Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Veselý téměř jistě mění Turecko za Španělsko. Do služeb ho vlákala slavná Barcelona

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je to na spadnutí. Jeden z nejlepších českých basketbalistů se bude stěhovat. Turecké Fenerbahce, za které Jan Veselý hrál od roku 2014, včera oznámilo jeho odchod. Jaká bude další stanice? Média mají jasno o tom, že by měl Veselý zamířit do Barcelony. V klubu má podepsat na tři roky a možná se také potkat se svým reprezentačním kolegou.

  Hrával v České republice jako mládežník, prošel kluby ve Slovinsku nebo Srbsku, několik let si vyzkoušel také elitní soutěž s názvem NBA. Nejprve jako hráč Washingtonu Wizzards, potom jako člen kádru Denveru Nuggets. Před osmi lety se Jan Veselý usadil ve Fenerbahce, tam už má ale zřejmě také dny sečtené.

  „Oznámil nám, že se chce pustit do dalšího dobrodružství ve své kariéře. Rádi bychom mu poděkovali za jeho přínos. V historii našeho klubu zanechal nesmazatelnou stopu,“ napsal turecký klub na své webové stránky. A tak tomu skutečně je. Vyhrával tituly, zářil na evropské scéně a Turecko opustí jako hrdina.

  Klub chtěl Veselého udržet, nabízel mu novou smlouvu, právě touha zažít ve svých 32 letech další štaci ale českého power forwarda přesvědčila o odchodu. Nic nedokázal změnit ani nový trenér Fenerbahce Dimitris Itudis, který s Veselým probíral možné setrvání v turecké nejvyšší soutěži.

  „Měl jsem možnost s Janem mluvit. Vím o tom, co klub udělal a jakou nabídku mu předložil. Je to rozhodnutí Jana a jeho rodiny. Fenerbahce je mu vděčné za jeho přínos, který přinesl klubu úspěch a slávu,“ prohlásil na včerejší tiskové konference Itudis. Veselého tak bude on i jeho bývalí kolegové potkávat už jen jako možného soupeře v Evropské lize.

  Nové úderné české duo

  Veselý by se měl nově usadit v Barceloně. Slavném španělském klubu ve slavné španělské lize, která patří na starém kontinentu mezi ty vůbec nejkvalitnější. Podepsat by měl kontrakt na celkem tři roky, ve hře je k tomu všemu navíc také možné spojení s dalším velkým českým basketbalovým jménem.

  Vítěz Evropské ligy z roku 2017 a nejužitečnější hráč soutěže by se mohl potkat s Tomášem Satoranským. Ten opustil Barcelonu před šesti lety kvůli nabídce z NBA, v té se ale během poslední sezony spíše trápil. Katalánci ladí jeho návrat, k tomu také podpis krajana.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS