Reklama

Ikona dává sbohem City! Jsem připravený, prozradil Agüero. Laso hází PSG či Barcelona

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Aby se stal malý Argentinec legendou klubu? Tenhle příběh nemá v režii jen a pouze Lionel Messi. Podobný scénář se odehrál i v Manchesteru a jeho modřejší polovině. 32letý Sergio Agüero přišel na Britské ostrovy v roce 2011, po 10 letech ale v létě City opustí.

Spojení drobného Argentince a Manchesteru City má neskutečnou váhu. Kapitán, legenda, nejlepší klubový střelec všech dob. Podle některých dokonce Agüero patří mezi ty nejskvělejší zahraniční akvizice v historii anglické nejvyšší soutěže.

4krát liga, 5krát ligový pohár, jednou FA Cup. Tyhle všechny trofeje pomohl 32letý rodák z města Quilmes v Argentině vyhrát. Do konce života bude přezdívaný „Kun“ vzpomínat hlavně na jeden vybraný zápas – sezonu 2011/2012 a duel s QPR.

Agüeroooooooo!

Běželo poslední kolo a k titulu měly nakročené oba Manchestery. Jeden se vypravil do Sunderlandu, ten druhý vyzval doma londýnské QPR. Druzí jmenovaní mělo našlápnuto lépe a o skóre nakonec svůj první titul po 44 letech vybojovali.

Lví podíl na tom měl právě útočník z Argentiny. City s QPR dotahovali, ve druhé, respektive čtvrté minutě nastavení ale výsledek otočili a mohli se jít radovat. „Přísahám, že už nikdy nic podobného neuvidíte. Tak se koukejte,“ křičel do mikrofonu anglický komentátor.

Od té doby patřil Agüero mezi miláčky publika a nálepka se ho držela až doteď. 10 let, to je dlouhá doba, mluví se ale o tom, že Argentinci chybí trofej z Ligy mistrů. A tu v Manchesteru City ne a ne získat. Proto se poohlíží po nové výzvě.

Budou si ho tu navždy pamatovat, prohlásil boss City

Na Agüera tady budou vzpomínat hodně dlouho. 257 góly ve 384 bitvách si Argentinec dokonce vysloužil sochu vedle stadionu. „Sergiův příspěvek Manchesteru City za posledních 10 let se nedá dostatečně vyčíslit,“ prohlásil boss klubu Chaldún Al Mubarak.

„Jeho legenda bude nesmazatelně vytesána do paměti všech, kteří klub milují, a možná i těch, kteří prostě milují fotbal,“ dodal. „Když cyklus dojde ke svému konci, vyvstane mnoho emocí,“ začal v dopise fanouškům sám fotbalista. „Obrovský pocit satisfakce a hrdosti ve mně zůstává, v Manchesteru City jsem odehrál celých deset sezon,“ pokračoval.

Kam teď půjde, to je otázkou. Stále toho ale může mít dost před sebou. Jak známo, ve 32 letech ještě není nic ztraceno, a právě proto už okolo kanonýra krouží Paris Saint-Germain nebo katalánský velikán Barcelona, kde by se potkal s krajanem Messim.

„Budu pokračovat na maximum po zbytek sezony. Poté ale začne nová etapa s novými výzvami. A já jsem plně připraven,“ doplnila legenda City.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Bitva Manchester City a PSG má dohru
Ze sportovního hlediska měl včerejší duel mezi Manchesterem City a Paříží všechno. Góly, skvělé akce, ostré zákroky a k vidění byla i červená karta. „Citizens“ postoupili poprvé v historii do finále Ligy mistrů, Pařížané se ale zlobí. Rozhodčí měl během zápasu jejich hráče urazit.
Thomas Greiss
Německý hokejový brankář Thomas Greiss prožíval během včerejšího večera hodně smíšené pocity. Na jednu stranu ho těšilo prvenství mezi Hvězdami týdne NHL, na tu druhou ale jen těžko „kousal“ vyřazení z reprezentace. Za Německo už si nezachytá kvůli aktivitě na sociálních sítích.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama