Středa 23. října 2024

ECB podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů

Evropská centrální banka (ECB) na čtvrtečním zasedání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Analytici, ekonomové i investoři tento krok očekávali kvůli příliš rychle zpomalující inflaci a ochlazující ekonomické aktivitě v eurozóně, což je i očekávaný trend do budoucna.

Rusko vyslalo v noci na Ukrajinu 136 dronů, desítky sestřeleny, hlásí Kyjev

Rusko zaútočilo v noci na dnešek na Ukrajinu 136 drony, z nichž 51 sestřelila protivzdušná obrana a 60 jich bylo takzvaně lokálně ztraceno. Ukrajinská média tento termín vysvětlují tak, že stroje zmizely z radarů. O bilanci informovalo ukrajinské letectvo, podle kterého Rusové rovněž vyslali na Ukrajinu dvě střely. Asi 20 dronů je stále ve vzduchu, podotklo v ranní zprávě letectvo. O osudu střel se nezmiňuje.

Dva góly Ronalda na výhru nestačily! Francie s Portugalskem remizovala

Poslední své zápasy ve skupině F odehrála také mužstva Portugalska a Francie. Francouzi šli do zápasu s jistotou postupu, to se ale nedá říct o Portugalsku.

První menší šanci měl v páté minutě Ronaldo, jeho hlavička ale mířila jen doprostřed branky. V šestnácté minutě se pak dostal do vyložené šance Mbappé, který se po krásné průnikové přihrávce Pogby zjevil sám před Patriciem, zamířil však pouze doprostřed branky a Patricio jeho střelu chytil.

V devětadvacáté minutě Lloris tvrdým úderem při boxování míče trefil hlavu Danila Pereiry a zavinil tak penaltu. Ronaldo poslal Llorise na druhou stranu a penaltu s přehledem proměnil. Ve 30. minutě se tak Portugalsko, nutno říci že zaslouženě, dostalo do vedení.

V samotném nastavení prvního poločasu rozhodčí Lahoz odpískal diskutabilní penaltu. Míč si na penaltový puntík postavil Benzema a srovnal na 1:1.

Na začátku druhého poločasu opět Benzema vstřelil druhý gól Francie. Do hry muselo vstoupilo i video, gól ale byl uznán. Francie se tak dvě minuty po začátku druhého poločasu dostala do vedení.

V 59. minutě se kopala třetí penalta zápasu. Ronaldo nastřelil ruku Koundého a kopal druhou penaltu v zápase. I napodruhé poslal Llorise na druhou stranu a srovnal stav zápasu na 2:2.

V 67. minutě vyslal parádní střelu do šibenice zpoza vápna francouzský Paul Pogba, Rui Patricio ale výtečně míč vyrazil na tyč, následnou dorážku Griezmanna taktéž chytil.

Ve zbytku zápasu už se nic velkého nestalo a zápas tak skončil nerozhodně. Francie uhájila první místo ve skupině, Portugalsko postupuje ze třetí místa.

Vybrali jsme pro vás

Evropa velebí nové šampiony. EURO ovládla Itálie, Anglii zlomily vaz penalty

Ti, kdo zvolili v posledním týdnu jako destinaci pro dovolenou Itálii, vyhráli jackpot. Italský výběr totiž ve finále EURA porazil po penaltovém rozstřelu Anglii a slaví. Bujaré radovánky neberou na Apeninském poloostrově konce, titul pro mistry Evropy se vrací do země po 53 letech.

Fanoušky naštvala Sterlingova penalta. „Koho to zajímá“, říká legenda Anglie

V semifinále Eura mezi Dánskem a Anglií se blížil konec první části prodloužení, když hlavní rozhodčí “sežral” Raheemu Sterlingovi jeho skok do vápna a odpískal penaltu. Situace rozlítila téměř všechny fotbalové fanoušky, kromě těch anglických, kteří si vůbec nestěžují.