Reklama

Princ Harry a Meghan mají dceru, pojmenovali ji po královně i princezně Dianě

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, oznámili narození svého druhého potomka. Holčička dostala jméno po královně Alžbětě II. i zesnulé princezně Dianě, matce Harryho. Informuje o tom agentura Reuters a další servery.

Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor se narodila v pátek v nemocnici Cottage Hospital v Santa Barbaře v Kalifornii. Dle listu Variety váží 3,5 kilogramu.

Holčička se páru narodila po nelehkém roce, kdy se rozhodli vzdát svých královských povinností a přestěhovat se do Spojených států.

Že čeká holčičku oznámila Meghan během televizního rozhovoru s Oprah Winfrey, který si získal velkou pozornost, a kde Meghan obvinila královskou rodinu z rasismu.

4. června jsme byli požehnáni příchodem naší dcery Lili. Je víc, než jsme si kdy dokázali představit, a zůstáváme vděční za lásku a modlitby, které jsme cítili z celého světa,“ sdělili Harry a Meghan.

Poděkovali také za neutuchající laskavost a podporu během této velmi výjimečné doby pro jejich rodinu. Tisková mluvčí poté uvedla, že dítě i matka jsou v pořádku a jsou zpět doma.

První jméno získala holčička na počest královny Alžběty II. V dětství totiž byla přezdívaná Lilibet. Druhé jméno má pak po matce Harryho, princezně Dianě, která zemřela při autonehodě v Paříži v roce 1997.

Královna Alžběta má tak již jedenácté pravnouče. Dle BBC je Lilibet osmá v pořadí na trůn.

Harry a Meghan mají již syna Archieho. Ten se narodil v květnu roku 2019.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Chrissy Teigen
Americká modelka Chrissy Teigen porušila měsíční ticho na sociálních sítích, aby se na Twitteru omluvila za kyberšikanu několika lidí. „Pro mé dřívější hrozné tweety prostě neexistuje žádná omluva,“ napsala Teigen, manželka zpěváka Johna Legenda.
Královna Alžběta oslavila 95. narozeniny
Britská královna Alžběta v sobotu přihlížela vojenské přehlídce v areálu hradu Windsor při příležitosti oficiální oslavy svých 95. narozenin, prvních od smrti manžela prince Philipa před dvěma měsíci.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama