Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Chlapci se splnil sen. Sběratelskou kartičku prodal za sto tisíc dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Johnny Stone, 13letý sběratel sportovních kartiček, našel spolu se svým otcem zlatý důl. Poté, co si do místního obchůdku nechal zaslat krabici s náhodně vybranými sběratelskými kartičkami, zjistil, že se stal velkým boháčem. Kartička Black Finite, na které je Mac Jones, byla prodána za neskutečných 100 000 amerických dolarů, v přepočtu téměř 2,3 milionu korun.

  Johny Stones otevřel na svém YouTube kanále 3. června sadu kartiček, které si koupil v náhodně sestaveném balíku. To, co následovalo po otevření vzácné Jonesové karty, si asi dokážete představit. Pětiminutový křik doprovázel naprostý výbuch štěstí a euforie.

  Téměř okamžitě po zveřejnění se video začalo šířit po celém internetovém světě. Sběratelé začali dávat nabídky, konečná cena vyšplhala až na neskutečných 100 000 USD v hotovosti a byla prodána soukromému sběrateli v Michiganu. Od té doby se karta dostala znovu do oběhu a nakonec byla prodána za 175 000 amerických dolarů, zhruba 4,1 milionu korun.

  Když říkám, že to byla šance jedna ku 20 milionům, tak nepřeháním. Celosvětově prodávají bednu za bednami a je strašná náhoda, kterou zrovna dostanete. A my jsme si tuhle vyzvedli tady, v místním malém obchůdku. Neuvěřitelné, pořád tomu nemůžu uvěřit,“ svěřil se otec Johnnyho.

  Nejcennější kartička, jakou kdy viděl

  Podle Johnnyho otce je karta Jonese, hvězdného quarterbacka New England Patriots, nejcennější, jakou kdy v životě viděl. Na druhou strana přiznal, že už zvládli prodat dvě karty za 20 tisíc amerických dolarů (cca 475 000 korun). Majitel obchůdku se vzácnými kartami sdělil, že Johnnyho se svým otcem vídá velmi často a jsou to jedni z nejstálejších zákazníků. Zároveň dodal, že je velmi rád, že tuto kartu dostal právě Johnny.

  „Kdo jiný než nadšené dítě by mělo dostat takovou kartu. Víte, ty děti to dělají pro ty karty samotné, každou si procházejí, zkoumají. Není v tom vidina peněz, ale neskutečné lásky k voňavým kartám,“ přiznal Terry Woodward, majitel obchodu Triple Play Vintage.

  Johny i jeho otec přiznali, že se modlily, aby tato chvíle nastala. Otcova stavební firma je peněžně v problémech a oba si přáli, aby jim karty pomohly a změnily život. To, že se to povede a ještě takhle rychle, nikdo nečekal a pro oba je to veliký zázrak.

  A co s výhrou? „Nejspíš nový herní počítač a samozřejmě nespočet dalších karet,“ přiznal Johnny.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS