Reklama
12.2 C
Czech
Čtvrtek 19. března 2026
Protext ČTKSpolečnost noco-noco představuje revoluční bateriové propojovací relé „X-SEPA(TM)".

Společnost noco-noco představuje revoluční bateriové propojovací relé „X-SEPA(TM)".

Singapur 22. prosince 2022 PROTEXT/PRNewswire) – Propojovač X-SEPATM překračuje tradiční koncept propojovacího relé a přináší novou přidanou hodnotu celému bateriovému průmyslu. Vzorky se začnou dodávat v lednu 2023. Společnost noco-noco Pte. Ltd. („noco-noco") oznamuje uvedení revolučního propojovacího relé X-SEPATM, které pomáhá zlepšit výkon stávajících bateriových technologií a urychlit vývoj baterií nové generace. Propojovací relé X-SEPATM se pyšní trojrozměrně uspořádaným polem pórů a díky vícevrstvé struktuře nabízí optimální kombinaci pevnosti membrány, vysoké propustnosti a lepšího výkonu baterie. Společnost noco-noco nyní překonala problémy spojené se sériovou výrobou a v lednu 2023 začne dodávat vzorky relé X-SEPATM na trh.

Vytvoření nového trhu

Systém X-SEPATM je technologická platforma, která překračuje typický koncept propojovacího relé a poskytuje bateriím novou přidanou hodnotu. Mateřská společnost společnosti noco-noco, skupina 3DOM Alliance Inc. („3DOM Alliance“), vyvinula X-SEPATM během osmi let výzkumu a vývoje s cílem skutečně řešit problémy životního prostředí. Propojovací relé má v baterii nejdůležitější funkci – je to součástka, která izoluje anodu a katodu, zadržuje elektrolyt a zajišťuje iontovou vodivost mezi elektrodami. Jednovrstvý propojovač společnosti 3DOM Alliance má vyšší pórovitost s rovnoměrnou labyrintovou strukturou, která potlačuje tvorbu dendritů. Zvyšování pórovitosti však snižuje pevnost propojovače. Ve snaze o vyšší pevnost, potlačení tvorby dendritů a vyšší pórovitost se tak zrodil vícevrstvý systém X-SEPATM. Systém X-SEPATM úspěšně vyvažuje výkonnost ve vnějších vrstvách s vyšší pórovitostí a pevnost ve střední vrstvě s nižší pórovitostí. Těchto výsledků bylo dosaženo v rámci projektu financovaného Organizací pro vývoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO).

Patentovaný vícevrstvý separátor společnosti 3DOM Alliance s trojrozměrně uspořádanou makroporézní strukturou poskytuje bateriím delší životnost, vyšší spolehlivost (nižší počet nehod atd.) a vyšší rychlost vybíjení. Baterie vybavené systémem X-SEPATM mají také vynikající tepelnou odolnost a jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký výkon, jako je vzlet a přistání v leteckém provozu. Většina běžných baterií není schopna odolávat vysokým teplotám a v tropických oblastech s vysokou vlhkostí příliš rychle degradují. Díky své jedinečné struktuře a materiálu, který je kompatibilní s dalšími teplotně odolnými komponenty, je systém X-SEPATM ideální pro oblasti s teplým podnebím, kde se očekává vysoký růst a rozsáhlá elektrifikace.

Podpora digitální transformace při vývoji a výrobě baterií – Vysoce přesné modelování urychluje výzkum a vývoj baterií nové generace

S rostoucí poptávkou po elektromobilech je třeba zásadně zlepšit také výkonnost baterií. Selhání baterií brání rozšíření elektromobilů po celém světě, způsobují svolávací akce a přináší výrobcům elektromobilů další náklady spojené s likvidací, která navíc může vést k velmi vážnému znečištění půdy. Jedinečná struktura systému X-SEPATM zabraňuje hlavní příčině zkratu a vysoce tepelně odolný materiál snižuje počet selhání a poškození baterie. Kromě toho poskytuje X-SEPATM díky vysoké teplotní odolnosti polyimidového materiálu vynikající výkon při vysokém zatížení baterií a nabízí vysokou spolehlivost v různých ztížených podmínkách.

Propojovací relé X-SEPATM posune vývoj baterií do nové fáze. Překračuje běžnou úlohu separátoru, který izoluje anodu a katodu – mění hranice baterií a umožňuje vývoj vysoce výkonných akumulátorů. Na rozdíl od běžných propojovacích relé s nepravidelnými póry nabízí X-SEPATM rovnoměrnou hexagonální strukturu pórů, která umožňuje simulaci pomocí vysoce přesného modelování, flexibilní konstrukční návrh separátoru a optimalizaci různých parametrů. Díky tomu lze systém X-SEPATM přizpůsobit jakémukoli typu baterie. Tato „vypočitatelnost“ je důležitá také proto, že umožňuje využívat informace z laboratoří i poznatky získané v praxi na trhu pro další vývoj, což má velký potenciál urychlit proces vývoje a výrazně zvýšit šance na technologický průlom. Tímto způsobem X-SEPATM výrazně změní „analogová“ místa vývoje a výroby baterií na místa připravená na éru digitalizace.

Cíl: Nasadit propojovací relé X-SEPATM do pěti let do všech baterií po celém světě

Technologie systému X-SEPATM zajišťuje dvojnásobnou nebo i delší životnost baterií, což umožňuje, aby baterie v průběhu své životnosti sloužily pro více aplikací – po prvním použití v elektromobilech mohou baterie sloužit například v systémech pro ukládání energie (ESS). Nejenže je to šetrné k životnímu prostředí, ale také to snižuje náklady na jeden nabíjecí cyklus. Prodloužení životnosti baterie pomocí systému X-SEPATM minimalizuje dopad každé baterie na životní prostředí a otevírá nové možnosti recyklace.

Jako poskytovatel dekarbonizačních řešení usiluje společnosti noco-noco o to, aby se baterie s dlouhou životností staly základním prvkem společenské infrastruktury. První a druhé použití, stejně jako recyklace, mají zásadní význam pro ochranu životního prostředí. Ačkoli se zdá, že elektrifikace celosvětově napomáhá k ochraně životního prostředí, výroba baterií vyčerpává zemské zdroje a vypouští velké množství CO2, přičemž vyřazené baterie mohou způsobit vážné znečištění půdy. Společnost noco-noco proto důrazně odmítá obchodní modely, které využívají rostoucí poptávky po elektrických vozidlech masovou výrobou a prodejem baterií s krátkou životností. Posláním společnosti je naopak snižovat emise CO2 a předcházet znečištění tím, že upřednostňuje efektivní využívání energie a maximálně využívá minimální počet baterií s dlouhou životností. Společnost noco-noco je odhodlána omezit nehody spojené s bateriemi a učinit z baterií cenově dostupnou a bezpečnou sociální infrastrukturu, kterou může využívat každý.

Vzhledem k tomu, že se doba, kdy se teplota na Zemi zvýší o 1,5 stupně Celsia a dosáhne bodu, z něhož již není návratu, rychle blíží, společnost noco-noco si uvědomuje, že je nutné zavést systém X-SEPATM do všech baterií na celém světě do pěti let, než bude na ochranu životního prostředí příliš pozdě. Proto společnost noco-noco zpřístupní technologii X-SEPATM všem výrobcům baterií a bude nakupovat baterie vybavené technologií X-SEPATM pro použití ve výrobcích (elektromobily, ESS atd.), které budou pronajímány v rámci uhlíkově neutrální leasingové služby společnosti. Systém X-SEPATM umožní používat baterie s dvojnásobnou nebo delší životností po více životních cyklů, čímž se sníží potřebný počet baterií o 75 % nebo více. Společnost noco-noco shromáždí partnery, kteří si rovněž cení dlouhé životnosti výrobků, a bude pracovat na vytvoření mechanismu, který podpoří udržitelný růst.

O společnosti noco-noco Pte. Ltd.

Cílem společnosti noco-noco je skutečně řešit problémy životního prostředí a inteligentně i srdcem formovat budoucnost bez emisí CO2. Další informace najdete na webu noco-noco.com, na LinkedIn(www.linkedin.com/company/noco-noco) nebo na e-mailové adrese contactus@noco-noco.com.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1973291/Conventional_Seperator_VS_X_SEPA.jpg
Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1963406/Logo.jpg

KONTAKT: leslie.paul@hkstrategies.com

PROTEXT

Reklama

Doporučujeme

Přechod Rafah z Gazy do Egypta byl znovu otevřen, přešel omezený počet osob

Hraniční přechod z Pásma Gazy do Egypta kontrolovaný Izraelem byl dnes poprvé od začátku izraelsko-americké války proti Íránu znovu otevřen, píše agentura AFP s odvoláním na egyptskou televizní stanici Al-Káhira. Počet lidí, kteří mohou přes přechod přecházet, je nicméně pro oba směry omezen na několik desítek denně, píše AFP s odvoláním na činitele egyptské pohraniční policie.

Babiš v Bruselu znovu tlačí na změnu emisních povolenek

Premiér Andrej Babiš na summitu Evropské unie v Bruselu znovu otevřel téma emisních povolenek. Tvrdí, že současný systém EU ETS zvyšuje tlak na český průmysl i ceny energií, a Česko proto chce jeho rychlou revizi. Do debaty navíc vstupují i rostoucí obavy z drahých energií v době dalšího napětí na Blízkém východě.

