Kylie Jenner čelí další žalobě kvůli podmínkám na pracovišti. Tentokrát ji podala bývalá soukromá kuchařka, která tvrdí, že během rizikového těhotenství nedostala potřebné úlevy, pracovala pod nadměrným tlakem a po potratu přišla o práci.
Bývalá soukromá kuchařka Kylie Jenner podala 22. června stížnost k soudu v Los Angeles. V žalobě uvádí více než dvě desítky nároků, mimo jiné diskriminaci, obtěžování, citovou újmu, neoprávněné ukončení pracovního poměru, odvetu a nevyplacení správné mzdy.
Žena pro Jenner pracovala od listopadu 2024 do března 2025. Tvrdí, že během zaměstnání musela zvládat nadměrné množství práce, fyzicky náročné úkoly a akce pod velkým tlakem, přestože Jenner i její manažerský tým informovala o rizikovém těhotenství a potřebě úprav pracovních podmínek.
Její advokátka Della Shaker se k případu vyjádřila 25. června. „Pro naši klientku je tento případ o hledání spravedlnosti po jedné z nejbolestnějších kapitol jejího života. Těší se, že pravda vyjde najevo během soudního řízení,“ sdělila.
Tvrdí, že musela pracovat i přes zdravotní potíže
Kuchařka v žalobě popisuje, že se během těhotenství měla setkávat se slovní nevraživostí a špatným zacházením ze strany nadřízených. Jeden z incidentů měl nastat v prosinci 2024, kdy měla podle svých slov bez pomoci zvedat a přenášet těžké jídlo přes ulici a do kopce. Následně se jí udělalo špatně.
Podle žaloby se ženě zatočila hlava, začala se dusit a lapat po dechu, takže jí museli pomoci členové ochranky. Ještě tentýž den ji měl manažer pokárat za to, že svým chováním rozrušila Jenner.
Další výrazný incident měla zažít 1. února 2025 během narozeninové oslavy dítěte Kylie Jenner. Kuchařka tvrdí, že dostala nadměrné množství práce a nebyla jí poskytnuta pomoc, o kterou žádala. Uprostřed akce se měla psychicky zhroutit.
V noci po oslavě podle žaloby cítila extrémní fyzické vyčerpání a těžkost v celém těle. Následující ráno měla začít silně krvácet a sama se odvézt na pohotovost. Tam se podle svého tvrzení dozvěděla, že lékaři nezjistili srdeční tep plodu a že přišla o nenarozené dítě.
Po návratu do práce přišel konec
Po návratu do práce měla kuchařka oznámit, že potratila. Následně ji podle žaloby zaměstnavatelé nepravdivě obvinili, že po únorové akci nechala dům Jenner v nepořádku. Dne 8. února měla žena prodělat další krvácení a skončit v nemocnici.
Kuchařka tvrdí, že jí manažer opakovaně navrhoval přesun do New Yorku, aby byla blíž rodině. Když mu poté napsala e-mail s žádostí o přemístění, zaměstnavatelé to podle žaloby označili za dobrovolnou rezignaci, ačkoli ona chtěla dál pracovat.
Dne 14. března, krátce po návratu do zaměstnání, se měla dozvědět, že byla stažena z pracovního zařazení v domácnosti Kylie Jenner a že jejím posledním dnem bude 31. březen 2025. O týden později se jí údajně někdo ptal, za jakých podmínek by pracovala na další akci pro Jenner, což ji podle žaloby zmátlo, protože se domnívala, že už byla propuštěna.
Žena dále tvrdí, že během zaměstnání nedostávala řádné přestávky na jídlo a odpočinek, příplatky za přesčasy, náhrady cestovních nákladů ani přesné výplatní pásky. Po odchodu měla nahlásit diskriminaci, obtěžování, odvetu, špatné zacházení související s těhotenstvím, selhání při zajištění úlev a porušení mzdových pravidel manažerské firmě Tri Star, která je v případu také uvedena jako spolužalovaná.
Podle žaloby jí člen týmu Tri Star 22. května 2025 poslal návrh dohody o vyrovnání a zproštění nároků jménem sebe, Kylie Jenner a jejích společností. Dohoda by ženě v případě přijetí zabránila podat žalobu výměnou za finanční platbu.
Bývalá kuchařka požaduje odškodnění, doplacení mzdy, náhradu ušlého výdělku a benefitů, budoucí náhradu místo návratu do práce, všechny nevyplacené mzdy, náklady na právní zastoupení a soud před porotou. Jenner už zároveň čelí dvěma dalším žalobám bývalých hospodyň, které se týkají mimo jiné diskriminace, obtěžování, odvetných kroků a pracovních podmínek.


