Reklama

Meghan a Harry královnu o narození dcery Lili informovali před oficiálním oznámením

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vévodkyně Meghan a princ Harry čekali dva dny, než se podělili o zprávy o narození své dcery. Královna Alžběta se však novinu dozvěděla mezi prvními.

Pětadevadesátiletá panovnice byla informována o příchodu Lilibet Diany na svět dříve, než pár informaci zveřejnil, potvrdil magazín People. Druhé dítě Meghan a Harryho, sestřička dvouletého Archieho, se narodilo v pátek 4. června. Oficiální oznámení manželé nechali až na neděli.

Vzhledem k tomu, že se vévoda a vévodkyně ze Sussexu v loňském roce přestěhovali do Kalifornie, není jasné, kdy se královna se svým jedenáctým pravnoučetem setká. Ačkoli se předpokládá, že se princ Harry do Velké Británie vrátí kvůli odhalení sochy v Kensingtonském paláci 1. července na počest své zesnulé matky, princezny Diany, Meghan a jejich dvě děti se k němu nepřipojí.

Šestatřicetiletý Harry a devětatřicetiletá Meghan se mohou rozhodnout strávit prázdniny v Británii na konci tohoto roku, nebo mohou počkat do příštího léta, kdy by se připojili ke královně na oslavách jejího platinového jubilea, tedy 70 let na trůnu.

Krátce po oznámení narození Lili královská rodina Meghan a Harrymu pogratulovala.

„Královna, princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge byli informováni a jsou potěšeni zprávou o narození dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu,“ uvedl mluvčí Buckinghamského paláce.

Gratulace se objevila i na oficiálních účtech královské rodiny na sociálních sítích. „Blahopřejme vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k narození Lilibet Diany!“ stálo u fotky Harryho a Meghan ze svatby.

Rodiče dceru pojmenovali Lilibet na počest královny

Jméno Lilibet je poctou Harryho babičce. Královnu Alžbětu v dětství oslovovali ostatní členové rodiny jako Lilibet. Když v dubnu zemřel královnin manžel princ Philip, Alžběta na jeho rakev položila ručně psaný dopis. Panovnice se podepsala právě pod přezdívkou Lilibet. Philip byl považován za posledního člověka v životě královny, který ji takto oslovoval.

Byla to také láskyplná přezdívka, kterou používal královnin otec, král Jiří VI. O svých dvou dcerách kdysi řekl: „Lilibet je moje pýcha. Margaret je moje radost.“

Na stránkách Archewell Meghan a Harry k narození holčičky napsali: 4. června jsme byli požehnáni příchodem naší dcery Lili. Je víc, než jsme si kdy dokázali představit. Zůstáváme vděční za lásku a modlitby, které přicházejí z celého světa.“

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Chrissy Teigen
Americká modelka Chrissy Teigen porušila měsíční ticho na sociálních sítích, aby se na Twitteru omluvila za kyberšikanu několika lidí. „Pro mé dřívější hrozné tweety prostě neexistuje žádná omluva,“ napsala Teigen, manželka zpěváka Johna Legenda.
Královna Alžběta oslavila 95. narozeniny
Britská královna Alžběta v sobotu přihlížela vojenské přehlídce v areálu hradu Windsor při příležitosti oficiální oslavy svých 95. narozenin, prvních od smrti manžela prince Philipa před dvěma měsíci.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama