Reklama

Ruský aktivista byl uvězněn za fingovanou sebevraždu při protestu na Rudém náměstí

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu. Informuje o tom agentura Reuters.

Na hlavním náměstí v Moskvě byl v pátek 11. června zadržen aktivista Pavel Krisevič, který v rámci politického protestu simuloval střelbu do hlavy.

Aktivista byl podle jednoho ze svých přátel zadržen poté, co vystřelil slepou střelu do vzduchu a poté do své hlavy, aby to vypadalo jako skutečnost.

Pavel je v pořádku, nebyl zraněn. Byl to jen protest,“ citoval zpravodajský web MBKh přítelkyni Anastasii Michajlovou.

Zpravodajství Open Media uvádí dle agentury Reuters, že Krisevič předem připravil manifest, ve kterém uvedl, že výstup byl navržen tak, aby upozorňoval na to, co považuje za nepřijatelnou represi státu.

Moskevská policie uvedla, že bylo zahájeno trestní řízení a soud v neděli nařídil, aby byl Krisevič vězněn do srpna 2021. Informovala o tom tisková agentura Interfax.

Krisevič byl již v loňském roce uvězněn, a to na 15 dní za svůj další protest. Ten se tehdy odehrál poblíž moskevského ústředí Federální služby bezpečnosti (FSB) a Krisevič během něho simuloval ukřižování.

Úřady tento rok tvrdě zakročily proti aktivistům kritizujícím Kreml. Nejznámějším je případ opozičního aktivisty Alexeje Navalného. Stíháno bylo i několik jeho spojenců. Jeho aktivistickou síť úřady označily za „extremistickou“, což je krok, který jeho spojencům zakazuje účast v zářijových parlamentních volbách.

Washington, který požádal Moskvu o osvobození Navalného, ​​to odsoudil a ministerstvo zahraničí to označilo za „obzvláště znepokojivé“.

Kreml prohlašuje, že toleruje politickou opozici, pokud se tak děje zákonně. Navalnyj a jeho spojenci však chtějí vyvolat sociální nepokoje.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama