Více
  0.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Vévodkyně Meghan napsala knihu pro děti. Inspiroval ji vztah Harryho s Archiem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Meghan, vévodkyni ze Sussexu, příští měsíc vyjde kniha pro děti s názvem The Bench (Lavička) o vztahu otce a syna. Podle vydavatelství dílo reflektuje vztah prince Harryho se synem Archiem.

  „Kniha Lavička začala jako báseň, kterou jsem napsala svému manželovi na Den otců, měsíc po narození Archieho. Báseň se stala tímto příběhem,“ uvedla vévodkyně ve svém prohlášení. „Doufám, že kniha bude rezonovat s každou rodinou… jako s tou mou,“ doplnila Meghan.

  Kniha The Bench, kterou ilustroval umělec Christian Robinson, vyjde 8. června. Meghan příběh odvypráví rovněž ve verzi audioknihy, uvedlo vydavatelství Random House Children’s Books.

  Vévodkyně si práci ilustrátora pochvalovala: „Christian přidal krásné a éterických akvarelové ilustrace, které zachycují teplo, radost a pohodlí ve vztahu mezi otci a syny ve všech oblastech života. Takové vyjádření pro mě bylo obzvláště důležité a společně s Christianem jsme úzce spolupracovali na zachycení tohoto zvláštního pouta.“

  Obrázky z knihy zveřejněné před jejím vydáním zahrnují přebal s lavičkou a ptáky pod stromem.

  Další ilustrace knihy vypadá, jako by zachycovala Meghan, Harryho a Archieho, přičemž otec ve vojenské uniformě zvedá chlapce nad hlavu, zatímco žena v okně pláče. Obrázek doprovází slova: „Hledím na svou lásku a našeho krásného chlapce. A tady v okně pláču štěstím.“ Třetí ilustrace představuje otce a synka, kteří venku společně odpočívají.

  Meghan, která momentálně čeká druhého potomka páru, není první z britské královské rodiny, kdo se vydal do světa dětské literatury. Už následník trůnu princ Charles napsal knihu The Old Man of Lochnagar na základě příběhů, které vyprávěl svým mladším bratrům, připomněla agentura Reuters. Dílo bylo poprvé vydáno v roce 1980.

  Kniha je zatím posledním počinem Meghan a Harryho, vnuka královny Alžběty, kteří v únoru definitivně potvrdili, že se k plnění svých rolí v rámci britské monarchie nevrátí. Minulý rok se přestěhovali do Los Angeles se synem Archiem, který 6. května oslaví své druhé narozeniny.

  Dvojice od svého rozhovoru u Oprah Winfrey pozornost médií neztratila. Princ Harry se do Velké Británie vrátil poprvé od třaskavého interview kvůli pohřbu svého dědečka prince Philipa minulý měsíc.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Denzel Washington jako Macbeth

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl.
  Reklama
  Reklama
  Reklama