Nebezpečná eskalace: Ceny ropy a plynu dál kvůli válce s Íránem rostou

Ceny ropy a plynu ve čtvrtek výrazně vzrostly poté, co útoky na klíčovou energetickou infrastrukturu na Blízkém východě prohloubily obavy z globálního nedostatku surovin, píše server CNBC. Trhy reagují na rychlou eskalaci konfliktu, která začíná zasahovat samotné jádro světových dodávek.

Babiš se obává růstu cen plynu, útok Izraele označil za nepochopitelný

Premiér Andrej Babiš (ANO) se obává, že v důsledku středečního útoku Izraele na íránskou infrastrukturu pro těžbu výrazně stoupne cena plynu. Útok Izraele označil za nepochopitelný. Řekl to dnes novinářům před odletem na summit EU v Bruselu.

Saúdská Arábie si vyhrazuje právo vojensky zasáhnout proti Íránu

Veškerá důvěra mezi Rijádem a Teheránem byla otřesena a Saúdská Arábie si vyhrazuje právo vojensky zasáhnout proti Íránu, prohlásil v noci na dnešek podle agentury Reuters saúdský ministr zahraničí princ Fajsal bin Farhán. Uvedl to poté, co Írán ve středu zaútočil balistickými střelami na Rijád, zatímco v saúdskoarabské metropoli jednali ministři zahraničí muslimských zemí.

FBI vyšetřuje bývalého šéfa protiteroristického střediska USA

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vyšetřuje již bývalého ředitele Národního protiteroristického centra (NCTC) Joea Kenta kvůli údajnému úniku informací. Dlouholetý spojenec prezidenta Donalda Trumpa rezignoval na svou pozici kvůli nesouhlasu s válkou s Íránem.

„Není to naše válka.“ Evropa řekla Trumpovi ne

Evropské státy se odmítají připojit k americko-izraelské operaci proti Íránu. Zpochybňují její smysl a kritizují, že USA údery předem se spojenci nekonzultovaly. Přednost by podle nich mělo mít diplomatické řešení. Spor dál zatěžuje vztahy s Washingtonem i jednotu NATO.

Austrálie ve zprávě o biodiverzitě vynechala podporu fosilních paliv

Austrálie ve své první zprávě o plnění globálních cílů ochrany přírody vynechala klíčové číslo. Nezahrnula finanční podporu fosilních paliv. Právě ty přitom patří mezi hlavní faktory poškozující životní prostředí.

Lisa Kudrow se po 10 letech vrací v seriálu The Comeback

Lisa Kudrow se vrací do role Valerie Cherish, herečky, která se snaží znovu prosadit v neúprosném světě showbyznysu. Nová série přichází po dlouhé pauze a přináší téma, které dnes rezonuje celým Hollywoodem. Zároveň ale uzavírá příběh, který si fanoušci drželi při životě celé roky.

Letadlová loď USA zapojená do války proti Íránu kvůli opravám zakotví na Krétě

Americká letadlová loď USS Gerald Ford zapojená do války s Íránem zamíří z Blízkého východu ke Krétě, kde zakotví kvůli potřebným opravám, píší média. V prádelně válečné lodi minulý týden vypukl požár, jehož uhašení trvalo 30 hodin a při němž podle amerického námořnictva utrpěli zranění dva námořníci. Desítky dalších musely být ošetřeny kvůli vdechnutí kouře, napsal deník The New York Times (NYT) s odvoláním na americké činitele.

NATO umístí na jihu Turecka další systém protivzdušné obrany Patriot

Severoatlantická aliance umístí v jižním Turecku další systém protivzdušné obrany Patriot, oznámilo dnes turecké ministerstvo obrany. Agentura AFP v této souvislosti připomněla, že tento měsíc byly zachyceny tři rakety směřující k Turecku z Íránu. Ten se v regionu snaží o odvetné údery za útoky Izraele a Spojených států, které začaly 28. února.

KOMENTÁŘ: Trhy jsou nervózní jen na oko. Válka v Íránu nahrává těžařům i zbrojařům

Válka v Íránu vytváří chaos v celém regionu a na první pohled rozsévá strach také na trzích. Jenže navzdory vážnosti situace jsou investoři stále relativně v klidu. Dlouhodobý problém si na burze nikdo nepřipouští. Aktuální konflikt naopak některé tituly žene vzhůru.

Čína nabídla Tchaj-wanu energetickou stabilitu výměnou za vládu Pekingu

Čína dnes nabídla Tchaj-wanu energetickou stabilitu výměnou za to, že bude souhlasit s vládou Pekingu. Tchajwanská vláda zatím nijak nereagovala, napsala agentura Reuters. Podle ní jde o součást čínské kampaně s cílem přesvědčit ostrov o výhodách sjednocení s Čínou, které dlouhodobě Peking prosazuje a Tchaj-pej odmítá. Nabídka souvisí s rostoucími cenami energií a potížemi s dodávkami energetických surovin, které jsou důsledkem války proti Íránu, zahájené USA a Izraelem na konci února.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama