Reklama

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City bude veterán

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.

Jak je něco takového vůbec možné? Celkem jednoduše. Kluby nechtěly své hráče pustit, neboť by je po návratu čekala 10denní karanténa. To jim teď ale přijde draho, pravidla FIFA totiž nic takového neumožňují. A úřady z Brazílie toho teď využijí.

Podaly stížnost a bylo jim vyhověno. Několik brazilských fotbalistů, kteří působí na Ostrovech, tak nebudou moct po dobu 5 dní hrát. Jmenovitě jde o Thiaga Silvu z Chelsea, Freda z Manchesteru United, Alissona, Fabinha a Firminha z Liverpoolu, Ederson a Gabriela Jesuse ze City a Raphinhu z Leedsu.

Výjimku by mohl dostat jen Richarlison, kterého Everton pustil na olympiádu, i když nemusel. Problémy mají zejména v celku „Citizens“, kteří budou muset zrealizovat plán C. Ederson chytat nemůže, druhá volba má po srazu USA covid.

Do brány tak zřejmě povolá 36letou „trojku“ Scotta Carsena, který chytal Premier League v posledních 10 letech jen jednou.

Chaos v kvalifikaci o MS

Jedním slovem chaos. Tak by se dala označit víkendová situace z Brazílie. Během kvalifikační bitvy o MS v Kataru vtrhla na hrací plochu policie a odvedla ze hřiště několik hříšníků, kteří na kontinent přicestovali ze zakázaných ostrovů. Hlavním problémem byla nedodržená karanténa.

Bylo to jako scénka ze špatného filmu. Policie odvádí ze hřiště fotbalisty Brazílie a Argentiny, tedy zřejmě nejlepší hráče Jižní Ameriky. Podle brazilské zdravotní agentury Anvisa měli hráči nastoupit do 14denní karantény v případě, že přijeli z Velké Británie. To se ale nestalo.

I když čtveřice Argentinců, jmenovitě Lo Celso, Martinez, Romero a Buendia, tvrdila, že v červeně vyznačené zemi nebyli, pravdou je, že figurovali na soupiskách týmů Premier League. Které je navíc podle svých vlastních slov mnohdy ani nepustily.

„Anvisa považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území,“ zní z prohlášení agentury.

Argentinci odešli do kabin, rozhodčí po nějakém čase zápas ukončil. Teď se čeká na verdikt disciplinární komise. Je jasné, že kromě zmiňovaných Brazilců nebude o víkendu hrát ani čtveřice z Argentiny.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Nikita Mazepin

Po Belgii je v Haasu dusno. Ruský blázen ohrozil Schumachera, ten...

Dramatickou dohru má belgická Grand Prix vozů formule 1. Řeší se incident mezi Mickem Schumacherem a Nikitou Mazepinem, tedy jezdeckými kolegy ze stáje Haas.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama