Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Desetiletého chlapce v brazilské Amazonii roztrhal jaguár

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Desetiletý chlapec byl roztrhán divokým jaguárem při jednom z nejbrutálnějších útoků, jaké se kdy staly, hluboko v srdci brazilské Amazonie. Informuje o tom Daily Star, The Sun a další servery.

  Tělo Dierlissoma Oliveiry Paivy bylo nalezeno zcela znetvořené, s velkou částí obličeje a krku rozervanou při podezření na útok velkého a agresivního jaguára. Hrůzný útok byl údajně tak brutální, že chlapci velká kočkovitá šelma svými zuby a drápy úplně roztrhala obličej.

  Policie při pátrání po ostatcích Dierlissoma Oliveiry Paivy údajně nejdřív našla na zemi kusy oblečení a stopy krve. Posléze v buši, o pár metrů dále, nalezla jeho znetvořené tělo.

  Školák zmizel ve středu 27. července odpoledne poté, co si vyšel zarybařit do rybníka v zalesněné oblasti poblíž Brasil Novo. Když se hoch nevrátil domů, vydali se ho hledat jeho otec a sousedé. Čekal je hrůzný nález.

  Tělo bylo posláno na pitvu do nedaleké Altamiry, aby se zjistila příčina smrti. Podle všeho jej však brutálně zmasakroval jaguár. V okolí rybníka jej totiž místní lidé často pozorovali.

  Pomstili hocha vesničané?

  Civilní policie ve svém prohlášení uvedla: „Podle svědků se v blízkosti těla nacházely velké otisky zvířecích tlap a známky možného útoku jaguára.“ Údajně se také objevily známky toho, že velké zvíře chlapcovo tělo několik metrů vleklo.

  Podle některých zpráv se po chlapcově smrti místní obyvatelé vydali na lov. Jaguára, o němž si mysleli, že je za chlapcovu smrt zodpovědný, ulovili a zabili.

  Zvíře – mimořádně vzácný černý jaguár – bylo údajně nalezeno s hlubokou řeznou ranou na krku.  Jiné zprávy však uváděly, že žádné zvíře v okolí nalezeno nebylo.

  Chlapcova teta, která si přála zůstat v anonymitě, řekla místním médiím: „Byl nám velmi blízký, velmi veselý chlapec.“ Dítě a jeho rodina údajně žili ve venkovské komunitě pouhých šest měsíců.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS