Reklama

Útočník unesl dva psy zpěvačky Lady Gaga. Muže, který je venčil, postřelil

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Popová hvězda Lady Gaga nabízí odměnu půl milionu dolarů za návrat svých psů Kojiho a Gustava, které v Hollywoodu v Los Angeles unesl neznámý pachatel. Muž, který psi venčil, byl při incidentu postřelen a následně převezen do nemocnice, informovala ve čtvrtek agentura Reuters a stanice BBC.

Lady Gaga, která v lednu zazpívala americkou hymnu na inauguraci prezidenta Joea Bidena, se nachází v Římě, kde pracuje na novém filmu Ridleyho Scotta, Gucci. Její tři francouzští buldočci zůstali v Hollywoodu, uvedl deník Daily Mail.

Muž, kterého americká média identifikovala jako Ryana Fischera, ve středu večer venčil zpěvaččiny psy, když byl postřelen útočníkem s poloautomatickou střelnou zbraní. Neznámý pachatel odcizil dva psy. Fenka Miss Asia z místa činu utekla a později byla nalezena.

Krátce před 22:00 ve středu tamního času střelil muž s poloautomatickou zbraní v Hollywoodu muže ve věku kolem 35 let, ukradl dva francouzské buldočky a posléze z místa činu uprchl v bílém vozidle, informoval losangeleský policista Drake Madison. Záchranáři hasičského sboru postřeleného odvezli do nemocnice, kde leží v kritickém stavu, uvedla ve čtvrtek policie.

Lady Gaga za vrácení Kojiho a Gustava nabídla odměnu 500 tisíc dolarů (přes 10,6 milionu korun). Tiskový mluvčí zpěvačky prohlásil, že kdokoli, kdo má o psech informace, může poslat e-mail na adresu KojiandGustav@gmail.com.

34letá zpěvačka je známá tím, že má se svými psy velmi blízký vztah. Miss Asia má dokonce vlastní účet na Instagramu.

Joe Germanotta, otec zpěvačky, pro Fox News řekl: „Celá naše rodina je rozrušená a modlí se, aby Koji a Gustavo nebyli zraněni. Střílet do někoho, abyste ukradl psy, je špatné.“

Případ odcizení francouzských buldočků není ojedinělý

V tuto chvíli není jasné, zda se domácí mazlíčci Lady Gaga staly terčem trestného činu kvůli zpěvaččině postavení, nebo zda šlo o náhodný nebo plánovaný útok související s plemenem psů.

Nejedná se o ojedinělý případ odcizení francouzských buldočků. Ve Spojených státech v této souvislosti v minulosti došlo k několika násilným přepadení jejich majitelů.

Francouzští buldoci jsou nesmírně populární a velmi žádaní, ale jejich chov je velice obtížný. Vyžaduje umělé oplodnění a štěňata kvůli své tělesné konstituci obvykle přijdou na svět císařským řezem.

Náklady na chov vysvětlují cenu štěněte, která se může pohybovat od dvou do 10 tisíc dolarů (přes 210 tisíc korun).

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama