Reklama

„Sejmu je jako v GTA,“ křičela čtrnáctiletá dívka s namířenou brokovnicí v ruce proti policii

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Policisté v okrsku Volusia na Floridě museli zasáhnout proti dvěma dětem, které se vloupaly do cizího domu. Nalezené zbraně obrátily proti policii, píše CNN.

Sejmu je jako v GTA,“ řekla čtrnáctiletá dívka, když viděla k domu, kam se se svým dvanáctiletým kamarádem vloupala, přijíždět policejní auto. Narážela na populární počítačovou hru Grand Theft Auto z gangsterského prostředí. S namířenou brokovnicí se vydala směrem k policistům. V domě, kde nikdo nebyl, našli teenageři kromě brokovnice také samopal AK-47 a množství nábojů a neváhali je použít proti policistům. Oba na zasahující strážce pořádku vypálili nejméně čtyřikrát a policistům, kteří se před kulkami kryli za stromy, nakonec nezbylo nic jiného, než palbu opětovat.

Policisté udělali všechno pro to, aby situaci zklidnili, a málem se nechali zabít dětmi ve věku 14 a 12 let,“ řekl šerif okrsku Mike Chitwood. „Kdyby neměli za sebou výcvik, někdo by zřejmě zemřel,“ dodal. Celá situace trvala přes půl hodiny, policisté se nejprve snažila s ozbrojenými dětmi komunikovat a marně je přimět k tomu, aby odhodily zbraně. Dívku s brokovnicí policie zasáhla do břicha a do ruky, chlapec, který měl v ruce samopal, se poté vzdal. Dívka je momentálně v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Nevím, co na to mám říct. Co jsme udělali špatně, že si dvanáctiletý kluk a čtrnáctiletá holka myslí, že je v pořádku zaútočit na policii?“ bědoval šerif.

Problémové děti

Obě děti ten den utekly z dětského domova, který patří církvi metodistů. S oběma byly už dříve problémy. Dívka v minulosti zapálila v lese několik stromů a oheň se málem rozšířil na blízké obydlí. Tehdy se ukázalo, že jí její matka nezvládá vychovávat a úřady ji poslaly do pěstounské péče. Pěstounům několikrát utekla a skončila v dětském domově. Stejně tak chlapec, který byl do domova rovněž poslán od pěstounů a v poslední době měl problémy s chováním. Ohrožoval cihlou vychovatele a vyhrožoval svému spolužákovi, že ho zabije a „rozhází jeho střeva po podlaze“.

Dům, do kterého se vloupali, ležel na třicetiakrové farmě v Deltoně, nedaleko jezera Monroe. Farma patřila A.J. Bedizelovi, který na ní žije se svými dvěma dcerami. Ten den odjeli všichni tři nakoupit. Když se vrátili, nalezli svůj dům v obležení policistů, kteří megafonem vyzývali lupiče, aby se vzdali.

Novinářům řekl, že děti, které se mu vloupaly do domu, nezná. Rozbily okno, vnikly do podkroví a obrátily část domu vzhůru nohama. Právě tam našly jeho legálně držené zbraně a munici. „Naštěstí nikdo nebyl doma,“ řekl Bedizel, kterého policie do domu nepustila a nemá teď kam jít. „Nevím, co mám dělat, opravdu ne. Jsem ztracen. Nevím, jestli se moje dcery budou ještě někdy cítit doma v bezpečí,“ sdělil farmář.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama