Protext ČTKKaspersky byl označen za dodavatele, který během roku formoval vývoj v oblasti...

Kaspersky byl označen za dodavatele, který během roku formoval vývoj v oblasti moderního zabezpečení koncových bodů

Praha 24. března 2023 (PROTEXT) – Společnost Kaspersky byla zařazena do zprávy IDC "Worldwide Modern Endpoint Security Market Shares, July 2021–June 2022: Currency Exchange Rates Slightly Trimmed Accelerating Growth (doc #US49982022, January 2023)" (Podíly na celosvětovém trhu moderního zabezpečení koncových bodů od července 2021 do června 2022: Směnné kurzy mírně omezily zrychlující růst) jako dodavatel, který "udával směr ve sledovaném roku". Podle zprávy IDC prokázala společnost Kaspersky slibnou meziroční změnu svým stabilním nebo rostoucím obchodem v Latinské Americe a v regionech META (Střední Východ, Turecko a Afrika), SNS (Společenství nezávislých států) a APAC (Asie/Pacifik). Tento podíl na regionálních trzích se odráží ve všech B2B produktech včetně moderního zabezpečení koncových bodů.

Společnost International Data Corporation (IDC) pomáhá IT profesionálům, generálním ředitelům a investorům zvýšit odolnost jejich firem vůči kybernetickým hrozbám tím, že jim poskytuje spolehlivé a relevantní informace o řešeních IT bezpečnosti. Její výroční zprávy umožňují osobám s rozhodovací pravomocí orientovat se na rozsáhlém trhu kybernetické bezpečnosti a posoudit potenciál nabízených produktů.

Letošní zpráva IDC o podílu na trhu zmiňuje, že dobře načasovaná akce Global Transparency Initiative pomohla společnosti Kaspersky čelit domněnkám, že působí na globálním trhu s postranními úmysly. Analytici dospěli k názoru, že tato iniciativa, stejně jako rozšíření produktového portfolia společnosti, jí umožnily vypořádat se v roce 2022 s geopolitickými problémy na většině trhů.

Experti IDC rovněž zdůraznili, že navzdory vnějším okolnostem společnost pokračovala ve vývoji svých produktů a úspěšně pokročila v oblasti rozšířené detekce hrozeb a reakce na ohrožení (XDR). Při popisu výsledků, kterých společnost v této sféře dosáhla, experti zmínili, že „těží ze svého širokého produktového portfolia postaveného na společné architektuře, a proto je společnost Kaspersky schopna představit konkrétní příklady automatizace XDR“.

Andrej Jefremov, ředitel pro rozvoj obchodu ve společnosti Kaspersky, říká: „Těší nás, že společnost IDC zaznamenala naše investice do trhu zabezpečení koncových bodů i v této nestabilní době. Snažíme se vždy usilovně vyvíjet řešení, která uspokojí poptávku trhu a zajistí bezpečnost podnikání i za nepředvídatelných okolností. Abychom zaručili vysokou kvalitu a spolehlivost našich služeb, pokračujeme v dodávkách špičkových řešení a zajišťujeme transparentnost všech provozních procesů.“

Více informací o společnosti Kaspersky najdete na webových stránkách.

Kontakt pro média:

Darko Natalic

Corporate Communications Manager Eastern Europe & Israel at Kaspersky

E-mail: Darko.Natalic@kaspersky.com

Reklama

Doporučujeme

Rutte: Spojenci NATO plní většinu požadavků USA, ze začátku ale někteří váhali

Podle generálního tajemníka Severoatlantické aliance Marka Rutteho dělají spojenci téměř vše, co Američané žádají v souvislosti s podporou americko-izraelských útoků proti Íránu. Rutte se tak ohradil proti kritice od prezidenta Donalda Trumpa. Je nicméně pravdou, že některé země zpočátku "trochu váhaly" s poskytováním podpory Spojeným státům, připustil dnes Rutte během projevu v institutu Ronalda Reagana ve Washingtonu.

Izrael chce zahájit přímá jednání s Libanonem, tvrdí Netanjahu

Izrael plánuje co nejdříve zahájit přímá jednání s Libanonem, uvedl dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Zaměří se na odzbrojení proíránského hnutí Hizballáh a navázání míru mezi oběma zeměmi, píše agentura Reuters. Podle serveru Axios by přímé rozhovory měly začít už příští týden ve Washingtonu. Prohlášení přichází poté, co Izrael navzdory příměří dohodnutému mezi USA a Íránem ve středu provedl nejsilnější ostřelování Libanonu od začátku války.

Izraelské útoky na Libanon porušují příměří, řekl íránský prezident

Izraelské útoky na Libanon porušují dohodu o příměří mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem, řekl dnes íránský prezident Masúd Pezeškján. Kvůli izraelským útokům budou podle něj jednání o míru bezvýznamná, informovala agentura Reuters. Mírové rozhovory by měly začít v pátek nebo o víkendu v Islámábádu.

KOMENTÁŘ: Ropě se pořád nechce dolů. Investoři reagují na vetché příměří s Íránem

Ohlášené 14denní příměří USA a Íránu způsobilo na trzích opatrný optimismus. Akcie na rozhodnutí okamžitě reagovaly růstem, o pár hodin později už ale zase začaly klesat kvůli obavám z trvanlivosti klidu zbraní. Napětí pak trvá i na sledovaném trhu s ropou.

Nejsušší poušť světa skrývá víc života, než se čekalo

I v extrémně suché poušti Atacama přežívají rozmanité formy života ukryté v půdě. Vědci nově zjistili, že zde prosperují mikroskopičtí červi, takzvaní hlísti, a jejich rozmanitost je větší, než se dosud předpokládalo. Výzkum ukazuje, že i v podmínkách téměř bez vody může vzniknout stabilní ekosystém.

OpenAI stopla britský projekt Stargate

OpenAI pozastavila svůj britský projekt Stargate, který měl posílit místní výpočetní infrastrukturu pro umělou inteligenci. Firma jako hlavní důvody uvádí drahou energii a nejistotu kolem regulace. Projekt přitom měl být jedním z viditelných pilířů britských ambicí v oblasti AI.

V Íránu počet obětí války přesáhl 3000, uvedl dnes Teherán

Počet obětí války přesáhl v Íránu od zahájení americko-izraelských úderů 3000. Podle agentury Reuters to dnes médiím řekl šéf íránského orgánu forenzní medicíny.

Čtyři migranti zahynuli při pokusu o přeplutí v Lamanšského průlivu

Čtyři lidé dnes ráno zahynuli v Lamanšském průlivu při pokusu o nalodění do člunu s migranty, kteří měli namířeno do Británie. Oznámily to dnes podle agentury AFP francouzské úřady.

Británie a Francie naléhají na úplné otevření Hormuzského průlivu

Britská ministryně zahraničí Yvette Cooper naléhá na úplné otevření Hormuzského průlivu i na to, aby lodě v něm mohly proplouvat bez nutnosti platit poplatky. Tato výzva od šéfky britské diplomacie podle BBC zazní v jejím projevu, v němž později během dneška představí priority britské zahraniční politiky. Francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot dnes odsoudil izraelské útoky na Libanon.

Příměří nepříměří, doprava v Hormuzském průlivu drhne

Doprava v Hormuzském průlivu se po vyhlášení dvoutýdenního příměří nezměnila. Denně touto důležitou vodní trasou pro přepravu ropy propluje kolem deseti až jedenácti plavidel, což je hluboko pod hodnotami z předválečného období. Kontrolují ji totiž Íránské revoluční gardy. USA jsou na tom nyní hůře než před začátkem války, upozornil bývalý představitel americké bezpečnosti.

Ukrajina a Rusko informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Jednu oběť na životě a šest raněných si vyžádaly ruské útoky na jihovýchodě Ukrajiny za uplynulou noc, uvedly místní úřady. Ruské drony opět zaútočily na kritickou infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu země. O jednom mrtvém a jedné zraněné při útocích ukrajinských dronů informují také ruské úřady.

USA na odchodu z NATO? Rutte po schůzce s Trumpem naznačil napětí

Americký prezident Donald Trump je zjevně zklamán odmítnutím spojenců ze Severoatlantické aliance (NATO) podpořit ho ve válce s Íránem. V rozhovoru se CNN to po soukromé schůzce s Trumpem ve Washingtonu uvedl generální tajemník NATO Mark Rutte. O tom, zda hovořili o možném americkém vystoupení z aliance, se však nezmínil.

George Clooney ostře kritizuje Donalda Trumpa kvůli Íránu

Hollywoodská hvězda znovu vstupuje do politiky. George Clooney se pustil do ostré kritiky Donalda Trumpa a jeho výroků o Íránu. Tentokrát ale nejde jen o osobní spor.

Král Karel a Cartier dávají šanci nové generaci hodinářů

Luxusní značka šperků a hodinek a královská nadace spojují síly. Vzniká program, který otevírá dveře do světa precizního řemesla a dává šanci těm, kteří chtějí tvořit skutečné hodinářské umění.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama