Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  House sitting: o čem byste si měli promluvit s majitelem domu, než uzavřete dohodu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Při house sittingu občas nastanou situace, které jsou nepříjemné pro jednu či druhou stanu. Většinou se jedná o věci, které jsou možná pro někoho přijatelné, pro jiného nikoliv. Věci, o nichž by měla být řeč ve fázi pohovoru.

  Přečtěte si pár tipů, na co se zaměřit při dojednávání house sittingu. Z pohledu majitele to jsou skutečnosti, o kterých by se rozhodně měl zmínit předem, z pohledu správce nemovitosti zas takové, na které by se neměl zapomenout zeptat.

  Bezpečnostní kamery a sledovací zařízení

  Externí bezpečnostní kamery jsou většinou v pořádku. Obecně ale není vhodné, abyste měli instalovány vnitřní kamery po celém domě. Zrovna tak hlasové monitorování. Je to v rozporu s důvěrou, na které je vztah při house sittingu založen. Už vůbec nepřipadá v úvahu jejich zatajení! V mnoha zemích je tajné nahrávání navíc nezákonné. Někdo si s kamerami starosti nedělá, jiný ano, ale je fér na ně upozornit předem. Pokud to vyžaduje pojištění vašeho domu, poskytněte správci možnost kamerový systém uvnitř domu vypnout, když je doma a znovu aktivovat (stejně jako alarm), když odchází.

  Nyní, když je zabezpečovací zařízení mnohem cenově dostupnější, je důležité, abyste se na to jako hlídač domu zeptali co nejdříve. Předejte tak nepříjemnému překvapení.

  Veganské a ekologické záležitosti

  Stane se, že narazíte na domácnost, která přísně dodržuje například pravidlo žádných masných výrobků v kuchyni, používání ekologických toaletních potřeb, případně použití pouze kompostovací toalety. V pohodě, pokud se o tom budete bavit dopředu.

  Vzdálenost od civilizace

  Pro správce začátečníka to může být nepříjemná zkušenost, pokud při svém prvním house sittingu dorazí do soběstačného domu uprostřed divočiny. Určitě by o tom měl vědět dopředu. Případně bude potřeba poskytnout speciální zaučení na údržbu – solárního systému, sběru a správy dešťové vody atd.

  Další osoby v objektu

  Pokud máte ubytovaného, ​​strávníka nebo staršího příbuzného žijícího v objektu, v sousedním domě, nebo v areálu, je zdvořilé to předem probrat s vašimi novými domácími.

  Stavební práce s nepřijatelným hlukem

  Neodjíždějte vědomě na dovolenou kvůli stavebním pracím ve vašem domě, na sousedním pozemku, nebo v sousedově domě. Pro vašeho domácího by to mohlo znamenat zásadní problém při práci z domova.

  Vyprázdnění bazénu

  Pokud uvádíte nemovitost s bazénem, nevyprazdňujte ho před příjezdem domácího, abyste ušetřili za náklady na čištění a údržbu. Sdělte jim předem, že to plánujete udělat, a možná jim tím dáte příležitost se domluvit, že za údržbu bazénu zaplatí, aby ho mohli užívat.

  Placení zaměstnanci

  Nenechávejte si služby vrátného, zahradníka nebo jiného personálu a neočekávejte, že správce domu bude osobně vyplácet mzdu bez předchozího souhlasu.

  Neplacená péče o ubytování typu B & B, Airbnb, hotel nebo pronájem

  Starat se někomu o podnikání, aniž by za to byl člověk placený, to je nepřijatelné. Jedná se o práci, nikoliv o house sitting. Pokud to přesto chcete zkusit nabídnout neplacenému správci, jasně by to mělo být sděleno. A fér by bylo rozdělit se o příjem.

  Zrušení na poslední chvíli

  Mohou se přihodit nečekané situace, úmrtí v rodině apod. Nicméně vezměte v úvahu, že váš domácí už nejspíš zaplatil za letenku a storno poplatky nejsou levné. Pokud musíte dohodu zrušit, měli byste se pokusit najít protistraně náhradní ubytování, zaplatit jeho náklady, nebo mu pomoci sehnat alternativní house sitting v okolí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dubaj

  8 jedinečných atrakcí, které najdete pouze v Dubaji

  Dubaj je místem, jež evokuje úspěch, bohatství a luxus. Je to město plné možností, které vám nabízí některé unikátní zážitky, jež jinde nenajdete. Které to jsou?
  filipínská tatérka Whang Od Oggay

  Seznamte se s Whang Od Oggay, nejstarší tatérkou na Filipínách

  Horská vesnice Buscalan je obklopena svěžími rýžovými terasami a zvlněnou krajinou. Je domovem zhruba 200 rodin. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se setkali s Whang Od Oggay, nejstarší filipínskou tatérkou a jejím tradičním uměním kalingského tetování.
  Mrtvé moře

  Mrtvé moře rychle vysychá. Možná jednoho dne zmizí úplně

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulý svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  Údolí králů

  Návštěva Údolí králů v Egyptě

  Ponořte se do podzemní hrobky Tutanchamona v Údolí králů, nepřehlédnutelného pokladu Egypta. Využijte svou návštěvu na maximum díky našim doporučením.
  Londýn

  Hyde park či hřbitov z legendárního Drákuly. Objevujte Londýn

  Víte, odkud Churchill plánoval válečné operace? Nebo kde se natáčely děsivé scény z Drákuly? Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Objevte s námi méně známá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
  buddhistické chrámy na Srí Lance

  Nejkouzelnější buddhistické chrámy na Srí Lance

  Buddhismus ovlivňuje významnou část kultury a historie Srí Lanky. Proto v celé zemi najdeme nepřeberné množství buddhistických chrámů. Které jsou ty nejzajímavější?
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama