Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Ukrajinské síly během středy odrazily 83 ruských útoků, uvedl generální štáb

  Ukrajinské ozbrojené síly v uplynulém dni odrazily 83 ruských útoků na východě země. Rusko částečně znovu získalo kontrolu nad přístupovými cestami do města Kreminna v Luhanské oblasti a pravděpodobně bude usilovat o znovudobytí logisticky významného města Kupjansk v Charkovské oblasti.

  Čínské město zasáhla sprcha obrovských červů. Lidé se museli chránit deštníky

  Podivný jev se vyskytl v ulicích čínského Pekingu. Z nebe tu začali místo dešťových kapek padat červi. Hustě pokryta jimi byla auta, ulice, lidé museli chodit s deštníky. Úřadům se zatím nepodařilo odhalit původ havěti.

  Tvrdý truck ze srdce USA. Takhle vypadá Chevrolet Silverado 

  Gigantický obr, který nás dokáže nadchnout výkonem, silou a praktičností. Silverado není pouze pickup truck, je to životní styl. Výrobci si dali extrémně záležet na tom, aby tohle auto nebylo pouze dopravním prostředkem. Hlavně interiér skrývá nespočet detailů, které z něho dělají skutečného krále luxusu. Za volantem nám bude patřit svět. To přesně zajistí Chevrolet Silverado. 

  Přestože si za toto monstrum řádně připlatíme, jeho koupě se rozhodně vyplatí. Rozhodně oceníme nesmrtelný motor, díky kterému nebudeme muset dlouho uvažovat o výměně vozu. Dalším atributem je nadčasovost designu. V oblasti exteriéru jsme zvyklí na pořádný pickup a takový také dostaneme. Interiér ovšem otevírá brány naleštěného luxusu s velikým množstvím kůže navíc. Ergonomie nám bude vyhovovat i v době, kdy nebudeme nejmladší. Nelze tedy tvrdit jinak, než se cena cca 36 300 dolarů v základu vyplatí. Chevrolet Silverado byl navíc vybaven skvělými technologiemi, které budou svou práci poctivě odvádět i po mnoha letech v provozu. Pojďme se zblízka podívat na matadora z USA, který nám nedá vydechnout. 

  Design 

  Vzhled splňuje všechny předpoklady pořádného trucku. Ergonomie všech prvků je tedy daná a neměnná. Co ovšem změnit můžeme jsou barvy a doplňky. Tady na Chevrolet nemá žádná jiná firma světa. Málokde si můžeme svůj vysněný vůz skutečně vytvořit sami. Předpokladem pak ovšem zůstává fakt, že si na svého mazlíka dlouho počkáme, když nebude skladem. Předek zcela ovládla mohutná mříž masky chladiče se znakem Chevroletu v čele. LED světlomety zaujaly nový tvar. Nárazník je schopen auto ochránit snad i před padajícími kameny. Kola s extrémně širokou pneumatikou mohou dosahovat velikosti disku až 22 palců. 

  Interiér se stal prostorem, ve kterém se rozhodně nebudeme nudit. Kombinuje staré dobré materiály s imitací dřeva a moderní technologie. Obrazovka infotainmentu dosahuje velikosti 13,4 palce a přístrojový panel zase 12,3 palce. Vše je ostré a nádherně barevné. Palubní deska sice nabízí tolik tlačítek, že se budeme muset delší dobu seznamovat s manuálem, rozhodně to za to ale stojí. 

  Motor 

  Motorů máme na výběr skutečně požehnaně. 2,7litrový Turbo nabízí až 310 koní a 583 Nm. 5,3litrový V8 dá dohromady 355 koní a 519 Nm. Konečně 6,2litrový V8 a jeho 420 koní s kroutícím momentem 625 Nm. 

  Verdikt 

  Cena modelu Chevrolet Silverado se může velice rychle vyšplhat až na 70 000 dolarů, což se v přepočtu rovná hodnotě cca 1,56 milionu korun. Připočítáme-li shipping, rozhodně se nám náš vysněný vůz prodraží. Za tohle auto ovšem stojí na začátku trochu trpět. 

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.