Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Královna Alžběta po letech strávila noc v nemocnici. Nyní je již zpět ve Windsoru

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejstarší a nejdéle vládnoucí panovnice Británie královna Alžběta II. poprvé po letech strávila noc v nemocnici, a to ze středy na čtvrtek. Buckinghamský palác uvedl, že se jednalo o „předběžná vyšetření“. Nyní je však již zpět v královské rezidenci ve Windsoru. Informuje o tom agentura Reuters.

  95letá britská královna je známa svým pevným zdravím. Panovnice v nemocnici strávila noc naposledy v roce 2013, kdy trpěla příznaky gastroenteritidy. Tento měsíc byla ale na veřejnosti spatřena, jak si pomáhá vycházkovou holí. K tomu došlo poprvé od doby po operaci kolene, kterou podstoupila v roce 2003.

  Ve středu královna zrušila oficiální cestu do Severního Irska. Lékaři jí totiž naordinovali odpočinek. Na veřejnosti však byla viděna ještě v úterý, kdy pořádala ve Windsoru recepci, které se zúčastnil například Bill Gates.

  Po lékařské radě, aby si několik dní odpočinula, královna ve středu odpoledne navštívila nemocnici kvůli předběžným vyšetřením, dnes se v poledne vrátila na hrad Windsor a zůstává v dobré náladě,“ uvedl palác pozdě ve čtvrtek.

  Nicholas Witchell, královský zpravodaj BBC, uvedl, že musí doufat, že se mohou spolehnout na to, co palác říká.

  Zdroj pro agenturu Reuters sdělil, že královna zůstala v nemocnici krále Edwarda VII. v centru Londýna. Dle něj nyní odpočívá a vykonává lehké úřední povinnosti.

  Na konci měsíce by Alžběta II. měla přivítat světové lídry na zahájení klimatického summitu COP26 v Glasgow.

  Panovnice v příštím roce oslaví 70 let na trůně. Tiché a bezvýhradné nasazení do služby, dokonce i ve stáří, jí získalo široký respekt v Británii i v zahraničí, uvedla agentura Reuters.

  Dle AP News nedávno odmítla ocenění pro lidi v pokročilém věku „Oldie of the Year“. Její kancelář uvedla, že „Její Veličenstvo věří, že jste tak staří, jak se cítíte. Královna proto nevěří, že splňuje příslušná kritéria, aby jej mohla přijmout.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Alec Baldwin: Spoušť jsem nestiskl

  První televizní rozhovor od tragédie: Spoušť jsem nestiskl, řekl Baldwin o výstřelu na place

  Už to bude šest týdnů od chvíle, kdy při natáčení filmu Rust v Novém Mexiku přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Nyní herec Alec Baldwin, který při tragickém výstřelu držel zbraň v ruce, podle ukázek z emotivního rozhovoru prohlásil, že spoušť nezmáčkl.
  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Reklama
  Reklama
  Reklama