Reklama
4.4 C
Czech
Úterý 24. března 2026
Protext ČTKCFO roku 2023 se stal finanční ředitel společnosti GEVORKYAN, a. s.

CFO roku 2023 se stal finanční ředitel společnosti GEVORKYAN, a. s.

Praha/Vlkanová (Slovensko) 15. října 2024 (PROTEXT) – Společnost GEVORKYAN, a.s., světový lídr v oblasti práškové metalurgie, s hrdostí oznamuje, že její finanční ředitel Andrej Bátovský získal prestižní ocenění Nejlepší finanční ředitel roku 2023.

CFO roku je ocenění pro finanční ředitele na Slovensku. Kandidáty nominuje odborná komise, kterou kromě vyhlašovatele, CFO Clubu na Slovensku, tvoří i další odborní partneři – BDO, Deloitte, EY, KPMG, PwC a SAF. Zohledňují přitom nejen finanční výsledky jejich společností, ale zejména jejich vliv na dosažené výsledky a přístup k modernímu finančnímu řízení.

„Vše je o tvrdé práci a v druhé řadě o troše štěstí. Určitě je to i rodina, zázemí, ale já jsem měl štěstí kromě manželky a rodiny i na šéfa, pana Artura Gevorkyana. On nás vede, on vybudoval firmu a já jsem toto v té firmě mohl dosáhnout. V jiné bych to asi nedokázal. Hodně to pro mě znamená, ale je to jedna z věcí v životě, kterou si člověk uvědomí až s odstupem času,“ reagoval na ocenění Andrej Bátovský.

Zuzana Slovincová, výkonná ředitelka CFO Clubu, dodala: „Měl silnou konkurenci, všech 7 finalistů bylo velmi vyrovnaných, ale bylo krásné vidět, že za panem Bátovským stojí i veřejnost, která se také účastní hlasování a podílí se na rozhodování o vítězi. To, co dokázal, je na slovenském trhu ojedinělý úkaz, protože vstoupit na pražskou burzu v tak krátké době a v tak složitém období, jako je probíhající válka na Ukrajině, se nepodaří jen tak někomu a upsat akcie v hodnotě 27 milionů eur je historický úspěch. Jsme na něj pyšní a je to také výborný precedens pro slovenské firmy, že peníze lze získat tvrdou prací i prostřednictvím burzy.“

Artur Gevorkyan, zakladatel společnosti GEVORKYAN ke gratulaci přidává: “Chci poděkovat Andrejovým rodičům za to, že vychovali tak pracovitého, skromného, slušného a šikovného člověka, a jeho ženě Andrejce, která při něm v těchto pro nás všechny těžkých letech stála. Andrejův příběh nás jen utvrzuje v naší firemní filozofii dávat šanci talentům.”

www.gevorkyan.sk

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Izrael zasáhl v Libanonu další most, podle místního deníku chce region odříznout

Izraelská armáda se nadále snaží odříznout jižní část Libanonu v oblasti řeky Lítání od zbytku země, napsal deník L'Orient-Le Jour (OLJ). Izrael při leteckých útocích na Libanon dnes znovu cílil na jeden z klíčových mostů přes Lítání, který spojuje oblast Bint Džbajl a Nabatíja. Jeho zničení přerušilo spojení mezi těmito dvěma regiony. V noci na dnešek Izrael bombardoval údolí Bikáa a oblast Baalbek na východě země. V oblasti Súr na jihu izraelská armáda zabila dva lidi. Dnes pozdě večer izraelská armáda oznámila novou vlnu leteckých úderů na bejrútské předměstí Dahíja s tím, že cílí na proíránské hnutí Hizballáh.

Žháři v Londýně zapálili sanitky židovské dobrovolnické organizace

V londýnské čtvrti Golders Green došlo v pondělí brzy ráno ke žhářskému útoku, při němž útočníci zapálili sanitky patřící židovské dobrovolnické organizaci Hatzola. Incident policie vyšetřuje jako antisemitský zločin z nenávisti.

Nejistota kolem Hormuzského průlivu drží trhy v napětí

Napětí kolem Hormuzského průlivu znovu znervózňuje investory. Část trhu omezuje rizikové pozice a přesouvá peníze do hotovosti, jiní naopak sázejí na výrazné cenové výkyvy nebo čekají na pokles, po kterém by mohli levněji nakupovat.

Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na íránské elektrárny

Americký prezident Donald Trump nařídil ministerstvu obrany na dobu pěti dnů podmínečně odložit jakékoliv útoky na íránské elektrárny a energetickou infrastrukturu. Oznámil to na sociální síti Truth Social s tím, že Spojené státy vedly v posledních dvou dnech velmi dobré a produktivní rozhovory s Íránem o úplném ukončení války na Blízkém východě.

KOMENTÁŘ: Co stojí za výprodejem zlata? Panika na drahých kovech jde zdánlivě proti logice

Zlato v posledních dvou letech předvádělo na burze obdivuhodné výkony i ve chvílích, kdy to od něj nikdo nečekal. Jenže teď, když válka na Blízkém východě vytváří argumenty pro další růst, aktivum paradoxně padá. Investoři se mimo jiné zalekli postoje americké centrální banky.

Írán hrozí zaminováním Perského zálivu, pokud USA podniknou pozemní invazi

V případě americké pozemní invaze by Írán zaminoval Perský záliv a zaútočil na elektrárny v celém arabském regionu, pohrozila dnes podle agentury Reuters íránská rada obrany. Prohlášení vydala v době, kdy Washington vyhrožuje Teheránu okupací či blokádou íránského ostrova Charg a také útoky na íránské elektrárny, aby zemi donutil znovu otevřít Hormuzský průliv. Americký prezident Donald Trump dal Íránu 48hodinové ultimátum, které vyprší v noci.

Izrael znovu útočí na Teherán, po útoku na jihoíránský vysílač je hlášen mrtvý

Izraelská armáda noci na dnešek znovu útočila na hlavní město Íránu Teherán. Podle agentury AFP armáda oznámila rozsáhlou vlnu útoků proti "infrastruktuře režimu". Podle agentury Fars byly z Tehránu hlášeny výbuchy. Při útoku na jihoíránské město Bandar-Abbás podle agentury Tasnim zemřel jeden člověk z ostrahy místního rozhlasového a televizního vysílače. Rijád byl podle ministerstva obrany Saúdské Arábie dnes v noci terčem útoku dvou balistických raket, uvedla agentura AFP.

Ceny ropy dál rostou. Trhy se děsí další eskalace války s Íránem

Ceny ropy od konce týdne rostou, zatímco ceny zlata nadále klesají. Rozhodující bude pondělí, kdy vyprší lhůta stanovená americkým prezidentem Donaldem Trumpem pro Írán na zpřístupnění Hormuzského průlivu. Trhy berou hrozbu šéfa Bílého domu, že v případě neuposlechnutí požadavku zničí íránské elektrárny, vážně.

Ruský útok znovu poničil přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti

Ruský dronový útok v noci na dnešek poničil přístavní infrastrukturu v jihoukrajinské Oděské oblasti, informuje na svém telegramovém účtu šéf regionální vojenské správy Oleh Kiper. Škody jsou také na předměstí Oděsy. V ruské Leningradské oblasti v přístavu Primorsk v důsledku dronového útoku vznikl požár nádrže s palivem.

Tlak na Trumpa roste. Na Blízkém východě hrozí vážná eskalace

V pondělí vyprší Íránu lhůta na zpřístupnění Hormuzského průlivu. Pokud tak neučiní, americký prezident Donald Trump podle svých slov nařídí zničení jeho elektráren. Teherán naopak slíbil odvetu v podobě kompletního uzavření průlivu a likvidaci elektráren zemí Perského zálivu. Hrozí tak další eskalace.

Z opravené rampy na Bajkonuru vzlétla ruská raketa s nákladní lodí k ISS

Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu dnes úspěšně odstartovala ruská nosná raketa s vesmírnou nákladní lodí Progress, která se má 24. března připojit k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), informovala ruská vesmírná agentura Roskosmos. Šlo o první start z opravené startovací rampy číslo 31, připomněly tiskové agentury.

Kubu postihl celonárodní výpadek proudu. Už druhý tento týden

Více než deset milionů obyvatel Kuby se o víkendu ocitlo bez elektřiny, když se národní energetická síť zhroutila už podruhé během jednoho týdne. Výpadek zasáhl domácnosti i podniky po celé zemi a prohloubil už tak vážnou energetickou krizi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama