Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Hyundai bude v Montaně vyvíjet kráčející auta připomínající slavné roboty ze Star Wars

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jihokorejský výrobce automobilů Hyundai otevře příští měsíc v Montaně nové výzkumné centrum New Horizons Studio v hodnotě 20 milionů dolarů. Společnost se snaží urychlit vývoj futuristických dopravních prostředků připomínajících velké kráčející roboty AT-AT ze slavného filmu Star Wars. Bizarní automobily budou určeny pro nepřístupný terén. Současně však mají na vozovce konkurovat klasickým vozům, píše deník DailyMail. 

  Jihokorejský výrobce automobilů Hyundai příští měsíc v montanském městě Bozeman otevře výzkumné centrum New Horizons Studio (NHS) v hodnotě 20 milionů dolarů, v němž se zaměří na vývoj takzvaných Ultimate Mobility Vehicles (UMV). 

  Firma svůj koncept kráčejících vozů představila v roce 2019 na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES)

  Hyundai již předtím odhalil koncept newyorského taxi, které svede vystoupat po schodech a nabrat cestující na invalidním vozíku. Napsal o tom deník DailyMail

  Tým v NHS se nejprve zaměří na zdokonalení vývoje, testování a nasazení dvou modelů UMV. 

  Laboratorní centrum v následujících pěti letech otevře dalších 50 pozic na plný úvazek. Mnoho z nich se zaměří na mechanický hardware, elektrotechniku, elektroniku, materiály a samotnou výrobu. 

  Výzkumníci chtějí úzce spolupracovat s populací studentů z Montana State University, získají tak přístup k nejmodernějším výzkumům a profesorům světové třídy. 

  Kráčející auta pro každou situaci 

  Hyundai se v NHS chystá vyvíjet prototypy dvou verzí kráčejících automobilů. Koncept Elevate připomíná velkého kráčejícího robota AT-AT z legendárního sci-fi hitu Star Wars. Kombinuje nohy a kola, přičemž překročí téměř cokoliv. 

  Cílem společnosti je přinést na trh vůz, který jako první efektivně a bezpečně pomůže při přírodní katastrofě či záchraně lidského života.

  Koncept Elevate ukazuje všestrannou platformu. Architektura robotické nohy bude mít pět stupňů volnosti, kola má pohánět nejmodernější technologie elektrického pohonu. 

  Společnost má za cíl vytvořit vůz pohybující se jako savci a plazi, který pro vysokorychlostní pohyb po silnici či dálnici složí ramena do jízdního režimu. Elevate bude na vozovce rychlostí konkurovat klasickým automobilům. 

  Druhým konceptem je „transformující se inteligentní pozemní vycházkový robot bez posádky”, který unese různá užitečná zařízení a další náklad při cestách po zrádném terénu. 

  „Montana se rychle stává centrem pro high-tech společnosti a podnikatele s rostoucím potenciálem kvalifikované pracovní síly v oblasti inženýrství, výzkumu a přírodních vědách,” řekl vedoucí NHS a viceprezident Hyundai Motor Group, John Suh. 

  Dodal, že Bozeman je díky divokému terénu v okolí a blízkému hornatému prostředí k testování UMV v praxi ideálním místem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS