Více
  0.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Princ Harry a Meghan mají dceru, pojmenovali ji po královně i princezně Dianě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, oznámili narození svého druhého potomka. Holčička dostala jméno po královně Alžbětě II. i zesnulé princezně Dianě, matce Harryho. Informuje o tom agentura Reuters a další servery.

  Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor se narodila v pátek v nemocnici Cottage Hospital v Santa Barbaře v Kalifornii. Dle listu Variety váží 3,5 kilogramu.

  Holčička se páru narodila po nelehkém roce, kdy se rozhodli vzdát svých královských povinností a přestěhovat se do Spojených států.

  Že čeká holčičku oznámila Meghan během televizního rozhovoru s Oprah Winfrey, který si získal velkou pozornost, a kde Meghan obvinila královskou rodinu z rasismu.

  4. června jsme byli požehnáni příchodem naší dcery Lili. Je víc, než jsme si kdy dokázali představit, a zůstáváme vděční za lásku a modlitby, které jsme cítili z celého světa,“ sdělili Harry a Meghan.

  Poděkovali také za neutuchající laskavost a podporu během této velmi výjimečné doby pro jejich rodinu. Tisková mluvčí poté uvedla, že dítě i matka jsou v pořádku a jsou zpět doma.

  První jméno získala holčička na počest královny Alžběty II. V dětství totiž byla přezdívaná Lilibet. Druhé jméno má pak po matce Harryho, princezně Dianě, která zemřela při autonehodě v Paříži v roce 1997.

  Královna Alžběta má tak již jedenácté pravnouče. Dle BBC je Lilibet osmá v pořadí na trůn.

  Harry a Meghan mají již syna Archieho. Ten se narodil v květnu roku 2019.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Denzel Washington jako Macbeth

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl.
  Reklama
  Reklama
  Reklama