Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  São Paulo vs. Rio De Janeiro: Které město si vybrat k návštěvě – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tito dva odvěcí rivalové, São Paulo a Rio De Janeiro, svádí neustálý boj o přízeň turistů, dobrodruhů i batůžkářů. Podle čeho se rozhodnout? Poradíme vám.

  Pokračování článku São Paulo vs. Rio De Janeiro: Které město si vybrat k návštěvě – část 1.

  Umělecká scéna

  Umělecké scény obou měst vzkvétají díky živé a dynamické sbírce muzeí, uměleckých galerií, výstav pod širým nebem, pouličního umění a uměleckých festivalů. V Riu je Museu de Arte Contemporanea Niteroi (Muzeum současného umění Niteroi) stejně známé svým obsahem i slavným návrhem Oscara Niemeyera. Další umělecká muzea, která stojí za to navštívit, jsou Museu de Arte Moderna (Muzeum moderního umění), Museu do Arte do Rio (Muzeum umění Rio) a Museu de Artes Belas (Muzeum výtvarných umění). Street art scéna je v Riu velká a prohlídka pouličního umění po čtvrtích je poučná a fascinující.

  Pro pouliční umění v Sao Paulu se podívejte na ulici Beco do Batman ve Vila Madalena, která se stala venkovním plátnem pro některé z nejlepších umělců graffiti ve městě. Další místa, která stojí za to navštívit, jsou MASP (Museu de Arte de São Paulo), Galeria Vermelha a Galeria Choque Cultural. V obou městech se často konají umělecké festivaly, které oslavují filmy, obrazy, mezinárodní výstavy, divadlo a fotografii.

  Móda

  São Paulo je v tuzemsku považováno za hlavní město módy Brazílie a začíná si užívat své chvíle slávy před kamerami, protože hostí dvakrát ročně týden módy. Ten je pátý největší na světě, hned za hlavními městy módy Londýnem, Paříží, New Yorkem a Milánem. Kosmopolitní styl života ovlivňuje potřebu oblékat se, abyste zapůsobili. Móda se stává klíčovým prvkem každodenního života. V São Paulu je také stále větší hipsterská scéna, kde mladí lidé sahají po vintage a alternativních značkách, aby navenek ukázali svou individualitu a hodnoty. Chcete-li nakupovat, podívejte se na ulici Oscar Freire – je domovem všech nejlepších domácích i zahraninčích návrhářů.

  Na druhou stranu v Riu panuje všeobecná shoda, že nejlepším módním doplňkem, který můžete nosit, je vaše tělo. Proto místní usilují o tělo svalnaté, silné a opálené. Móda je jednoduchá a uvolněná díky žabkám jako klasické obuvi, a to i v noci. Oblečení bývá lehké a minimální, roli hraje faktor horka a touha předvést výsledky hodin v posilovně. Nejlepší místa pro nákupy jsou hlavní ulice v Copacabaně a Ipanemě nebo hlavní nákupní centra jako Rio Sul či Barra Shopping.

  Noční život a večírky

  Rio de Janeiro je město dne. Lidé si zde užívají túry, vodopády a pláž. Po celém městě najdete bary, ale hlavní noční scéna s živými podniky a nočními kluby plnými samby se nachází v Lapě. V Riu zažijete nejlepší karnevalové oslavy v Brazílii, od extravagantních průvodů, po pobuřující, liberální pouliční večírky.

  Přesto se skutečné noční sovy vydávají do São Paula, kde noc začíná až o půlnoci a pokračuje, dokud nevyjde slunce. Afterparty od 8:00 ráno nejsou nic neobvyklého. Nabídka nočních podniků v São Paulu je obrovská, vzrušující a nesmírně rozmanitá, včetně elektronické hudby na D-Edge nebo saunových večírků na přání. São Paulo také hostí některé z nejznámějších festivalů na světě.

  Dostupnost

  Rio de Janeiro je dražší, hlavně co se cen nájmů týče. V Zona Sul (jižní zóna města) mohou expati, kteří si chtějí pronajmout byt ve čtvrtích jako je Jardim Botanico, Leblon nebo Ipanema, čelit podobným nákladům, jaké by zaplatili ve velkých evropských nebo amerických městech. Veřejná doprava bývá v Riu ve srovnání se São Paulem dražší. Bary a restaurace v Rio’s Zona Sul často účtují zahraniční ceny. Jděte do centra města nebo čtvrtí jako je Catete a Santa Teresa, kde najdete levnější možnosti stravování i pití.

  Stejně tak v São Paulu je Avenida Paulista dražší díky své poloze v srdci obchodní čtvrti. Vydejte se do centra a čtvrtí jako je Pinheiros, kde najdete kvalitní restaurace za nižší ceny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  hřbitov Highgate

  Jedním z nejkrásnějších míst v Londýně je hřbitov

  Highgate Cemetery je místem posledního odpočinku některých z nejznámějších londýnských obyvatel. Jedná se o místo s nezaměnitelnou atmosférou.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama