Více
  23.7 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Cristiano Ronaldo otevřeně o situaci United. Musíme se sjednotit, říká Portugalec

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cristiano Ronaldo řekl mladým hvězdám Manchesteru United, že pokud nechtějí poslouchat jeho rady, ať si vše vyřeší sami. Šestatřicetiletá superstar je z výkonů United po svém návratu do klubu frustrovaná. Ve vzduchu dokonce visí také odchod.

  Ronaldo věří, že spousta hráčů nebude ve fotbale odvádět kvalitní výkon, pokud nevyslyší jeho rady. Cristiano se svěřil, že když mu bylo kolem 20 let, chodili za ním starší hráči a dávaly mu rady.

  „Vzpomínám si, že zamnou chodili starší hráči. Bral jsem to jako ‚Hej Cristiano, musíš se zlepšit.‘ Vědí víc než ty, jsou zkušenější, prošli si těžkými chvílemi,“ uvedl Ronaldo.

  Podle Ronalda můžou dospělí hráči těm mladším vždy pomoct a je jen na nich, jestli rady dokáží aplikovat. „S tou osobou můžeš mluvit celý den, ale pokud to nevyjde z jeho nitra a nepřizpůsobí tomu svůj život. Nemá to smysl,“ přiznal Ronaldo.

  Každá mince má dvě strany

  „Ostatní lidé to nepřijímají, když je kritizujete. Podle mého názoru hlavní je, že by to mělo vycházet z vašeho nitra. Měl bys na sebe být hrdý a dívat se do zrcadla a říkat si, že jsi tomu dal všechno. Myslím, že bychom to měli udělat všichni, protože je nový rok, měníme stránku, musíme vyhrát spoustu trofejí a musíme v to věřit,“ myslí si Portugalec.

  „Pokud ne, bude to noční můra. Jsme tu, abychom pomohli, a kdyby potřebovali mou pomoc, mou podporu a radu, budu první, za kým můžete jít. Ale jestli mou pomoc nechcete, dělejte svou práci, hledejte sami sebe a snažte se co nejlépe pomoci týmu,“ rozpovídal se Ronaldo.

  V rozhovoru pro Sky Sports Ronaldo pokračoval otázkou mentality současného týmu, kteří se snaží zachránit sezónu. Klubu hrozí zhroucení pod novým šéfem Ralfem Rangnickem.

   „Musíme mít tu správnou mentalitu. Musíš být připravený, když bojuješ ve hře. Tomuhle klubu říkají Manchester United, takže musíme být United. Myslím, že aby vznikly nové skvělé věci, budeme muset některé staré zničit,“ dodal Ronaldo.

  Problém je však možná v tom, že Ronaldo je v týmu pouze chvíli a některým se jeho názory nepozdávají.

  Odchod Ronalda?

  Už nyní je ve vzduchu otázka, zdali se velké superstar objeví v týmu Rudých ďáblů i další sezónu. Jak sám řekl, ještě pořád chce hrát špičkovou soutěž o první místo. Pokud se United nezlepší ve svých výkonech, možná se budeme muset s legendou znovu rozloučit.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS