablek mohla pomoci zmírnit příznaky

V nedávném výzkumu provedeném Kodaňskou univerzitou a americkým Národním institutem pro stárnutí došlo ke slibnému vývoji, pokud jde o roli urolitinu A v boji proti Alzheimerově chorobě. Urolitin A, sloučenina produkovaná střevními bakteriemi, která se nachází v potravinách, jako jsou granátová jablka, jahody a vlašské ořechy, prokázala významný potenciál pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí. Studie, která byla publikována v časopise Alzheimer's and Dementia, zdůrazňuje, že tato látka by mohla mít zásadní význam pro prevenci a zmírnění příznaků neurodegenerativních onemocnění.

Hledání dokonalosti: Pohled psychoterapeuta na její škodlivé účinky

Podle zkušeného psychoterapeuta se neúnavná snaha o dokonalost může často stát formou uvěznění. Tato neústupná snaha může postupně ochudit život jedince o živost, jas a nepředvídatelnost.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.

Rusko v noci opět ostřelovalo na Ukrajině energetickou infrastrukturu

Ruské raketové útoky ve třech ukrajinských regionech v noci na dnešek poškodily energetickou infrastrukturu a zranily nejméně dva zaměstnance jedné z elektráren. Podle ruské verze serveru BBC o tom informovalo ukrajinské ministerstvo energetiky.

Kevin Costner oficiálně opouští seriál Yellowstone

Hollywoodský veterán Kevin Costner potvrdil, že se nevrátí do páté série populárního televizního dramatu Yellowstone. Herec, známý svými rolemi v kultovních filmech jako Hřiště snů nebo Tanec s vlky, to oznámil prostřednictvím videa na Instagramu.

Červený kříž hlásí 22 mrtvých při ostřelování Gazy, Izrael účast popírá

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že při ostřelování, které poškodilo jeho kancelář v Gaze, zahynulo 22 lidí. Kancelář je v současnosti obklopena stovkami vysídlených Palestinců žijících ve stanech. Ministerstvo zdravotnictví na území ovládaném Hamásem uvedlo vyšší počet obětí, a to 25 mrtvých a 50 zraněných, přičemž útok připsalo Izraeli.

Šéf SoftBank předpovídá příchod umělé superinteligence za 10 let

Umělá superinteligence (ASI) přijde za deset let, prohlásil během dnešního vystoupení generální ředitel japonské banky SoftBank Masajoši Son, jenž vystoupil na veřejnosti po dlouhé době. Během emotivního projevu zpochybnil svůj odkaz a smysl života.

Povodně v čínské provincii Kuang-tung si vyžádaly nejméně 47 mrtvých

Nejméně 47 mrtvých si podle nové bilance vyžádaly povodně a sesuvy půdy, které postihly několik oblastí jižní Číny včetně provincie Kuang-tung, informovala dnes agentura AP. Meteorologové vydali varování před přívalovými srážkami a povodněmi v dalších částech země.
Reklama
Reklama