Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Naděje na obhajobu stále žije. Krejčíková věří, že se představí na Roland Garros

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Druhá nejlepší tenistka světa a nejlepší česká hráčka Barbora Krejčíková má stále šanci obhajovat tituly ze dvouhry a čtyřhry na Roland Garros. Sama věří, že se do Paříže vypraví. A to i přes zdravotní stav, který ji vyřadil z několika velkých turnajů letošní sezony. Ve Štrasburku měla také obhajovat prvenství, tam ale ještě hrát nebude.

  Kometa loňské sezony, která senzačně vyhrála Roland Garros tituly ve čtyřhře i dvouhře, se v posledních týdnech trápí. Barbora Krejčíková má od poloviny února a turnaje v Dauhá zdravotní problémy s loktem. Od té doby vynechala turnaje ve Stuttgartu, Madridu nebo Římě.

  Sama doufá, že na další vrchol sezony už bude fit. French Open startuje v hlavním městě Francie už za 10 dní a česká jednička doufá, že bude fit. Zároveň v rozhovoru pro české novináře dodala, že pro ni turnaj nebude představovat vrchol, ale začátek. „Letošní Roland Garros neberu jako vrchol, spíš jako začátek mého návratu. Věřím, že vrcholy v této sezoně přijdou,“ řekla Krejčíková.

  Pochroumaný loket postupně zatěžuje, prý už trénuje skoro na plné obrátky. To všechno proto, aby mohla ve Francii startovat. Generálku ale ještě vynechá, ve Štrasburku vloni také vyhrála titul, obhajoba se ale konat nebude. Místo ní bude jedničkou na turnaji Lotyška Jelena Ostapenková.

  „Stav mého lokte se postupně zlepšuje. Už můžu naplno trénovat. Pravidelná léčba u profesora Koláře mi prospívá. Jsem u něj prakticky každý všední den. A s kondicí problém nemám, na té jsem pracovala neustále. Když to půjde takhle dál, věřím, že budu moct titul na Roland Garros obhajovat,“ doplnila Krejčíková.

  Do Francie v plné polní

  Kromě Krejčíkové se z turnaje ve Štrasburku odhlásila také Kateřina Siniaková, jedinými českými zástupkyněmi budou Markéta Vondroušová a Tereza Martincová. Na French Open už by to měla být jiná liga, kromě druhé nejlepší tenistky světa by se měly na turnaji ukázat také další Češky.

  Jmenovitě Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová, Marie Bouzková, Karolína Muchová, Petra Kvitová a Kateřina Siniaková. Turnaj startuje 22. května a trval bude do 5. června.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS