Více
  8.8 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Polky pobuřují inzeráty na Facebooku: Hledám ukrajinskou manželku, ještě nejsou zkažené

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Skupina „Polák hledá ukrajinskou manželku“ má na Facebooku už tisíce členů. „Zejména ženy z Ukrajiny ještě nejsou tak zkažené západoevropským blahobytem,“ říká Lukasz, osamělý muž z Varšavy. Podobných názorů je ve skupině velmi mnoho, píše polský deník Gazeta Wyborcza.

  Od invaze Ruska na Ukrajinu překročilo polsko-ukrajinské hranice už zhruba tři miliony lidí. Jedná se hlavně o ženy s dětmi. Někteří Poláci, zejména ti po několika neúspěšných vztazích s Polkami nebo tací, kteří si už léta nedokážou najít stálou partnerku, v tom vidí svou šanci na úspěšné manželství. Znalosti o Ukrajinkách čerpají z internetu. Tam se píše, že jsou věrné a hezké. Na rozdíl od Polek, které jsou prý líné a zkažené. 

  Mám vlastní byt a dobrou práci

  Ve snaze spojit tyto muže se ženami z Ukrajiny vznikla facebooková skupinaPolák hledá ukrajinskou manželku. Ukrajinka hledá polského manžela„. Skupina má už zhruba 20 tisíc členů, hlavně mužů. Ti na stránce zveřejňují své fotky s krátkým popiskem, například: „Mám firmu a byt ve Varšavě“. „Seznámím se s Ukrajinkou do 40 let. Sám s bytem„. „Rychle hledám dívku z Ukrajiny. Mám vlastní byt a dobře placenou práci. Vyžaduji: věk 16 až 25 let nebo 37 až 42, hmotnost pod 70 kg.

  Ve skupině není mnoho žen a když už, tak jsou to Polky, které se hádají s inzerujícími muži. Ukrajinky se nevyskytují vůbec nebo se nevyjadřují. Pánové debatují zejména mezi sebou. Obvykle urážejí vzhled soupeře a jeho výdělky. Ale i ženy, které se opovážily se vyjádřit. „Zkrachovanec…“ – „Děkuji za kompliment, těší mě, že se ti nelíbím. Dávám přednost ženám, které mají v hlavě více než dvě mozkové buňky,“ odpověděl Ireneusz.

  Polky jsou líné a ješitné

  Proč Poláci hledají za manželku Ukrajinku? „Polky jsou ješitné a dost líné. Vidím to v práci: Polky se vyhýbají jakýmkoli úkolům, přehazují je na Ukrajinky, které pracují poctivě a nevymýšlejí si. Bohužel, jsou převážně vdané a věrné svým mužům. Dokonce je ani nenapadne flirtovat. A ne Polky ale Ukrajinky jsou nejkrásnější na světě. A jsou také velmi srdečné,“  tvrdí Lukasz.

  Někteří členové skupiny se zlobí, že administrátor povoluje účast Polek. Mnozí z nich jsou opravdu zoufalí. „Už patnáct let hledám ženu na internetu a nemůžu ji najít. Mám 39. Narazil jsem na divné dívky. Nejprve tvrdily, že chtějí vztah, ale pak otočily, že nehledají nic na stálo. Myslím si, že jim šlo jen o peníze,“ napsal Marek.

  Průzkumy ukazují, že mezi muži v reprodukčním věku převažují pravicové postoje, nejčastěji se radikalizují. Nacionalisté se odkazují na archetyp muže, který je bojovný, nezávislý a odvážný.

  To je silný archetyp, kterému podléhají hlavně lidé vykonávající společensky málo prestižní povolání, vysvětluje profesorka Ewa Marciniaková z Varšavské univerzity. Na druhé straně postoje polských žen se od roku 2016, tedy od prvních černých protestů proti zákazu interrupcí stabilizovaly.

  „Mezi mladými muži představuje osu vztahu soupeření se ženami, dokonce i s vlastní partnerkou. Polákům se zdá, že tradiční obraz ženy u sporáku pasuje na Ukrajinky. To je samozřejmě stereotyp. Typická Polka může vařit, ale řekněme jen jednou týdně a společně s partnerem, který se kromě mužnosti vyznačuje i citlivostí, spoluprací a péčí. Polky jsou progresivnější, ale za tím se neskrývá vyfantazírované přání převrátit vztahy vzhůru nohama. Touží více po spolupráci a partnerství a ne po vztahu spočívajícím v soupeření,“ dodala profesorka.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  2 KOMENTÁŘE

   • jsem moravák moje manželka je češka 100% sppokojenost – ale vařit mi jednou týdně a obracet svět vzhůru nohama jsem bud rozvedený nebo vdovec

  Comments are closed.