Více
  18.8 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Obyvatelé vilové čtvrti byli varováni před uprchlou šelmou, která pravděpodobně bude hladová

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V rezidenční čtvrti státu New York bylo vydáno varování, aby se lidé nepřibližovali k nebezpečnému predátorovi, který pobíhá v ulicích. Jde o kočkovitou šelmu, která utekla svému majiteli a zatím nebyla chycena. Informoval o tom New York Post.

  Naposledy bylo zvíře spatřeno v úterý 26. července, jak se prochází obytnou čtvrtí na předměstí New Yorku, West Islip. „Chraňte své děti, chraňte své mazlíčky. Je to druh zvířete, které může být extrémně nebezpečný. Asi bude mít hlad a pravděpodobně se bojí, což je riziková kombinace,“ vysvětlil pro New York Post Roy Gross ze Suffolk County SPCA (nezávislá nezisková organizace zaměřená na ochranu týraných zvířat v okrese Suffolk v New Yorku).

  Znepokojivá zpráva přišla bohužel v době, kdy se místní obyvatelé ještě nevzpamatovali ze žraločích útoků na lidi, které v posledních týdnech přicházely jeden za druhým. „Skvrnitá kočkovitá šelma byla spatřena v úterý, prohánějící se obytnou částí West Islip a náhodným svědkům se ji podařilo vyfotit,“ řekl Gross s tím, že by jí mohl být rys, kterého někdo choval nelegálně. „V New Yorku je nezákonné vlastnit exotické kočky bez zvláštního povolení,“upozornil. Majitel ho možná vychoval od malého kotěte a ono může, ale nemusí vědět, jak se o sebe postarat,“dodal k tomu.

  Nepřibližujte se, vyfoťte ji

  Nebylo prý hned jasné, jak se do těchto míst velký kocour dostal, ale jak uvedl Gross, případ je v šetření. Ještě ve středu večer šelma stále unikala. „Místní by se neměli přibližovat ke zvířeti, pokud ho potkají,“ napsala organizace Strong Island Animal Rescue League v úterním příspěvku na Facebooku.

  „Pokud kočku někdo uvidí, vyfoťte ji a zavolejte na číslo 631-403-0598 a zanechte hlasovou zprávu,“ vyzval spolek záchranářů. Někteří se však proti tomu bouří a se zvířetem nechtějí mít co do činění. „To je věcí autorit, ne amatérů. Tohle není zatoulaný mírumilovný mazlíček. Je to nebezpečné zvíře,“ napsal kdosi na Facebooku. Jiní si ale dělali legraci a nazývali to útěkem ze zvířecího vězení. „Velká kočka asi hledá gepardy,“ vtipkovali.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS