Reklama
2.6 C
Czech
Středa 18. března 2026
Protext ČTKSpolečnost Hisense představuje na 137. veletrhu v Kantonu řešení pro chytrou domácnost...

Společnost Hisense představuje na 137. veletrhu v Kantonu řešení pro chytrou domácnost s umělou inteligencí

Čching-tao (Čína) 16. dubna 2025 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Hisense, vedoucí světový podnik v oblasti spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, představuje své poslední novinky na 137. kantonském veletrhu, který se koná od 15. do 19. dubna v čínském městě Kantonu. Společnost Hisense se prezentuje v hale 3.2, kde má stánek C19-59 v zóně A. Předkládá řadu řešení pro chytrou domácnost s umělou inteligencí na téma „Umělá inteligence pro váš život“ a demonstruje, jak umělá inteligence mění každodenní život.

Audiovizuální řešení poháněná umělou inteligencí

Televizory Hisense řady 116UX jsou vybaveny podsvícením TriChroma MiniLED X, které dosahuje špičkového jasu až 10.000 nitů a pokrývá 97 % barevného rozsahu BT.2020. Jako světová jednička mezi výrobci televizorů s úhlopříčkou 100 palců a víc vybavila společnost Hisense model 116UX technologií Hi-View AI Engine X, která přináší pokročilá vylepšení obrazu, jako je místní stmívání AI Color a AI 4K Upscaling (převedení obrazu z nižšího rozlišení na vyšší), pro pohlcující zážitek ze sledování.

K vidění jsou také stopalcové televizory řady U7 PRO a U8. Model U7 PRO, vyladěný společností Devialet, poskytuje výjimečnou kvalitu obrazu s technologií „jasný hlas AI“ vylepšující komentáře a dialogy v hlučném prostředí, což je ideální pro sportovní fanoušky a milovníky filmů. Model U8 je vybaven 165Hz herním režimem Ultra, který je určen pro hráče a nabízí plynulejší hraní s vysokou obnovovací frekvencí, nízkou latencí a dynamickou synchronizací pro pohlcující zážitek bez zpoždění.

Společnost Hisense také představuje projektor Laser TV L9Q, špičkové luxusní řešení domácího kina, a Laser Cinema PX3-PRO, první projektor na světě určený pro Xbox UST. Laser TV L9Q se může pochlubit funkcemi 4K Upscaler s umělou inteligencí, AI HDR Upscaler a AI Noise Reduction (redukce šumu díky umělé inteligenci), stejně jako optimalizace barev umělou inteligencí a přirozený obraz umělou inteligencí pro pestré, realistické barvy s neuvěřitelnou přesností.

Zvukový systém HT SATURN využívá technologii AI k optimalizaci zvukového výkonu tím, že kalibruje zvukový výstup na základě akustického prostředí místnosti. Takto zajišťuje výjimečný zážitek z poslechu v jakémkoli prostředí.

Televizory Laser TV L9Q, zvukový systém HT SATURN a dále televizory 65U7Q PRO a 65U8Q jsou certifikovány společností Devialet, což zaručuje výjimečnou kvalitu zvuku a prvotřídní zvukový zážitek.

Chytřejší bydlení s řešeními propojenými s umělou inteligencí

S platformou ConnectLife společnosti Hisense je řízení chytré domácnosti snadné. Chladnička ConnectLife Hub se integruje s dalšími chytrými zařízeními a přidává chybějící ingredience do nákupního seznamu. Dish Designer (návrhář pokrmů) s umělou inteligencí přizpůsobí večeři a jediným kliknutím ji pošle do trouby, zatímco myčka nádobí automaticky vybere vhodný mycí cyklus.

V obývacím pokoji slouží chytrý televizor jako ovládací centrum pro správu zařízení. Prostřednictvím aplikace ConnectLife mohou uživatelé vizualizovat svůj domov ve 3D, řídit teplotu a vlhkost v místnosti a nastavovat proudění vzduchu klimatizace s umělou inteligencí na základě polohy. Systém praní prádla s umělou inteligencí řady 7 zjednodušuje praní a sušení, optimalizuje nastavení a podporuje návyky úspory energie.

Společnost Hisense povyšuje ekosystém chytré domácnosti tím, že vybavuje chladničky, pračky a myčky nádobí velkoplošnými TFT displeji a brzy budou uvedeny na trh i TFT trouby. Tato zařízení vybavená obrazovkou umožňují bezproblémové zavedení a nabízejí intuitivní, interaktivní uživatelské prostředí napříč propojenými produkty.

Prozkoumejte budoucnost chytrých domácností se společností Hisense

Expozice společnosti Hisense na veletrhu v Kantonu podtrhuje její závazek vytvářet inteligentní domácí spotřebiče s umělou inteligencí, které nově definují moderní bydlení. Návštěvníci se mohou s těmito převratnými novinkami seznámit na vlastní kůži a být svědky toho, jak společnost Hisense zavádí pokročilé technologie, aby učinila domácnosti chytřejšími, efektivnějšími a příjemnějšími.

Navštivte společnost Hisense v hale 3.2 C19-59 v zóně A od 15. do 19. dubna a prohlédněte si tyto novinky osobně.

O společnosti Hisense

Hisense je přední světová značka domácích spotřebičů a spotřební elektroniky. Podle společnosti Omdia se Hisense v letech 2022 až 2024 umístila na 2. místě na světě v celkových dodávkách televizorů a v letech 2023 až 2024 na 1. místě v segmentu televizorů s úhlopříčkou sto palců a více. Společnost rychle expanduje a působí ve více než 160 zemích. Specializuje se na multimediální zboží, domácí spotřebiče a inteligentní IT.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2665030/1.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2665031/2.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2665032/3.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2665033/4.jpg

KONTAKT: Izzie Zhang, izzie.zhang@rfcomms.com

 

Reklama

Doporučujeme

Rulík končí u reprezentace a míří do Kladna

Radim Rulík po květnovém mistrovství světa skončí u české hokejové reprezentace a od příští sezony převezme extraligové Kladno. Spekulace z posledních dnů tak dostaly definitivní podobu. Rytíři získají trenéra, který se po práci u národního týmu vrací ke každodennímu klubovému režimu.

Američanku Kouri Richins, která napsala knihu o truchlení po manželovi, uznala porota vinnou z vraždy

Bizarní případ Kouri Richins, autorky úspěšné dětské knihy o truchlení po manželovi, skončil verdiktem poroty v Utahu, která Kouri uznala vinnou z vraždy. Žena v roce 2022 otrávila svého muže Erica fentanylem přimíchaným do nápoje.

Při íránském útoku zahynul v Abú Zabí civilista, přístav ve Fudžajře uzavřen

Při dopadu úlomků zneškodněné íránské balistické střely dnes zahynul v Abú Zabí civilista s pákistánským občanstvím, uvedly podle agentury AFP emirátské úřady. Kvůli íránským útokům SAE znovu pozastavila provoz v ropném přístavu Fudžajra. Íránským úderům dnes ráno čelila protivzdušná obrana také v Kataru a Saúdské Arábii. V Kuvajtu byli v důsledku vzdušného útoku zraněni dva zdravotníci. Podle předsedy íránského parlamentu americká vojenská přítomnost regionu bezpečnost nepřinese, tu musí zajistit tamní státy. Teherán v odvetě za izraelské a americké údery již třetím týdnem útočí na státy Perského zálivu, kde se nacházejí vojenské objekty Spojených států.

Válka s Íránem dopadá na světovou ekonomiku

Válka s Íránem přestává být jen bezpečnostní krizí na Blízkém východě a stále víc se mění v ekonomický problém pro velkou část světa. Nejtvrději dopadá na země v Asii závislé na dovozu energií, ale tlak se začíná přelévat i do Evropy. Nejde přitom jen o dražší ropu. Státy už sahají k mimořádným opatřením, aby udržely v chodu dopravu, úřady i běžný život.

EU pomůže Ukrajině s opravou ropovodu Družba, hotova má být do měsíce a půl

Ukrajina přijala od Evropské unie nabídku pomoci a financování při obnově dodávek ruské ropy ropovodem Družba na Slovensko a do Maďarska, uvedli dnes šéf summitů EU António Costa a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v dopise adresovaném Evropské komisi podle agentury Reuters uvedl, že oprava ropovodu poničeného ruským útokem se chýlí ke konci a hotova má být do měsíce a půl.

Izrael zabil šéfa íránské bezpečnostní rady Larídžáního a šéfa milic basídž

Šéf íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti Alí Larídžání byl zabit při nočním vzdušném úderu, uvedl dnes podle agentury Reuters izraelský ministr obrany Jisrael Kac. Írán Larídžáního smrt nepotvrdil. Íránská státní média mezitím zveřejnila údajný Larídžáního vzkaz psaný rukou. O cíleném útoku na Larídžáního již ráno informovala izraelská média. Náčelník generálního štábu izraelské armády Ejal Zamir poté uvedl, že v noci bylo dosaženo významných úspěchů při likvidaci cílů.

Sebedůvěra Trumpa nezachrání. Válka v Íránu je risk

Americko-izraelská válka proti Íránu vstoupila do třetího týdne. Prezident Donald Trump působí sebejistě. V pondělí během více než hodinového projevu hovořil o Blízkém východě, rekonstrukci Kennedyho vesmírného střediska, výstavbě tanečního sálu v Bílém domě, letošním mistrovství světa ve fotbale a řadě dalších témat, jako by se nic důležitého nedělo. Válka se však neptá.

Zelenskyj: Rusko získalo za dva týdny války s Íránem 10 miliard dolarů

Rusko za dva týdny války s Íránem vydělalo 10 miliard dolarů (zhruba 240 miliard korun). Podle serveru Business Insider to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Šéf Kyjeva varoval, že čím déle bude konflikt na Blízkém východě trvat, tím více bude ruský prezident Vladimir Putin moci válku v jeho zemi protahovat.

USA a Izrael zaútočily na Írán bez varování spojenců, uvedl Costa

Spojené státy a Izrael se rozhodly zahájit útoky proti Íránu, aniž by o tom informovaly své spojence. Pro EU to přitom znamená vážné riziko pro její bezpečnost, zejména ekonomickou bezpečnost, dále riziko zvyšování mezinárodního napětí a rovněž zvýšené riziko hrozby terorismu. V rozhovoru s novináři z projektu European Newsroom (ENR) to uvedl předseda Evropské rady António Costa. ENR sdružuje tiskové agentury z celé Evropy a ČTK je jeho členem.

Trump chce kvůli válce s Íránem přibližně o měsíc odložit návštěvu Číny

Americký prezident Donald Trump chce kvůli válce s Íránem přibližně o měsíc posunout jednání se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Podle agentur Reuters a Kjódó uvedl, že Spojené státy již požádaly o odložení schůzky. Podle původních plánů měl americký prezident zavítat na návštěvu Pekingu od 31. března do 2. dubna.

Při požáru v indické státní nemocnici zemřelo deset pacientů

Při požáru v traumatologickém centru státní nemocnice ve východoindickém státě Uríša zemřelo deset pacientů. Dalších jedenáct členů zdravotnického personálu utrpělo popáleniny při snaze zachránit hospitalizované a nyní se léčí v nemocnici.

Američané potichu instalují malé solární panely a snižují účty za elektřinu

Rostoucí ceny elektřiny nutí Američany hledat nové způsoby, jak ušetřit. Stále více lidí proto instaluje malé solární panely, které stačí zapojit do běžné zásuvky. Technologie je levná, jednoduchá a rychle se šíří, i když pravidla zatím zaostávají.

Útoky v Emirátech zasáhly přístav i letiště

Írán v pondělí znovu udeřil na infrastrukturu ve Spojených arabských emirátech. Terčem se stalo mezinárodní letiště v Dubaji i přístavní a průmyslová zóna ve Fudžajře, která patří k nejdůležitějším ropným uzlům v regionu. Útoky znovu zvýšily napětí kolem dopravy ropy i leteckého provozu v Perském zálivu.

Meta zvažuje propouštění až pětiny zaměstnanců

Společnost Meta zvažuje rozsáhlé propouštění, které by mohlo postihnout až 20 procent jejích zaměstnanců. Společnost doufá, že tím uvolní prostředky pro masivní investice do umělé inteligence a zároveň dokáže, že tyto nové nástroje již nejsou jen nákladným experimentem, ale začínají měnit každodenní provoz velkých technologických firem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama