Reklama

Neshody stranou. Bratři William a Harry se sejdou na odhalení sochy princezny Diany

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britští princové William a Harry ve čtvrtek snad alespoň na chvíli zapomenou na své rozepře. Zúčastní se totiž odhalení sochy své zesnulé matky princezny Diany v den jejích 60. narozenin.

Po většinu svého života si byli královští bratři blízcí. Jejich matka zemřela ve 36 letech při autonehodě v Paříži v roce 1997. Williamovi tehdy bylo 15 let, Harrymu 12.

Od svatby prince Harryho a americké herečky Meghan Markle v roce 2018 vztah mezi bratry ochladl. Kontroverzní rozhovor, který pár v březnu poskytl moderátorce Oprah Winfrey, pak propast mezi sourozenci ještě prohloubil.

36letý Harry v interview kritizoval svého otce Charlese a prohlásil, že jeho 39letý bratr William je s celou královskou rodinou v pasti. Nejmenovaného člena rodiny pak obvinil z nevhodné poznámky na adresu tehdy ještě nenarozeného syna Archieho, která se měla týkat barvy jeho kůže.

Životopisec Robert Lacey uvedl, že se v dubnu bratři pohádali bezprostředně po pohřbu prince Philipa, manžela jejich babičky královny Alžběty, a po zlepšení vzájemných vztahů nebylo ani stopy, ačkoli první fotky po ceremoniálu vypadaly nadějně. „Zdá se, že konflikt mezi dvěma Dianinými syny… pravděpodobně v nejbližší době neskončí,“ napsal v Daily Mail a dodal, že přátelé a rodina se snaží o usmíření.

Odhalení sochy v Londýně, kterou si princové objednali před čtyřmi lety, aby oslavili Dianin život, poskytne vzácnou příležitost k potřebnému sblížení. Harry do Británie přicestuje ze svého nového domova ve Spojených státech poprvé od pohřbu prince Philipa, přičemž do Londýna přiletí sám. Manželka Meghan na začátku tohoto měsíce porodila jejich druhé dítě, dceru Lilibet Dianu.

„Pokud se jeden z nich nebude omlouvat a já si myslím, že to pravděpodobně musí být Harry, neřekla bych, že by se jejich vztah v tuto chvíli mohl napravit,“ uvedla spisovatelka a novinářka Penny Junor podle agentury Reuters.

Společně si prošli peklem

Harry v rozhovoru prozradil, že si s bratrem mezi sebou nechávají odstup. Podle svých slov však doufá, že se jejich vztah uzdraví.

„Miluji Williama do morku kostí, je to můj bratr, spolu jsme si prošli peklem a máme společnou zkušenost. Ale jsme na různých cestách,“ vysvětlil vévoda ze Sussexu.

Čtvrteční odhalení sochy v zahradě Kensingtonského paláce, kde Diana žila, bude malou událostí. V sídle, které je nyní domovem Williama a jeho rodiny, se zúčastní oba princové, Dianina nejbližší rodina, sochař Ian Rank-Broadley a několika málo dalších účastníků.

Podle listu Daily Telegraph vezme William manželku Kate a jejich tři děti George, Charlotte a Louise, na soukromou prohlídku sochy před jejím oficiálním odhalením. Akce 1. července se vévodkyně z Cambridge s dětmi nezúčastní.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama