Více
  11.6 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.

  Rokotzbrücke, také známý jako Ďáblův most, je jedním z mnoha mostů v Evropě, který nese tuto přezdívku. Často je inspirována mýtickými příběhy a ságami. Mnoho ze starověkých parabolických mostů bylo považováno za zázrak a údajně je nebylo možné postavit bez pomoci Satana.

  Ďáblovy mosty jsou po celé Evropě Vezměte si například Dyavolski most poblíž Ardina v Bulharsku. Poté, co silná řeka Arda předtím zničila několik mostů, místní věřili, že toto místo je prokleté. Ambiciózní závazek stavitele postavit nový most se setkal se skepsí. Legenda praví, že uzavřel smlouvu s ďáblem, který nabídl, že se podělí o tajemství stavby trvalého mostu výměnou za pár laskavostí. Jednou z nich bylo, že jeho obraz bude v konečné konstrukci zvěčněn. Pokud most navštívíte za jasného dne a nakloníte hlavu, uvidíte v odrazu ďáblův obličej a rohy.

  Ďábel také pomohl lidem postavit most ve švýcarské soutěsce Schöllenen. Za to požadoval duši prvního člověka, který most přejde. Místní ďábla přelstili a poslali místo člověka kozu. Žena z Kirkby v Anglii uzavřela podobnou dohodu s ďáblem poté, co jedna z jejích krav zmizela v lesích na druhé straně řeky. Ďábel opět požádal o duši na oplátku za stavbu mostu, ale žena obětovala svého psa místo sebe.

  Německý zázrak je poměrně nový

  Ve srovnání s mnoha svými protějšky roztroušenými po celé Evropě je most v Kromlau poměrně nový. Zadání, které přišlo v roce 1860, bylo poměrně jasné: vytvořit půlkruh, který by se za jasného a klidného dne zrcadlil ve vodě pod ním a poskytoval iluzi dokonalého kruhu. Tenký, gravitaci vzdorující oblouk sahá přes rybník, kde se na každé straně setkává se shlukem tyčících se čedičových sloupů.

  Přestože při stavbě nebylo použito žádné čarodějnictví ani satanské schopnosti, prostředí Ďáblova mostu vás zaručeně katapultuje do pohádky. Rakotzbrücke, který se rozprostírá nad klidným rybníkem a na jaře je obklopený kvetoucími azalkami a rododendrony, patří na seznam nejkouzelnějších míst Německa.

  Fotografování z dálky je povoleno, ale přecházení mostu nikoli (i když jste na Instagramu viděli obrázky lidí, kteří to dělají). Panují obavy, že jemný oblouk by se mohl poškodit.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.